Як поставити ціль, яка дійсно допомагає змінити майбутнє
Більшість людей або не ставлять цілі, або ставлять їх так, що досягнути неможливо.
Причини різні. Хтось вважає детальну роботу над цілями — зайвими рухами і втратою часу. Інші просто бояться ставити цілі, бо вони накладають додаткову відповідальність на власника цілі:
☠️ «Якщо я поставлю собі ціль, доведеться її досягати. Скоріш за все я не впораюсь і отримаю відчуття провини. А це боляче. Тому краще буду рухатись як завжди — без мети, інтуїтивно».
Думаю, вам це знайомо.
Більшість невеличких короткострокових цілей я і сам не прописую детально. Тому що їх можна досягти за день. Але цілі, які потенційно можуть змінити майбутнє, пропрацьовую дуже ретельно і довго. Виділяю для цього окремий кластер часу.
💡 ЧОМУ Я ЦЕ РОБЛЮ?
Відповідь дуже банальна. Коли я детально підпрацьовую ціль на початку шляху, мені її легше досягти. Моя книга, курс, сайт, контент-стратегія — все це є і працює, тому що я колись сів і детально пропрацював над тим, як саме воно втілиться у життя.
Тому в цьому пості віддаю вам 10 пунктів, які я завжди використовую, щоб поставити і пропрацювати важливу ціль у житті. Якщо ви чули про техніку постановки цілей СМАРТ, вам це буде знайомо. Моя техніка це модернізована та доповнена техніка СМАРТ.
🟢 ЯК ПОСТАВИТИ ЦІЛЬ?
💊 1. Специфічність. Чого конкретно ви хочете досягти? Який саме результат очікується?
💊 2. Вимірюваність. Як будете міряти результат? Як ви зрозумієте на конкретних цифрах, що ціль досягнута.
💊 3. Досяжність. Ціль повинна бути реалістичною та досяжною. Чи є доступні ресурси та можливості для досягнення цілі?
💊 4. Релевантність. Ціль повинна бути відповідною конкретному контексту або завданню. Чи відповідає ваша ціль тому, яке майбутнє життя ви собі хочете?
💊 5. Обмеження по часу. До якого конкретного часу має бути досягнуто ця ціль?
💊 6. Позитивний ключ. Як прописати це у позитивному ключі, замість негативного. Не те чого ми не хочемо, а те чого ми хочемо. Не «кинути палити», а сформувати звичку «не палити».
💊 7. Контроль. Цілі мають бути в зоні вашого контролю. Те, на що ти можеш особисто вплинути.
💊 8. Сенсорність. Цілі мають бути сенсорні: те, що ти можеш відчути. Мати щомісяця прихід конкретної суми, яку ти можеш помацати. Метраж квартири, яку хочеш купити? Яке саме авто: марка, модель, колір?
💊 9. Співспрямованість, або созвучність. Цілі не мають значення, якщо вони не співспрямовані одна з одною. Вони працюють на поліпшення якості вашого життя. Цілі мають взаємно живити одна одну на шляху до того життя, яким ви хочете жити.
💊 10. Екологічність. Цілі мають бути екологічними. Наскільки життя стане кращим у твоїх близьких, співробітників, партнерів, завдяки тому, що ти досягнеш цієї мети?
Ставити ціль за цими критеріями — дуже велика і непроста робота. Але такий підхід до опрацювання цілей вже у процесі вмикає мотивацію і народжує перші кроки для досягнення.
Спробуйте, якщо дійсно хочете поставити собі важливу ціль і досягти її.
Дійте.