Як почати працювати над проектом, якщо не хочеться, але є дедлайн

Регулярна проблема багатьох фрилансерів — відсутність мотивації працювати, коли треба працювати. Навіть якщо дали хорошу передоплату вчора, то сьогодні вже якось не дуже кортить починати роботу.

Раніше я з цим стикався постійно. Мій мозок сформувався так, що на мене добре працювала тільки зовнішня мотивація: кнут або пряник — постійні пінки під зад, або постійна нагорода. Довелося себе перепрошивати.

Як я почав мотивувати себе сам? 🟢

Якщо не вдаватися в деталі та наукові статті, коротко скажу про два методи:

ПЕРШИЙ. Уважно вивчити, яку користь твій клієнт дає людству. А в цей час корисно буде зрозуміти, яку користь клієнт дає саме Україні. Для цього можна вивчити сайт, презентації, взяти інтерв’ю у клієнта.

Дозволено добивати питаннями, доки не розвіються всі сумніви, що користь дійсно є. Цю користь треба відчути. Після цього, якщо, наприклад, клієнт замовив текст для головної сторінки сайту, ви вже пишете не просто текст. Ви разом з клієнтом причетні до користі, яку надає його компанія ринку і країні. І у вас з’являється вже не зовнішня, а внутрішня мотивація — бажання бути причетним до користі.

ДРУГИЙ. Детально розписати задачу на підзадачі та поставити список перед собою. Важливо, щоб була можливість відмічати виконані задачі, або викреслювати. Кожне таке викреслення додає порцію дофаміну (задоволення), який мотивує продовжувати виконувати завдання.

Зазвичай для старту цього достатньо. Спробуйте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.