Як подолати страхи фрилансерів: у мене не вийде, це не моє, тут мало грошей

Страхи фрилансерів заважають їм починати працювати віддалено. Дехто каже, що у них не вийде, інші «Це не моє», решта бояться, що їм не заплатять за роботу. Давайте про це поговоримо.

Страхи фрилансерів

Страх 1. Тут багато професіоналів, а я не можу робити роботу так само добре, як вони

Хороших фахівців справді багато. Вони добре роблять свою роботу, завжди мають клієнтів, і заробляють достатньо. І якщо ви станете спеціалістом такого ж рівня, то теж завжди будете при замовленнях і при грошах.

Але вам поки що зарано думати про це. Ваше завдання розпочати, не думаючи про те, як боротися з досвідченими фахівцями. Вони ж про вас теж не думають, поки ви не дісталися їхньої цінової категорії.

Ви, як і багато новачків, повинні просто почати діяти, як новачок. При цьому бути готовим до того, що спочатку буде важко. Замовлень буде небагато, грошей теж. Але треба протриматися. Інші новачки підуть з ринку — не витримають цього. І ви вже серед них будете переможцем. Легко діяти, коли все виходить з першого разу. Але перемагають лише ті, хто готовий діяти, навіть коли результату немає чи майже немає.

Телеграм канал про про грощі та дистанційну роботу

Підписатися

Тільки користь і нічого зайвого

З усіх фрилансерів-початківців 95% здаються навіть не пройшовши першу сходинку розвитку. Ринок фрилансу влаштований так, що вам у будь-якому випадку на старті доведеться робити більше, ніж у майбутньому, щоб отримати клієнта.

Вже через 2-3 місяці після старту у вас будуть постійні клієнти. За пів року нові клієнти приходитимуть за рекомендацією. Вам вже не доведеться витрачати час на їх пошуки. І ви зможете обирати, з яким проектом працювати, а не хапатися за все.

Але на першому етапі вам потрібно налаштуватися на те, що фриланс з’їдатиме багато вашої енергії та часу, а віддача буде мінімальна. Налаштуйтеся на це як на даність — частину шляху, без якого становлення неможливе.

Боятися конкуренції із крутими фахівцями не потрібно. Бійтеся опустити руки на старті, коли конкурентів у вас поки толком то й немає.

Тепер розглянемо інші страхи фрилансерів.

Страх 2. Клієнту не сподобається моя робота, і він не заплатить

Клієнти різні. Як правило, чим менше платить клієнт, тим більше він примхливий до результату роботи. А чим більше платить, тим більше конструктивних зауважень дає. Ви можете легко їх виправити та продовжити працювати.

З усіх клієнтів за 10 років роботи я можу згадати не більше 15, які поводили себе неналежно: неввічливі, грубі, напористі, авторитарні та інші неприємності. Приблизно 5 із них відмовилися оплачувати роботу, бо вважали, що я не впорався із завданням. Можливо вони мали рацію. Ніхто не ідеальний і всі помиляються.

Але уявіть. Лише 5 людей із сотень. Це мінімальна похибка, яку ви легко можете прийняти.

У більшості випадків ця відмова від оплати не означає, що я виконав роботу погано. Найчастіше у промовах клієнта було чути особливі тони, якими можна визначити, що клієнт і не збирався оплачувати роботу. Просто хотів нажитися на чужій праці. І навіть були випадки, коли людина роботу не сплатила, але все одно використала її в проекті. Наприклад, якщо він замовив рекламний текст, не заплатив за нього, але вважав, що має право використовувати цей текст на сайті. Це було прикро, але не смертельно.

Я закликаю вас не п’яніти від оптимізму, а залишатися тверезими реалістами. Фриланс це добре, але всюди є люди, які не дуже вписуються в атмосферу: грубіяни, шахраї, безсовісні псевдопідприємці. Але хорошого більше.

Фрилансери теж не святі

Поговоримо і про інший бік. Серед фрилансерів також є відверті шахраї, які вмовляють замовника зробити передоплату, а потім просто пропадають, блокують його у всіх соціальних мережах і більше не виходять на зв’язок. Замовнику теж прикро.

Наше завдання — бути сумлінними фахівцями й нікого не обманювати. Так ринок розвиватиметься і витіснятиме недобросовісних учасників.

Як ставитися до недобросовісних клієнтів?

Висловлю лише одне спостереження. З вашим розвитком як спеціаліста і з набором досвіду, несумлінних людей на шляху буде дедалі менше, а добрих та щедрих більше. І чим вище ви будете в галузі, тим більше таких людей буде біля вас. Ви самі навчитеся легко відрізняти шахрая від чесного замовника.

Але на старті, можливо, доведеться зустріти одного, двох або більше замовників не дуже хорошого сорту. Будьте готові до цього. Боятися не потрібно, потрібно просто прийняти це як частину шляху. Як чергову перевірку на стійкість, після якої багато новачків підуть шукати доходи в інших місцях, а ви залишитеся і продовжите шлях, як переможець.

Страх 3. Доведеться працювати дуже багато, щоб хоч щось заробити

Цей страх фрилансера має право на життя. Насправді на старті доведеться працювати багато, а заробляти мало. Фриланс непростий на початку.

Я пам’ятаю, що спочатку працював дуже багато. Днями й ночами я писав тексти дуже дешево, але мене мотивувало навіть те, що на мій рахунок падають копійки.

Загалом сума за день мене влаштовувала, як новачка. Через місяць-два суми гонорару почали зростати, а часу на роботу я витрачав дедалі менше.

Ви повинні бути готові віддавати багато часу роботі. Прийміть це як частину шляху, без якого фриланс неможливий.

Якщо ви створите в собі очікування, що все буде просто — в результаті розчаруєтеся. Будьте готові до того, що легко не буде. Особливо на старті. Але також будьте готові до того, що з часом працювати буде все легше і приємніше, тому що грошей буде більше, а робота цікавіша і спокійніша. До цього приходять усі, хто не здається на початкових етапах.

Природний відбір на фрилансі

Страхи фрилансерів, про які ми говорили вище, є частиною шляху. Ви зможете позбутися їх, тільки якщо почнете діяти або відмовитеся від фрилансу. Але я підозрюю, що ви готові йти вперед.

З усіх фахівців-початківців 95% зупиняються, коли приходять перші труднощі. І це для вас хороша можливість. Продовжуючи діяти, ви вже виграєте в конкурентній боротьбі у цієї величезної кількості людей. І за це вас уже можна похвалити. Дякую, що ви є і продовжуєте шлях.

Тепер ви знаєте як подолати страхи фрилансерів. Тож дійте. І все буде добре.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.