Як я працюю з вами і як працюють зі мною

ЯК МНОЮ КОРИСТУВАТИСЯ (ПОСІБНИК)

Як я працюю з вами і як працюють зі мною

Про цей документ

Якщо ви починаєте працювати з новою людиною, чи не було б добре, якби у вас був якийсь посібник користувача, який дає базове розуміння того, як працювати з нею? Цей документ є саме таким. Він відображає мої керівні принципи, як я працюю і що ціную в інших.

Він призначений бути відправною точкою для дискусій. Сподіваюся, це допоможе вам краще мене зрозуміти та дозволить нам працювати разом більш змістовно.

Якщо у вас є подібний документ, я б із задоволення з ним ознайомився. А якщо нема, але ви хочете зробити його, можете використовувати мій, як зразок, коригуючи під себе.

Неминуче, іноді мені не вдасться жити відповідно до власних ідеалів. Але я завжди буду намагатися. Тому вони тут, щоб ви могли притягнути мене до відповідальності.

Якщо ви не прихильник посібників, це теж добре, ми можемо розібратися на ходу.

Це живий документ, неповний і недосконалий. Я буду регулярно оновлювати його з приходом нового досвіду і буду вдячний за ваш відгук в коментарях.

Як я бачу наше партнерство у проекті

Ці речі є основою нашої спільної роботи.

Ми довіряємо один одному. Що б ви не робили, я припускаю що у вас добрі наміри. Я вірю, що ви знаєте, що робите, і що ви дасте мені знати, коли вам знадобиться моя допомога. Сподіваюся, ви про мене приблизно такої ж думки.

Разом нам краще. Ми б не були тут і не працювали б разом, якби хтось із нас міг зробити це самостійно. Ми пропонуємо різні точки зору, і наша робота — якнайкраще використовувати наші навички.

У нас одна мета. Ми не зможемо досягти успіху разом, якщо прагнемо до різних результатів. Якщо хтось із нас відчуває, що наші цілі чи мотиви не збігаються, нам потрібно поговорити про це.

Ми підтримуємо один одного. Якщо щось заважає вам виконувати свою роботу якнайкраще, дайте мені знати. Якщо це стосується мене, я спробую це виправити. Якщо це не виходить, ми спробуємо разом знайти рішення. Якщо ваша це особиста справа, я постараюся вас прикрити.

Разом ми перемагаємо, разом зазнаємо невдач. люди, які люблять приписувати провину всім, але не собі, є для мене головною перешкодою.

Що я ціную

Усвідомлення контексту. Ніщо, що ми робимо, не відбувається на порожньому місці. Прийняття правильних рішень полягає в розумінні контексту, в якому ми працюємо. Це може бути що завгодно: від міжособистісного до загальноорганізаційного, від розуміння потреб клієнтів до політичних обмежень.

Дія. Часто краще просто зробити це. Рішення можна приймати довго без гарантій, що вони працюють. Тому краще дивитися, як все вийде, а не думи думати.

Саморефлексія. Ми не можемо покращити себе, якщо не знаємо своїх слабких місць. Ми всі повинні регулярно приділяти час роздумам, чому саме ми прийняли певне рішення, чому саме ми відреагували таким чином.

Увага до деталей. Завжди шукати щось, що можна було б покращити. Сказати іншому, що в його роботі можна виправити та допомогти це зробити. Невеликі покращення з часом перетворюються в добре діло для всіх.

Емпатія. Не тільки щодо тих, з ким ви працюєте, а й до будь-кого. Ми всі люди, і часто ви бачите речі ясніше, коли сприймаєте чужу точку зору і ставите себе на місце іншого.

Як ефективно працювати та спілкуватися зі мною

Будь ласка, не стримайтеся. Оскаржуйте мої ідеї та думки. Якщо ви бачите, що я поводжуся некруто, або якщо ви помічаєте, що я приймаю погані рішення, дайте мені знати та поясніть, що я маю робити інакше. А якщо вам справді сподобалося те, що я зробив — мені теж подобається це чути.

Не використовуйте натяки. Я іноді пропускаю натяки як і багато інших людей. Не давайте натяки. Скажіть мені, що вам потрібно.

Використовуйте можливості асинхронності. Важливе повідомлення можна надіслати електронною поштою. Критику і відгуки можна зібрати в спільному документі. На запитання можна відповісти в месенджері. Щоб прийняти рішення, не треба збирати всіх в одній кімнаті. Асинхронність не завжди найкраща, але вона є хорошим інструментом. Це дає людям свободу вибирати потрібний момент і час, щоб займатися справами.

Звертайтеся за допомогою. Я люблю давати інформацію і поради, але тільки якщо я знаю, що це може змінити ситуацію. Розкажіть про ідею, покажіть приблизний проект, запитайте мою думку щодо незавершеної роботи. Прикро, якщо ми визначимо можливості для вдосконалення і заплануємо їх, але часу на реалізацію не залишиться.

Посміхайтеся. Ми тут не для розваги, але це не означає, що ми не повинні посміхатися.

Як обговорювати справи та сперечатися

Ситуації вміють швидко накалятися, тому важливо пам’ятати про деякі керівні принципи. Я намагаюся дотримуватися таких:

 • Всі ми хочемо вирішити одне і те ж питання, маючи на увазі найкращі наміри.
 • Я намагаюся зрозуміти позицію, перш ніж заперечувати проти неї. Вважаю важливим ставити питання і повторювати своє розуміння вашої думки, щоб ми разом були впевнені, що думаємо однаково.
 • Я завжди намагаюся звернути увагу на те, чи всі люди, які ведуть дискусію, правильні люди для цієї дискусії. Чи всі на місці?
 • Знайте, коли закінчити обговорення. Іноді потрібно просто прийняти рішення. Іноді для продовження обговорення потрібно зібрати додаткову інформацію. Завжди завершуйте обговорення озвучуючи наступний крок, щоб усі знали, що буде далі.
 • Коли дискусія вийшла з колії, давайте візьмемо паузу і продовжимо пізніше, щоб з’ясувати, що пішло не так, і чого ми можемо навчитися з цього.

Як критикувати та давати відгуки

Давайте будемо чеснимикритика складка. Я часто відчуваю незручність давати її, і можу стати на захист, коли я отримую негативну критику.

Ми розвиваємось лише на основі регулярної, відвертої критики. Тому для мене це дуже важливо. Оскільки я не вмію добре критикувати, я використовую кілька керівних принципів, які допоможуть краще надавати й отримувати критику:

 • Перш ніж озвучити вам критику, я запитаю, чи готові ви отримати критику. Будь ласка, зробіть те саме зі мною.
 • Критика найкраща, коли вона відверта і пряма, і коли вона зосереджується на тому, як одержувач може стати краще. Давайте дамо один одному відгук про те, як ми критикуємо, і покращимо це.
 • Я намагаюся запропонувати критику одразу після того, як помітив щось, про що хочу залишити відгук.
 • Якщо ви не отримуєте зворотного зв’язку, коли вам це потрібно, попросіть його.
 • Іноді я можу дати позитивний відгук або комплімент, щоб зберегти гармонію у відносинах. (Це не означає, що ви повинні з підозрою ставитися до кожного позитивного відгуку — ви зрозумієте різницю коли це станеться).

Є життя за межами роботи

Погодьмося, що робота — це не все, і що ми можемо бути найкращими на роботі, лише дбаючи про себе та своїх близьких.

Наша робота важлива для нас. Але є життя за межами роботи. У нас є свої зобов’язання та випадкові несподівані виклики. І іноді нам потрібно розставити пріоритети.

Я не виступаю за жорсткі межі, але я за гнучкість в обох напрямках. Я завжди буду робити більше, коли це потрібно, і сподіваюся, що ви також. З іншого боку, це означає, що ми довіряємо один одному, коли комусь потрібно піти раніше або взяти вихідний.

Найголовніше — бути прозорим і відкритим у цьому питанні. Якщо я не буду доступний, я повідомлю про це тих, на кого це може вплинути.

Також добре знати

Я інтроверт. Ви можете не завжди це помічати. Це означає, що мені найбільш комфортно в невеликих місцях із людьми, яких я добре знаю. Тривале перебування з людьми мене виснажує. Це також означає, що я іноді не висловлюю те, що я насправді відчуваю.

У зв’язку з вищесказаним, я іноді пишу повідомлення, коли ми повинні замість цього просто поговорити. Я знаю, що це не ідеально, але я працюю над цим. Тим часом будь ласка, вкажіть мені це. Ви відчуєте коли це знадобиться.

Мені подобається працювати з навушниками. Це означає, що, будь ласка, не торкайтеся мого плеча і не перебивайте мене, але ви завжди можете надіслати мені повідомлення, і зазвичай я знайду час для вас.

Дякую.

Слава Україні.

2 ответа к «Як я працюю з вами і як працюють зі мною»

 1. Юра, дякую тобі. Дуже цікава ідея та неймовірно корисна інформація. Взагалі вважаю прозорість та відкритість щодо співпраці та добре знання себе, своїх можливостей та обмежень — це маст хев ефективної та довгострокові співпраці. Замислилася над своїми «кордонами») Хочу подумати та написати таку інструкцію спочатку для самої себе, а потім поділитися з майбутніми та теперішніми колегами.
  Зичу тобі прозорих та передбачуваних партнерів та успіху і задоволення у співпраці з іншими.
  З тобою, до речі, працювати, дуже комфортно! Дякую тобі)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.