5 порад, як знайти час на звички, коли рутина зжирає весь час

Як знайти час на звички, коли рутина зжирає весь час? Це питання мені ставлять, коли хочуть сформувати нову звичку і не знають куди її запхати у вже напханий завданнями день. Я дам 5 порад, які люди зазвичай не беруть до уваги.

Першим ділом прийміть факт — не рутина забирає ваш час, а ви віддаєте свій час рутині. Контроль над часом у вас, а значить тільки ви цим керуєте. Коли ви говорите, що рутина забирає час, тим самим ви відмовляєтесь від контролю.

Тож беремо за факт, що це ви віддаєте час рутині. І тому можете його забрати назад, щоб розподілити, як вам треба.

Також зверніть увагу на те, чи не використовуєте ви рутину, як привід не виконувати звички. Деякі люди обирають нити про те, що нічого не виходить, замість того, щоб діяти, щоб виходило. Тому над цим теж подумайте.

Переходимо до порад. Спробуйте їх, щоб знайти відповідь на питання «як знайти час на звички» та почати впроваджувати їх у життя.

Як знайти час на звички, коли рутина забирає весь час?

1. Не починайте день з рутини

Почніть його з формування звичок.

Ви не знайдете час на звички, якщо будете відкладати їх на другу половину дня або вечір. Чим раніше виконуються звички, ти більше ймовірність, що вони будуть впроваджені.

Відмазка 1. «Зранку нема часу на виконання звичок. Прокидаюсь, вмиваюсь, снідаю і одразу біжу на роботу».

Насправді це ви влаштували своє життя по такому графіку і тому вам під силу це змінити. Якщо хочете формувати нові звички, прокидайтесь на 1-2 години раніше, щоб почати їх впроваджувати.

Відмазка 2. «Тоді я не буду висипатися»

Дійсно, якщо будете лягати в той самий час, виспатися не вийде. Такий графік зашкодить вам.

Тому лягайте спати на 1-2 години раніше, щоб звільнити час на звички.

Переставьте 1-2 години з вечора на ранок. Ввечері з них попиту нема ніякого. Тіло і голова втомлені. Вони не хочуть працювати, тому люблять бездумно погортати соцмережі, викидаючи час на смітник.

Порахуйте, скільки витрачаєте на процеси, які не дають ніяких результатів. І ви знайдете можливість використати цей час для зростання.

2. Оберіть менше звичок і зробіть їх коротшими.

Якщо рутини багато і є страх, що звички заберуть весь час, оберіть менше звичок і зробіть їх коротшими.

Багато людей невірно підходять до формування звичок. Вони читають книгу або статтю чи слухають подкаст і отримують потужну мотивацію. В голові звучить голос.: «зараз я зміню своє життя».

Вони починають впроваджувати 10 звичок одночасно. Через 2-3 тижні життя б’є їх «кувалдою реальності» по голові. Вони починають розуміти, що нічого не виходить.

Насправді вони поставили надто високу планку — віще своїх можливостей. Мозок сперечається. Він у шоці від того, що від нього вимагають змінювати 10 різних напрямків поведінки в одночасно. Для нього це неможливо. Тому щоб вижити він глушить мотивацію.

Найкращий варіант — формувати звички по одній за раз.

Наприклад, почати робити зарядку і протриматись місяць. Якщо виходить, через місяць додати ще одну звичку. Після цього подивитися як себе почуваєте. Якщо ок, надалі тримаєте дві звички. Якщо відчуваєте внутрішній протест, прибираєте другу звичку і продовжуєте робити тільки зарядку. Коли відчуєте, що хочете спробувати ще раз додати звичку — пробуєте.

Якщо переймаєтесь, що звички почнуть забирати на себе весь час, робіть їх короткими. Якщо ваша зарядка триває 30 хв і це заважає важливій рутині, скорочуєте до 20 хв.

На перших етапах регулярність важливіше за глибину. Тому спочатку напрацьовуєте регулярність, щоб сформувати звичку. Далі додаєте складність, коли відчуєте, що можете з цим впоратись.

3. Почніть делегувати рутину

Почніть делегувати рутину, щоб звільнити час на звички.

Складіть список рутинних процесів, які забирають ваш час. Подивіться на цей список і подумайте, які з цих пунктів передати іншим людям.

Деякі справи по дому можна делегувати дітям, або розділити між партнерами.

Діти люблять допомагати з домашніми справами, якщо використовувати вірні підходи із заохоченням та хвальбою.

Якщо це робоча рутина, так само можна знайти людей, які візьмуть це на себе. Все можливо, якщо думати і говорити з людьми.

Крім того, деякі процеси можна взагалі перестати робити. Люди вішають на себе багато справ, щоб відчувати себе зайнятими. Подумайте і про це.

4. Перестаньте рятувати людей

Часто люди намагаються допомагати тим, кому допомога непотрібна, або хто впорається самостійно.

Деякі «рятівники» настільки сильно хочуть рятувати інших, що не дають їм можливість врятуватися самостійно та отримати досвід. Вони люблять допомагати і постійно шукають проблеми в інших, щоб вирішити.

Якщо ви ловите себе на такому, поступово перестаньте це робити. Ви викидаєте час на смітник та заважаєте іншим людям стати дорослими й почати розв’язувати свої проблеми самостійно.

Важливо. Я зараз говорю не про людей, які постраждали від війни. Їм дійсно треба допомагати, якщо вони потребують. А от, якщо людина стикається з простими життєвими складнощами, треба дати їй можливість впоратися самостійно.

5. Спочатку заплатіть собі

Якщо не будеш дбати про себе, одного дня знайдеш себе хворим і безсилим. І більше нема кому буде подбати про тих, кого ти кохаєш.

Ти найважливіша людина у твоєму житті. Спочатку дбай про себе і розвивай себе. Тоді і люди навколо тебе будуть розвиватись. Якщо будеш багато думати про інших і мало про себе, одного разу помітиш, що сил більше нема. Буде сумно. Прийде усвідомлення, що ви помилились і раніше діяти треба було інакше.

Кожному з нас дали лише одне життя. Дали для того, щоб ми його прожили, а не віддали комусь. Живіть його приємно — з турботою про себе. Коли всі навколо побачать, що у ваші справи йдуть добре, вони будуть радіти за вас. Ви станете прикладом для їх власного розвитку.

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *