Як працювати на фрилансі, щоб не обдурили?

Як працювати на фрилансі, щоб не обдурили?

У кожній галузі, на кожному ринку є шахраї. І чим більше ви знаєте про них, тим більш захищеними будете.

Цілком захиститися від шахраїв неможливо. Я виступав і як замовник, і як виконавець, і знаю, що на початку співпраці важко обом. Виконавець боїться, що його кинуть, а замовник не хоче платити за роботу, яка йому не підходить.

⭐️ Головний критерій. Якщо вас просять заплатити, щоб отримати доступ до замовлення, це шахраї. Платити мають вам за роботу, яку ви виконали. Як тільки ви зрозуміли, що потрібно платити, відразу припиняйте спілкування. І в жодному разі не давайте номерів карт або інших даних. Якщо вас просять це зробити, це шахраї. Вони хочуть нажитися на вас.

⭐️ Працюйте через біржі фрилансу, де можна заблокувати суму на рахунку. Біржа бере за це комісію, але ви будете впевнені, що вас не обдурять. Якщо ви виконаєте замовлення, клієнт зобов’язаний буде віддати вам гроші. Він не зможе не платити. І з іншого боку: якщо ви не зможете виконати замовлення, клієнт отримує гроші назад. Біржа є гарантом того, що проект буде чесним і зі сторони клієнта і зі сторони виконавця.

⭐️ Коли залишаєте відгук на вакансію, уважно вивчайте її опис: шахраї зазвичай небагатослівні й люблять відповідати на додаткові запитання.

⭐️ Довіряйте тим, хто відповідає на питання та докладно розповідає про завдання. Якщо клієнт спокійно дає додаткові контакти, готовий зв’язатися по відеозв’язку або навіть зустрітися, це добрий знак. Але ще не гарантія того, що вас не обдурять.

⭐️Звертайте увагу на те, як автор вакансії збирає інформацію про претендентів. Якщо сухо просить писати в особисті повідомлення з прикладами робіт — це нормальна практика. А якщо просить заповнити «Google Форму» і хоче бачити не тільки портфоліо, а й відповіді на додаткові запитання — скільки років працюєте, які інструменти використовуєте і таке інше – це, швидше за все, не шахрай. Шахраям зазвичай ні до чого зайва інформація про виконавців.

⭐️Спробуйте домовитись про передоплату.

⭐️Щоб перевірити вашу співпрацю, домовтеся про невеликий проект. В процесі тестового проекту клієнт зрозуміє, що з вами можна працювати, а ви переконаєтеся, що клієнт не шахрай.

⭐️ Будьте уважними й все буде добре. Але якщо все ж таки потрапили до лап шахраїв, не здавайтеся. Зробіть висновки, подумайте як це сталося, придумайте що робити в майбутньому, щоб цього не сталося знову, та продовжуйте шлях.

Тепер ви знаєте як працювати на фрилансі, щоб не обдурили?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *