5 науково доведених звичок, які можуть покращити життя

Останнім часом мені попадається багато корисного контенту на тему звичок і самодисципліни. Все що здається корисним, намагаюся забрати собі та спробувати.

Нещодавно дивився ролик Доктора Бенджаміна Харді про звички, які можуть покращити життя. І законспектував для себе й для вас.

Звичка 1. Вимикати телефон за 60 хвилин до сну

Більше 90% людей дивляться в телефон перед сном. Я теж. Так ми крокрастинуємо сон — відкладаємо його не потім.

Коли людина скролить телефон, він дозволяє зовнішнім джерелам впливати на його поведінку, звички, смаки, погляди.

Мені складно відмовитись від телефона, тому що на ньому я читаю і слухаю книги, але я можу відмовитись від соцмереж перед сном. Це не складно. Для цього я необхідні операції з соцмережами роблю за комп’ютером з 20:00 до 21:00 (саме в цей час я підбиваю підсумки дня)

Багато людей, які закінчують день витріщанням в телефон, зазвичай і починають день з цього. Вони відкривають очі і одразу дивлять в телефон, щоб дізнатися, хто що опублікував поки вони спали. Так вони формують звичку дивитись в телефон кожного разу, коли знаходяться у горизонтальному положенні.

Люди, які починають день з телефона не можуть контролювати свій час на 100%. Вони дають обставинам керувати їхньою увагою.

Тому варто впровадити в життя звичку — не скролити соцмережі перед сном і після пробудження.

Звичка 2. В кінці дня записати три речі, за що ви вдячні

Більшість з нас цього не робить і робити не будуть. Але це це розвиває важливу рису характеру позитивізм.

Зазвичай ми більше звертаємо увагу на негатив і пропускаємо позитив. Тому відчуваємо менше щастя. І тому отримуємо меньше ментальної енергії для руху вперед. Нам здається, що відбувається багато поганого і майже нічого хорошого. Особливо зараз, коли новини кожного дня транслюють негативні кадри з фронта.

Вечірнє звертання уваги на хороші речі, за які ми вдячні, додає щастя. Це також допомагає міцніше спати й меньше дивитися в телефон перед сном.

Крім цього мі запам’ятовуємо більше позитивних подій. І так само формуємо в собі позитивну особистість.

Звичка 3. Ввечері оприділити, які перемоги плануємо на завтра

Варто записати 1-3 завдання, які ви хочете виконати завтра, щоб покращити своє майбутнє.

Не варто ставити більше трьох цілей на день, тому що це вбиває їх важливість. У вас может бути 10 або більше різних завдань на день, але найважливіших з них може бути максимум три.

Вечірнє планування завтрашнього дня допомагає мені з вечора розуміти, навіщо зранку розплющувати очі і вставати з ліжка.

Завдяки цьому я отримую заряд мотивації. Мені легко прокидатись рано, коли я знаю, як це може вплинути на моє майбутнє. І в іншу сторону: якщо не прокидаюсь рано, я почуваю себе погано емоційно, тому що знаю, що проґавив час, який міг би інвестувати у розвиток себе і досягнення цілей.

Звичка 4. Знайти партнера для підзвітності

Коли ваша продуктивність вимірюється і оприлюднюється, результат покращується в геометричній прогресії.

Вранці ви можете розказати партнеру, чого хочете сьогодні досягти, а ввечері дати звіт — що дійсно вдалося зробити за день.

Так ви відчуєте більше відповідальності і звертатимете увагу на свою поведінку протягом дня.

Також цей підхід підвищує самооцінку. Ви звертаєте увагу на свою відповідальність і досягнення. Бачите, що кожного дня досягаєте цілей. Завдяки цьому зростає впевненість у собі. Ви розумієте, що можете впоратись з будь-якою складністю.

Ця звичка займе всього дві хвилини в день, але може повністю змінити ваш шлях до цілей.

Якщо у вас немає партнера, можна створити чат однодумців і звітувати один перед одним. Але хтось має проявити лідерство і зробити це першим.

Звичка 5. Створювати щось кожного дня

Ви кожного дня щось бачите, чуєте та відчуваєте. Це все — інформація, яку мозок хоче використовувати для створення нового. Він хоче мати проект, над яким можна працювати регулярно.

Хороший і недорогий варіант — писати статті та пости, вести канал на Ютубі або в Тіктоці, малювати, створювати колажі, писати книги.

Так звичку споживати ми перетворюємо на звичку створювати. А інформація, яку ми отримуємо, використовуємо, як матеріал для нового.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *