Методи роботи Енн Патчетт для особистої ефективності

Я знайшов коротке інтерв’ю письменниці Енн Патчетт ().

Мені сподобалася простота її мови та підхід до роботи.

Як і багато людей, вона найефективніша з самого ранку. І вона звикла не гаяти цей час, а інвестувати у створення свого майбутнього:

👩‍💼 Я прокидаюся розумною, талановитою та енергійною, і протягом дня неухильно падаю вниз. Тому все, що я хочу зробити протягом дня (писати, читати, займатися спортом, зустрічатися з друзями, готувати, відповідати на пошту), я роблю в першу чергу. Я не можу принести користі ввечері.

У багатьох письменників і людей інших творчих професій є у використанні термін «блок письменника», «творчий блок», або «блок чистого аркуша».

Енн просто не вірить у цей термін. Це цікаво.

👩‍💼 Я не вірю в це. Якщо мені потрібно більше часу, щоб щось зрозуміти, я беру більше часу. Я ніколи не розуміла, чому інші професії скаржаться на блоки. У них набагато більше часу для роботи.

Ще цікава теза. Енн не переймається якістю окремих деталей. Вона просто продовжує роботу, попри те, що якесь рішення може бути недосконалим.

 👩‍💼 Аллан Гурганус (професор в університеті) навчив мене працювати, потім викидати і знову працювати. Дорогоцінність деталей — це смерть письма, особливо коли ви новачок.

У дев’ятнадцять років я б із радістю провела тиждень, складаючи одне ідеальне речення. Аллан не дозволяв нам цього зробити, що було величезним подарунком, оскільки одне ідеальне речення ні до чого не приведе.

Часто, під час роботи над новим твором Енн використовує бігову доріжку. Вона просто ходить і пише.

👩‍💼 Починати роман — це завжди найгірша частина для мене, і з якоїсь причини я вирішила спробувати бігову доріжку. Це творило дива з моєю концентрацією. Мені здавалося, що я щодня занурююся в роман, а закінчивши роботу, виходжу з нього. Я думаю, що ходьба займає неспокійну частину мого мозку.

ВИСНОВКИ:

1. Прокидайтесь раніше, щоб використовувати кращу енергію для завдань, які рухають вас вперед. Якщо ви сова і не можете прокинутись раніше, використовуйте свої піки енергії для кращих завдань.

2. Не існує ніяких блоків творчості. Вам просто треба більше часу, або більше інформації. Знайдіть їх і візьміть.

3. Не страждайте над деталями. Продовжуйте процес. Це важливіше.

4. Знайдіть свій спосіб сфокусуватися на завданні. Він точно є. І не один.

.

Вивчайте методи роботи творчих людей. Там є багато користі для особистої ефективності, тому що саме творчі люди найлютіші прокрастинатори. І якщо вони знайшли спосіб продовжувати роботу, значить цей спосіб варто спробувати всім.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *