Остін Клеон — моє відкриття року: щоденники, купа ідей, відкритий кран творчості

Остін Клеон — людина, яка вдихнула в мене нове життя. Цього року в мене було небагато відкриттів. Навіть нема що виділити серед метушні війни й решти подій.

Але Остін Клеон — людина від якої я не можу відірватися вже місяць. Я кожен день читаю його блог. Купив три його книги, Завдяки йому знову почав вести щоденник та текстовий блог. До цього робив тільки відео.

Остін Клеон
Остін Клеон

А каталізатором стало інтерв’ю, в якому він розповідає про свою роботу й життя. І мені дуже подобається його спосіб життя: багато творчості, думок та дуже спокійна обстановка. Приблизно до такого життя я і сам прагну. Саме тому, мабуть він так зачепив мене.

Як живе Остін Клеон

Кожен день Остін пише думки в щоденник, публікує пост в блозі, гуляє та читає книги. Це він робить обов’язково й безперервно кожен день.

Ось що він говорить про користь ведення щоденника

«Я завжди ношу з собою кишеньковий блокнот, а вранці веду щоденник, а потім створюю пост у блозі, і ці пости в блозі стають розмовами, які потім стають книжками. Вам не потрібно турбуватися про те, про що писати. ви просто пишете щодня, і все починає розвиватися».

Щоденники Остіна Клеона
Щоденники Остіна Клеона

Остін веде три види щоденників

  1. Дуже маленький блокнот у твердій палітурці, який він носить з собою, коли виходить з дому.
  2. Невеликий щоденник, який він використовує як бортовий журнал.
  3. Товстий, у м’якій обкладинці, нелінований, гнучкий блокнот, який він використовує вдома і в студії.

Його щоденник не обов’язково має бути написаний кожного дня. Він може створити колаж, або помалювати, якщо писати не хочеться.

«Найважливіше, що я маю зробити, — це написати свій щоденник і написати повідомлення в блозі. Якщо я це зробив, то день у якомусь сенсі вдався».

Остін дуже гармонійно поєднує свою ліниву сторону й трудоголізм.

«Тривалий час я думав, що мені потрібно вибрати один бік, але я зрозумів, що іноді стрибки між цими двома режимами справді надають моєму життю сенсу — я не відчуваю, що робота була б значущою, якби в мене не було цих глибоко ледачих моментів теж…».

Після сніданку Остін йде у свою студію й першим ділом кладе на стіл бортовий журнал. Це маленький кишеньковий блокнот куди він записує все, що з ним відбувається протягом дня.

Щоденник: бортовий журнал
Фрагмент бортового журналу Остіна Клеона

В бортовий журнал можна вклеювати наклейки й вирізки з журналів та газет. Можна робити все що завгодно.

Фрагмент бортового журналу Остіна Клеона
Фрагмент бортового журналу Остіна Клеона

Він робить дуже прості записи. наприклад, встав, написав листа, зробив це доручення, прочитав цю книжку, з’їв це на вечерю. Це просто дуже нудна розповідь про попередній день у вигляді списку.

Після цього він пише в щоденник 3-5 сторінок. Пише все цікаве що відбувалося і що хоче розгорнути в думках. Може навіть переписати фрагмент книги, яку читає.

Ціль цього процесу — розігрітися й зрозуміти про що він зараз думає.

Якщо писати не хочеться він дістає старі журнали й робить колажі.

Колаж в Щоденнику Остіна Клеона
Колаж в Щоденнику Остіна Клеона

Після цього він сідає за робочий стіл й все що здається цікавим у щоденнику перетворює на запис у блозі.

Тільки після цього він приступає до роботи: проекти, клієнти, написання книги.

Кожен четвер Остін продивляється всі свої записи й робить розсилку, яку читають понад 100 000 людей. Підписатися можна тут.

У мене не так багато кумирів. Але Остін став для мене відкриттям. Він надихає не зупинятися й творити те, що вмієш, навіть якщо вмієш погано.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *