Як побудувати чергу із замовників на фрилансі: правила росту

Сила постійно росту доходу фрилансера ховається в клієнтах, які не хочуть від вас йти тому що ви висококласний спеціаліст.

Коли у вас буде достатньо, клієнтів, щоб заповнити весь робочий час, можна піднімати ціни для нових і запропшувати їх до співпраці.

Щоб все вийшло, треба дотримуватися певних правил. Ось вони.

Правила росту на фрилансі

Правило 1. Привітання задає тон спілкування. Не буде другого шансу справити перше враження. Навіть якщо ви складаєте листа, пишіть ввічливим тоном, виявляючи повагу.

У ВІДПОВІДІ НА ПРОЕКТ ПОКАЖІТЬ ЗАІНТЕРЕСОВАНІСТЬ У РЕЗУЛЬТАТІ

ПРИКЛАД:
Вітаю, Михайло. Радий знайомству. Упевнений, наша співпраця буде цікавою та плідною. Перш ніж приступити до роботи, хочу поставити кілька запитань щодо проекту, якщо ви не проти. Це допоможе більш точно розібратися в задачі та спрацювати на максимальний результат. Отже…

Правило 2. Відразу переходьте до справи. Опишіть, як ви зрозуміли цей проект, щоб клієнт побачив, що ви знаєте, що робити. При необхідності він вас виправить, якщо відчує, що ви щось не зрозуміли. Це нормально. Якщо цього не зробити, може з’явитися прірва між вашим розумінням завдання та тим, що хоче отримати клієнт. У фіналі буде сумно від того, що ви зробили не те, що потрібно. А це час витрачений дарма.

Правило 3. Ставте запитання. Коли виконавець не ставить запитань, це підозріло. Або він не хоче розбиратися або не знає, про що саме запитати, щоб зробити роботу з хорошим результатом. В обох випадках результат роботи буде з низькою якістю. Багато клієнтів це знають. Тому ставте питання, щоб розібратися у проекті.

Правило 4. Гостинність. До кожного замовника ставтеся так, наче він ваш старий друг, якого ви не бачили, як мінімум, років 100, або немов це родич. Це не складно, а ефект буде в рази кращим, ніж якби ви спілкувалися з ним холодно, як із людиною, яка замовляє камаз цегли.

Правило 5. Спілкуйтесь там, де зручно клієнту. Але коли у вас ще трохи клієнтів та майже немає відгуків, намагайтеся спілкуватися на сайті біржі. Так, у разі виникнення суперечки, у вас буде можливість залучити службу підтримки, щоб вирішити суперечку.

Правило 6. Дізнайтеся, в якому вигляді він хоче отримати результат, щоб вам не довелося все переробляти. Для кожної сфери будуть свої нюанси. Треба це брати до уваги.

Правило 7. Попередьте, коли саме ви будете на зв’язку, щоб замовник не подумав, що ви забули про нього або просто не хочете працювати, тому ігноруєте його повідомлення.

Правило 8. Коли не встигаєте виконати проект в терміни, про які домовлялись — напишіть про це замовнику. Чесність завжди несе вам чудові наслідки. Замовник хоче знати те, що відбувається з проектом. Бути у незнанні некомфортно психологічно. І він сподівається на вас, якщо вже погодився з вами працювати.

Правило 9. Коли домовилися про початок роботи, ще раз пропишіть своє розуміння проекту і попросіть клієнта підтвердити, чи вірно ви все зрозуміли. Це добре для загального розуміння. Це страхує від надмірної роботи.

Правило 10. Намагайтеся зробити більше, ніж потрібно. Це завжди приємно. За це клієнт захоче працювати з вами постійно.

Правило 11. Завжди просіть залишити відгук про проект. Кожен відгук допомагає вам збільшити якість клієнтів та дохід. При цьому давайте пояснення, щоб клієнт розумів навіщо вам цей відгук.

Правило 12. Збирайте заперечення. Думки клієнтів про те, що їм не подобається в роботі інших фрилансерів чи вашій роботі. Кожне заперечення намагайтеся обробити з висновками для себе. Змінюйте свою роботу з урахуванням цих заперечень. Так поступово ви станете найкращим виконавцем для клієнтів.

Правило 13. Збирайте контакти клієнтів в одну базу. Заведіть таблицю для цього. Приблизно раз на три місяці пишіть клієнтові лист або повідомлення. Запитайте, як у нього справи та чи не потрібна допомога. Буде корисно дати посилання на нові ваші роботи, щоб клієнт теж бачив, що ви не стоїте на місці.

Це базові правила, які допомагають зростати швидше. Більшість фрилансерів їх не дотримуються. В цьому є ваша перевага. Використовуйте її. Успіху.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.