3 основні причини прокрастинації

В 99% випадків ми відкладаємо справи на потім не тому, що ліниві чи втомлені.

Якщо прислухатися до себе під час прокрастинації, ми зможемо почути, що мозок дає нам підказки.

🔘 1. «Я не розумію, що робити». Вимоги й цілі завдання можуть бути незрозумілими для нас.

Якщо ви хочете «виконати проект» або «написати книгу» і саме так формулюєте завдання, мозок не розуміє, що саме треба робити. Які дії виконувати?

Спробуйте розбити проект на етапи і окремі завдання, в кожному з яких буде своя ціль. Якщо проект дав керівник, можливо, для цього знадобиться його допомога.

🔘 2. «Я не розумію, як це робити». Завдання виходить за рамки ваших компетенцій.

Іноді ми розуміємо, що треба зробити, але не знаємо, як саме це зробити. І замість того, щоб визнати це, ховаємось від визнання цього, щоб не травмувати свою самооцінку.

В такому випадку варто увімкнути чесність і подумати, що саме ви вмієте робити, а що не вмієте. Після цього попросити про допомогу, або знайти інформацію, яка навчить вас виконувати це завдання.

🔘 3. «Я не бачу в цьому сенсу». Іноді у вас виникають завдання, які не допомагають досягти довгострокових цілей. Тому мозок робить все можливе, щоб його не робити.

Можна спробувати знайти сенс, переформулюючи завдання.

Якщо не виходить, варто спробувати передати його іншим.

Якщо передати і знайти сенси не виходить, а завдання має бути виконано, можна розбити його на маленькі етапи і робити поступово поміж іншими процесами.

ЗАГАЛЬНЕ ПРАВИЛО: Якщо помітили, що прокрастинуєте, не коріть себе за це. Спробуйте розібратися, чому саме ви в такому стані. Будьте чесними із собою. Самоспівчуття і саморозуміння допомагає рухатись вперед.

Змушувати себе робити те, що не хочеться, нормально в невеликих дозах. Але якщо ви зробите це звичкою, то ця звичка приведе вас до вигоряння.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *