Як додати роботу у портфоліо фрилансера, щоб вона продавала (7 пунктів)

Як додати роботу у портфоліо, щоб вона не просто була присутня, а виконувала свою роботу — продавала вас як спеціаліста

За 10 років роботи на фрилансі я спробував різні методи опису роботи в портфоліо і прийшов до варіанту, який зараз вам запропоную.

Я вважаю, що в портфоліо фрилансера має бути 7 основних пунктів:

  1. Заголовок. У проекта в портфоліо обов’язково має бути заголовок, в якому зрозуміло, яку задачу ви виконали на проекті.
  2. Опис на 2-3 пропозиції. Яке стояло завдання? Що зробили? В який час впорались. Можна вказати суму яку заробили (за бажанням).
  3. Посилання на проект в інтернеті. Якщо робота в інтернеті не опублікована, можна показати скриншот.
  4. Якщо у процесі роботи були особливості, цікаві деталі, казуси, буде корисно їх описати. Наприклад, виникла нестандартна проблема, яку ви вирішували нестандартним шляхом. Такі деталі роблять роботу не схожою на інші, а вас спеціалістом, який не боїться складностей.
  5. Продублювати відгук клієнта скриншотом, текстом, або дати посилання на відгук.
  6. Результати роботи проекту: наприклад, якщо робили сайт, яку конверсію він приніс, якщо така інформація є.
  7. Також важливо зробити заклик замовити у вас схожу роботу.

А тепер зазирніть у своє портфоліо і подивіться, як описані ваші роботи. Впевнений, ви побачите, що можна поправити, щоб зробити роботу сильнішою.

Якщо у спеціаліста немає роботи для портфоліо, все одно потрібно щось додати. Тому що клієнти більше довіряють тим, хто може довести, що справді вміє робити те, що заявив.

Тим у кого немає робіт, дуже рекомендую для портфоліо виконати кілька проектів не для клієнтів, а для себе. Щоб було що додати.

Відразу може виникнути внутрішній опір — не хочу працювати безкоштовно. Звичайно, було б чудово, якби вам за це заплатили. Але ідеальні ситуації є не завжди. І це нормальна практика — коли ви працюєте безкоштовно — на перспективу. Тому якщо додати в портфоліо нічого, рекомендую стиснути зуби й попрацювати для наповнення портфоліо.

Але паралельно рекомендую вже стежити за заявками клієнтів та відгукуватися на проекти. Бувають клієнти, які віддають проекти навіть тим, у кого портфоліо поки що порожнє.

Тепер ви знаєте, як додати роботу у портфоліо. Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *