Що таке фриланс, плюси та мінуси, чим фриланс відрізняється від віддаленої роботи

Що таке фриланс. Ось коротке пояснення.

Фриланс — самостійна робота з клієнтом. Процес виглядає так: ви самотужки знаходите клієнта через біржі, знайомих або іншими способами, берете в нього завдання, виконуєте його, та отримуєте гроші.

Далі докладніше про те, що таке фриланс

Фриланс звільняє від необхідності щоранку їхати в офіс. Також з огляду на ситуацію, яка зараз склалася в Україні (війна), фриланс дає можливість працювати, забезпечувати себе і свою родину, та залишатися у безпеці. Ви самі обираєте місце перебування під час роботи. Можете працювати на українські компанії або західний ринок, якщо у вас розвинена англійська мова.

Одне з основних завдань курсу про фриланс — навчити охочих працювати, зокрема, для України, щоб допомагати українському бізнесу і громадянам розвиватися економічно.

Чому я сам одного разу вибрав фриланс і не хочу згортати з цього шляху?

Я люблю свободу і свою сім’ю. фриланс дає можливість почуватися вільним і постійно перебувати поряд з тими, кого любиш.

Я сам обираю, у яких проектах працювати, скільки працювати, з якими клієнтами та скільки заробляти. Мені подобається, що я сам відповідаю за все, що відбувається навколо мене: я заробляю стільки, скільки заслужив. Я розвиваю ті навички, які мені потрібні для досягнення життєвих цілей.

У будь-який момент дня я можу встати із-за комп’ютера і піти гуляти або займатися спортом. Я можу грати зі своїми дітьми, коли хочу. Або приділити час своїй дружині. Тоді коли мені хочеться. Не потрібно відпрошуватись на роботі чи чекати на вихідні.

І ще один важливий плюс. фриланс виховує підприємців — людей, які вміють бути собою та відповідати за свої вчинки. І чим більше таких людей буде в Україні, тим краще для економіки й майбутнього держави.

Чим відрізняється віддалена робота від фрилансу?

Віддалена робота — це робота в штаті компанії. Тут є зарплата, лікарняний, відпустка та всякі соціальні бонуси від компанії.

Фриланс — це коли ви самі шукайте собі клієнтів і домовляєтеся з ними про проекти, ціну, терміни. Тут ви сам собі керівник та співробітник.

Телеграм канал про особисту ефективність і творчість

Підписатися

Тільки користь і нічого зайвого

Для багатьох формат віддаленої роботи зручніший за фриланс. На роботі у штаті компанії з вас знімається частина відповідальності. Там у вас є стабільна зарплата і не потрібно думати, де знайти клієнтів, щоб заробити. Але при цьому, як правило, на віддаленій роботі просять бути на зв’язку в робочі дні з 9 до 18. Зараз цей формат теж відмирає, але в багатьох компаніях все ще тримається.

Віддалена робота у штаті знімає частину відповідальності, але ставить вас у деякі рамки, обмежуючи свободу.

Фриланс накладає на вас більше відповідальності, але і дає більше свободи. При цьому ваш дохід залежить лише від ваших дій, рішучості та дисципліни.

Можна працювати в гібридному варіанті — і в штаті компанії, і на фрилансі. Я працюю саме так. У компанії NewRealGoal, в якій я працюю, знають, що іноді я підробляю на стороні. Керівництво компанії не проти такого формату. За це їм спасибі.

Фриланс допомагає розвивати кругозір. Постійно доводиться працювати з різними проектами та вивчати різни теми. Це корисно. Ви розвиваєтеся, як багатогранний фахівець, а не загострюєтеся під окремі навички.

Плюси та мінуси роботи вдома:

МІНУСИ

  • Є фактори що відвертають: родичі, диван, холодильник, собаки, котики… щоб відгородитися від цього, треба домовлятись та встановлювати кордони.
  • Деяким людям складно працювати на самоті. Завжди потрібний контакт із колегами.
  • Немає керівника та співробітників, які можуть підбадьорити чи допомогти порадою. В офісі майже завжди є ті, у кого можна спитати поради, або навіть отримати готове розв’язання задачі, яка самому здається не під силу.
  • Кар’єрне зростання уповільнюється. Через те, що ви не під рукою у керівника. Вас видно менше, ніж інших співробітників, які є в офісі. Це впливає на довіру та рівень завдань, які вам доручають.
  • Малорухливий спосіб життя — треба приділяти більше уваги здоров’ю та спорту.
  • Розпилюються межі робочих годин. Складно зрозуміти, де закінчується робочий день і коли вже можна відпочивати.

ПЛЮСИ

  • Не потрібно вранці швидко збиратися, бігти і їхати на роботу.
  • Можна працювати у будь-якому одязі. Навіть у піжамі чи без піжами.
  • Можна працювати наодинці у кімнаті та бути впевненим, що ніхто не буде відволікати. Легше зосередитись.
  • Фриланс це робота поряд з тими, кого любиш.
  • Не потрібно витрачати час і гроші на добирання до роботи та обіди.
  • Можна працювати у своєму ритмі, як зручно, скільки зручно, з проектами, які цікаві.
  • Можна подорожувати або просто вільно пересуватися та продовжувати працювати: з готелю або у коворкінгу.

Загалом на фрилансі добре. Мабуть, цей формат підходить не всім. Але спробувати варто кожному. Я вважаю, що кількість плюсів сильно переважає кількість мінусів, які є на фрилансі. А якщо ви спробуєте і вам сподобається, то з цього моменту розпочнеться найкращий час вашого життя.

Деякі фрилансери початківці, після того, як спробують фриланс, запитують себе: чому я так довго відкладав це рішення. Може і ви будете серед них.

Тепер ви знаєте що таке фриланс і можете прийняти рішення, чи варто починати. Сподіваюся, цей шлях вам сподобається і ви швидко збудуєте кар’єру. Бажаю вам успіху на цьому шляху.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *