Як обрати напрямок на фрилансі, що легше дається на старті і як до цього підготуватися

Як обрати напрямок на фрилансі, що легше дається на старті і як до цього підготуватися. Проста відповіть — робіть те від чого пре.

Ідеальний варіант — вибирати роботу, яка подобається.

Якщо ви в юності чи дитинстві полюбляли писати оповідання чи твори, та й взагалі працювати з текстами, вам пряма дорога у блогінг, копірайтинг та написання статей.

Якщо любили малювати, можна спробувати себе у дизайні.

Якщо подобається математика, вам сподобається програмування. Але це не означає, що програмування подобається і дається тільки тим, хто любить математику. Програмування — це той самий дизайн тільки не візуальною мовою, а мовою коду.

У мене немає схильностей до математики, але мені подобається писати код і розбиратися в тому, як влаштовані сайти. Тому зараз я рухаюсь у цьому напрямку та можу сказати, що у програмуванні все не так складно, як заведено вважати. Тому й ви можете спробувати.

Ймовірно, ви вже знаєте, в якому напрямку хочете піти. Якщо відчуваєте тягу до певних завдань — саме там і пробуйте почати. Будь-якої миті зможете перепрофілюватися, якщо зрозумієте, що обрали не ту справу.

Я свого часу теж задавав питання, як обрати напрямок на фрилансі і починав з копірайтингу. Поступово додав собі навички веб-дизайнера, а згодом навчився верстати сайти. Тим самим зараз я можу для клієнта зробити сайт з нуля. Це хороший приклад росту фахівця. Та і клієнту не потрібно шукати різних спеціалістів для різних завдань. Йому такий формат зручний, а мені вигідний.

Важливо розуміти, що який напрямок ви б не обрали, завжди можна розвиватися далі. Тож готуйтеся до того, що стояти на місці не доведеться.

Я раджу вибрати направлення, в якому ви відчуваєте, що вам буде комфортно і цікаво. Там буде успіх. Якщо бігти лише за грошима, можуть бути проблеми у вигляді вигорання та втрати інтересу до роботи. Ну а разом з цим і вихід із професії та розчарування у фрилансі.

Як довго треба пробувати рухатися вперед, коли обрав направлення?

Багато фахівців-початківців приходять спробувати себе на фрилансі, а через 2-3 тижні розуміють, що нічого не вийде і кидають цю справу. Чому так?

Багатьом нав’язали хибну думку, що на віддаленій роботі легко заробити гроші за короткий термін. Вони прочитали кілька статей, подивилися відео, можливо, навіть сходили на вебінари, де пообіцяли швидкі легкі гроші.

Але реальність інша. Віддалена робота – насамперед РОБОТА. А потім уже все інше. Легко тут не буде.

Я щодня, крім вихідних, з ранку до вечора сиджу за комп’ютером та тисну на кнопки, вигадую стратегії, програмую, малюю… або роблю інші завдання. Але я працюю.

Щодня я втомлююся і ввечері провалююсь у сон від втоми. Я заробляю достатньо, але це нелегко. При цьому враховуйте, що я працюю вже понад 10 років.

Обдурені новачки приходять на фриланс в очікуванні швидких результатів, а отримати ці результати не можуть. Вони здаються і йдуть в інші варіанти: на завод, в бар офіціантом або ще кудись. Але про фриланс вже не думають. Можливо так ринок втрачає хороших потенційних спеціалістів.

Тому давайте я на старті не обіцятиму нічого понад можливого, а просто скажу, що заробити швидко можливо, але з певним настроєм та навичками.

Якщо ви взагалі нічого не вмієте на фрилансі та у вас немає досвіду, на старті вдасться заробляти зовсім небагато. Будьте готові до цього і знайте, що незабаром, якщо не здастеся і не опустите руки, ваші доходи почнуть зростати.

Налаштуйтесь на термін 1-2 місяці важкої роботи на старті, після яких ви відчуєте, що все це не дарма. Це буде важко, але я у вас вірю. Ви можете подолати цей бар’єр. Якщо вам потрібна буде підтримка або виникнуть будь-які питання, навіть найдурніші, пишіть мені на пошту galmakov@gmail.com. Я обов’язково відповім.

Як побудувати подушку безпеки та чи варто?

Фінансова подушка безпеки ніколи не буває зайвою, але не всі мають можливість її зібрати в екстрених ситуаціях. Особливо у ситуації війни.

Але якщо у вас є деякі заощадження – це добре. Ви можете зануритися в навчання та розвиток на фрилансі та поки що жити на заощадження. У вас буде додаткова мотивація якнайшвидше почати заробляти достатньо, щоб перестати витрачати заощадження.

Але якщо у вас немає заощаджень, є інший варіант. Влаштуватися на роботу офлайн, а водночас вчитися і намагатися заробити віддалено між робочими днями, вечорами й ночами. Це непросто, але за належної завзятості впевнений, все вийде.

Хороший варіант — робота, де не потрібно багато ваших дій. Наприклад, вахтер, черговий, сторож та інші варіанти умовно пасивної роботи, де ваша голова і руки вільні.

Це варіанти, коли ви можете перебувати на роботі, за які вам нараховуватимуть зарплату, але замість того, щоб нудьгувати на ній від неробства, вчитися та виконувати замовлення на фрилансі.

Саме через такий шлях я сам прийшов на віддалену роботу.

Мій початок шляху на фрилансі

У 2010 році я був військовим і часто ходив у наряди черговим автопарку. Це був мирний час, а військова частина невеличка. Весь автопарк було видно у маленьке віконце. Чергування у такому автопарку — це знаходження цілодобово в одному приміщенні + контроль за несенням служби особового складу із двох чоловік. Часу було багато. А інтернету не було. Під час підготовки до наряду, я брав проекти, бувши вдома. А коли приходив на роботу та приймав зміну, відкривав ноутбук і починав працювати. Це було зручно і не важко.

Мені вистачило одного місяця такої роботи, щоб переконатися, що я можу звільнитися і стільки ж грошей заробляти сидячи вдома. Жодні наряди більше не потрібні були. Так я став фрилансером.

Ви можете створити свою стратегію виходу на фриланс. Якщо підійти з розумом та відповідальністю, у вас все вийде. І досить швидко.

Тепер ви знаєете, як обрати напрямок на фрилансі. Обирайте і починайте діяти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *