Що буде далі і якою мовою

На 10 день війни повертається здатність мислити й говорити. Тож скажу.

Ми живемо на заході України. До нас бойові дії поки що не дійшли. Але і тут є чим зайнятися під час війни.

За ці 10 днів ми дали притулок у себе вдома двом родинам, які їдуть з Дніпра до Європи, щоб залишитися живими. Також я тричі їздив на вокзал, щоб допомогти розвантажити поїзди з гуманітарною допомогою від європейських країн. Далі все це поїхало в глиб України: на передові та в місця, де люди постраждали більше за інших.

За ці десять днів населення мого міста подвоїлося. Обласний військкомат переповнений добровольцями. Багато хто хоче захистити свою країну, землю та сім’ю.

Стоїмо, як можемо. А можемо огого. Ворога судитимуть двічі: спочатку на землі, потім на небесах. І обидва рази йому це не сподобається. Сподіваюся, дуже не сподобається.

Тепер відключімо ворожнечу та агресію. Поговоримо про насущне.

Що буде далі?

Сьогодні почав думати, як жити далі. Гроші поки що є, але якщо агресія Путіна затягнеться, то заробляти стане складніше. Якби не було дітей, я б так не переживав, але через місяць переді мною постане питання: як нагодувати сім’ю?

Щоб цього не трапилося або хоча б щоб згладити наслідки, я розмірковую над тим, що змінити у своїй роботі.

Глобальне завдання — допомогти своїй країні та не дати страждати сім’ї.

Публікації у блозі зупиняти не буду. Все, що відбувається у моєму житті, перетвориться на корисні публікації для всіх українців. Тому що з проблемами нестачі грошей, безробіття, стресу… зіткнуться багато хто.

Про що буду писати?

Як розвиватися фрілансі. У тому числі про фриланс на ринках західних країн. Оскільки Росія від нас відмовилася самостійно, заробляти на російській мові буде неможливо. Я із задоволенням писатиму тексти для компаній українською мовою і допомагатиму бізнесу України своїми навичками. Крім цього, я різко підтягую англійську, щоб швидше почати працювати з компаніями західних країн.

Як заробити грощі. З грошима найближчим часом будуть проблеми у всіх українців. Я шукатиму способи заробітку і розповідатиму про них у блозі, щоб у кожного була можливість годувати себе, сім’ю та близьких.

Як економити грощі. Щоб бути з грошима, заробляти недостатньо. Потрібно ще й заощаджувати, не купувати зайвого, свідомо підходити до витрат. Цьому треба вчитися. Я почав минулого року, а цього року розширю напрямок.

Як зберігати спокій. Я не психолог, але завжди намагаюся розібратися у тому, як працює моя голова у різних ситуаціях. Читаю, дивлюся, навчаюсь, розвиваюсь. Багато людей будуть у паніці та збентежені. Коли йде війна, часом важко триматися в адекватному спокої. Але можливо. Я буду розповідати й про це.

Як організувати себе та простір. Навіть під час війні порядок допомагає жити та перемагати. У будь-якій ситуації потрібно максимально уникати хаосу і намагатися навести порядок, коли хаос уже настав. Порядок у справах, речах, на столі, у голові. Коли є порядок, думати легше.

Це п’ять тем, які я маю намір розвивати в майбутньому. Про це і буде контент.

Якою мовою?

З попередніх емоційних постів ви бачили, що я вирішив відмовитися від російської мови. Потім голова прийшла до ладу, зважила за і проти. І ось що вирішив.

Відмовлятися від російської поки що недоцільно. Моя голова працює російською мовою, бо мене виховували російськомовні батьки. Українську я розвив собі сам — через роботу, культуру та книги. Я люблю українську мову і вважаю її однією з найпрекрасніших у світі (на другому місці іспанська, потім французька).

Контент буде для українців. А мов поки що буде дві: російська та українська.

Спочатку все, що я створюю, народжується російською мовою, після цього перекладаю контент на українську. А російську версію викидати не хочеться, бо навіть в Україні є люди, яким легше отримувати контент російською. Так влаштована голова людини. Складно привчити себе до нової мови, особливо коли вже сформований докорінно.

Тому контент буде двомовним. Поки що. А там побачимо.

Слава Україні. І нехай настане мир.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.