Навіщо я створюю колажі?

Я постійно намагаюся щось створити, навіть якщо не вмію. Мене тягне в сторону поєднання. Можу взяти кілька папірців і спробувати зробити щось нове.

Так народжуються колажі. Кожного тижня я роблю якийсь новий колаж. Цю ідею підхопила моя донька. Майже кожного дня вона підходить і питає «Тату, давай зробимо колаж». Зазвичай я не відмовляю. Вона сідає мені на коліна і ми робимо її колаж.

Навіщо я створюю колажі?

Те що діти цікавляться творчістю завдяки моїм дивним інтересам — це побічний приємний ефект. В цій статті хочу поговорити про те, що створення колажів дає саме мені.

1. Де допомагає думати й генерувати ідеї. Кожного разу в процесі створення колажу мені в голову прилітають нові ідеї для статей і відео. Я записую їх в окремий список дозрівання і час від часу заглядаю, щоб забрати і оформити у контент. Колаж ніби вмикає в голові процеси, які без нього не можуть увімкнутися.

2. Я даю сміттю нове життя, тим самим підкреслюючи те, що сміття не існує. У всього може бути другий шанс. Коли моя жінка викидає щось що їй не потрібно для роботи, я уважно передивляюся, що саме вона викидає і зазвичай половину с того забираю собі. Часто це перетворюється на сховище хламу, яке я потім сам розгрібаю і викидаю. Але цей процес теж може бути корисним — наведення порядку знімає стрес і так само допомагає привести голову до порядку. Колаж стає витвором мистецтва зі сміття. І сміття перестає бути сміттям.

3. Це творчість. Я не вмію малювати, але у мене є потреба створювати щось. Завдяки колажам я закриваю цю потребу. Мені приємно знати, що я щось створюю. Це додає дофаміну і енергії.

4. Це терапія. Мене заспокоює робота з папером. Кожного разу, коли я відчуваю тривогу, я дістаю папір, наклейки, фотки малюнки, різне паперове сміття, і створюю з цього щось нове. І дуже радію результату. Мабуть, як дитина.

5. Це приклад для дітей. Вони бачать, що в принципі творити може кожен. І будь-що може бути інструментом для мистецтва. А це означає, що у творчості і створенні немає ніяких кордонів. Просто дій.

Ось що каже про колажі Остін Клеон

Коли я застрягаю, коли у мене немає ідей, коли я не впевнений, що робити далі… Я роблю колажі.

Мистецтво колажу для мене здебільшого складається з контекстомії (цитування поза контекстом) і співставлення: ви кладете дві речі поруч одна з одною, які насправді не повинні бути разом, і ви отримуєте нову річ. (1 + 1 = 3.)

Мені подобається ця думка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *