Використовуйте день, як конструктор

День складається з годин та хвилин. Коли ми уявляємо день як щось цілісне, планувати справи складніше. Нам важко прогнозувати події й справи на строк більше ніж кілька годин.

Якщо ви вже планували день погодинно зранку до вечора, мабуть, зіткнулися з проблемою, що все заплановане на другу половину дня не йде по плану.

ЧОМУ ТАК?

Світ прискорюється. Ще 10 років тому планувати й дотримуватись плану було простіше. Але зараз події змінюються набагато швидше. І майже кожен раз, коли ми плануємо, як прожити день від початку й до кінця, нам не вдається реалізувати план. Ми починаємо жити з відчуттям провини за те, що не можемо змусити себе робити те, що самі собі запланували.

ВИ НЕ ВИННІ В ЦЬОМУ. Такий світ. І все що вам треба зробити це адаптуватись до нього.

💊 ЯК СПЛАНУВАТИ ДЕНЬ, ЩОБ КОНТРОЛЮВАТИ ЙОГО КРАЩЕ Й ВСТИГАТИ БІЛЬШЕ?

Уявіть що день це конструктор. Поділіть його на блоки по кілька годин й окремо сплануйте кожен блок.

Наприклад, мій день виглядає так:

🕐 5:00-8:00 — Роблю найважливіші задачі за цей день. Ті що впливають на моє майбутнє. Пишу статтю, книгу, сценарій відео, курс.

🕐 10:00-13:00 — Теж важливі задачі, але не настільки, щоб ставити їх в перший блок. Пишу пости, відповідаю на пошту, записую відео, верстаю сайти, малюю дизайн.

🕐 14:00-17:00 — Решта завдань, зустрічі, дзвінки. Те, що не потребує глибокої роботи мозком.

🕐 18:00-21:00 — Сімейні та побутові справи. Ігри з дітьми, наведення порядку, прогулянка з родиною.

Чотири основні блоки. Перший блок я планую з вечора. Тож, коли прокидаюсь, я точно знаю, навіщо прокинувся та що маю робити прямо зараз.

Решту дня я планую о 10:00, коли починається другий робочий блок. Відкриваю планувальник й дивлюся всі завдання, які маю зробити за сьогодні, розкидую їх по робочих блоках й починаю працювати.

На початку кожного блока (о 13:00 та о 18:00) дивлюся на передній блок: що встиг зробити, а що ні. Звіряюся з планом й вношу корективи, щось додаю, викреслюю або переставляю.

Перед сном сідаю за комп’ютер, щоб підбити підсумки дня та запланувати блок на наступний ранок. І майже кожен день я задоволений тим, скільки всього зробив. Виходить ефективно.

Може скластися враження, що такий підхід у плануванні займає багато часу. Але ні. На початку кожного блока я витрачаю не більше 5 хвилин на корективи й планування. Ввечері на підсумки й планування ранкового блоку йде приблизно 20 хвилин.

Спробуйте планувати день блоками. Впевнений, ваша ефективність підвищиться.

💡 «Планування тягне за собою свідому дискримінацію щодо потреб різних людей, що виражається на практиці в тому, що одній людині дозволяється робити те, що іншій заборонено».

Фрідріх-Авґуст фон Гаєк

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *