Піррова перемога у вашому житті

У 3 столітті до нашої ери грецький цар Пірр провів серію доблесних військових кампаній проти своїх римських ворогів.

Одна битва, яка відбулася на рівнині біля міста Гераклея, була надзвичайно жорстокою.

Цар Пірр зміг оголосити про перемогу, але дуже високою ціною — з втратами багатьох найкращих солдатів, включно з генералом.

Наприкінці битви цар Пірр вигукнув:

«Ще одна така перемога, і ми загинемо!»

Його армія, змушена ціною цих «перемог», залишила Італію і повернулася додому, де Пірр провів кілька несуттєвих кампаній, перш ніж померти у безвісності в битві п’ять років по тому.

Термін «піррова перемога» тепер належить до перемоги, здобутої такою дорогою ціною для переможця, що вона здається поразкою. Перемога, яка завдає непоправної шкоди переможцю — битву виграно, але війну програно.

Піррова перемога — це те, чого нам усім варто уникати в житті. Занадто багато людей стають жертвами цього феномену на життєвому шляху.

Уявіть, що ваша професійна мрія — стати генеральним директором. Ви прокладаєте собі шлях крізь роки і добираєтеся до вершини — ви генеральний директор великої компанії!

Але дорогою ви набираєте вагу, багато п’єте алкоголю, бачите, як ваш шлюб розвалюється через стрес, який ви приносите додому, і не можете побудувати стосунки зі своїми дітьми через те, що весь час, енергію і здоров’я витрачаєте на шлях до генерального директора.

Це класична піррова перемога: ви виграли битву, ставши генеральним директором, але програли війну у побудові збалансованого і повноцінного життя.

Отже, вирушаючи в дорогу, згадайте царя Пірра.

Зосередьте свою енергію на перемозі у війні, а не на кожній окремій битві.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *