Як організувати день, якщо робоче розумове навантаження приходиться на вечір
Зазвичай я раджу на вечір залишити лише ті справи, для роботи з якими не потрібно працювати головою. Але люди різні, професії у всіх різні і у різних людей кожен день влаштований по різному.
Тому виникають окремі питання. Наприклад, ось що запитала мене підписниця каналу.
Як краще організувати свій день, якщо основне робоче розумове навантаження приходиться на вечір? Завжди любила ранки, коли багато енергії, продуктивний час. А зараз день перевернувся з ніг на голову. Не можу нічого планувати, бо все не так, як я звикла. Чи можете щось порадити?
При необхідності працювати ввечері ми вступаємо у конфлікт з мозком, який саме ввечері не хоче відпочивати, тому що сонце сховалося, день закінчився, а нам ще треба щось робити. Причому для цього ми збираємось використовувати саме мозок. Йому це не подобається, тому він намагатиметься цього не допустити.
ЩО РОБИТИ
1. Висипатися. При необхідності і можливості вставати пізніше, щоб енергії вистачало до вечора.
2. Лягати подрімати в день, щоб розумова енергія відновлювалася, а голова перезавантажувалася. Достатньо 20-30 хвилин.
3. Якщо не займаєтесь спортом, почати займатись. Організм буде мати більше енергії. Якщо плануєте ввечері працювати головою, краще займатись спортом після обіду. Це так само допоможе перезавантажити голову. Можна спробувати займатись спортом після денного сну. Достатньо розминки і кілька простих вправ, які розворушать тіло, розгонять кров і активізують м’язи. Для цього знадобиться 15-20 хвилин.
4. Планувати вечір. Для ефективної роботи корисно знати, скільки часу ви будете працювати ввечері, або який результат хочете отримати. Мозок хоче розуміти де фініш, щоб почати працювати над задачею і рівномірно розподіляти енергію.
5. Знати своє «навіщо». Працювати ввечері непросто. Тому варто заздалегідь подумати, що саме вам дасть виконання завдання, яке ви збираєтесь робити ввечері замість того, щоб відпочивати.
6. Економити розумову енергію протягом дня. Читати менше новин, дивитися менше роликів у соцмережах і взагалі не витрачати увагу попусту.
7. Під час вечірньої розумової роботи використовувати таймер, щоб зберегти концентрацію.
8. Робити перерви протягом дня. Після кожної години роботи можна зробити коротку перерву, щоб відпочити і розслабити голову.
9. Розпочинати роботу з найскладніших завдань. У вечірній час ви можете відчувати втому, тому краще розпочати з найбільш важких і складних завдань, коли мозок ще має енергію і працездатність.
10. Перед вечірнім етапом роботи випити солодкого трав’яного чаю без кофеїну. Дайте мозку глюкози для роботи, але не збуджуйте його кофеїном, щоб потім спокійно заснути.
Я дав 10 порад. Це забагато, щоб використовувати все одразу. Якщо ви спробуєте, доведеться кардинально змінювати життя і звички. Ваш мозок буде сперечатися. Він не готовий до змін. Його все влаштовує і без ваших намагань жити краще. Тому він зробить так, щоб ви здалися і повернулися до звичного і зручного для нього життя.
Щоб цього не сталося, оберіть 2-3 поради і почніть з них. Тоді є шанс, що все вийде.
Все. Дійте.