Знаходьте сенси, або створюйте їх

Іноді ми не можемо змусити себе приступити до роботи, навіть якщо у нас купа енергії, та гарний настрій. Здавалося б що ще треба, щоб почати. Але почати не виходить.

Чому так?

Енергія та настрій дійсно важливі, але це не головне, що потрібно щоб почати працювати.

Сенс — дуже потужний каталізатор дії. Сенс не тільки допомагає почати роботу, але ї дарує стан потоку, в якому ми відчуваємо безмежне задоволення від процесу.

Вам це знайомо по ситуації, коли ви виконували завдання й не помітили як за «годину» пролетіло три години. Не їли цілий день, але голоду не відчували. Сиділи за роботою до пізньої ночі, але не втомилися й хотіли продовжувати.

Стан потоку — чарівне джерело енергії, яке іноді виникає у кожного. Але зазвичай більшість людей працюють без нього. Точніше змушують себе працювати — ставлять дедлайни та використовують різні техніки тайм менеджменту, щоб обдурити мозок.

Ми можемо самостійно заводити себе у стан потоку, або принаймні створювати додаткову мотивацію для роботи. І це не складно.

ШУКАЙТЕ СЕНСИ

Якщо ми розуміємо сенс завдання, почати виконувати його легше. І навпаки, коли сенсу для нас нема — важко змусити себе працювати.

Саме тому ми не можемо почати наводити порядок вдома для себе. І відкладаємо це на дні або тижні. Але, якщо зненацька незвані гості напишуть повідомлення, що зайдуть на чай через 30 хвилин, ми за ці півгодини здатні зробити швидкісне генеральне прибирання. Тому що з’явився сенс.

Так само ми можемо знаходити або створювати будь-яких завдань.

Активна залученість до роботи — не причина, а наслідок того, що ви відчуваєте сенс.

Схема проста: ви відчуваєте сенс — хочете бути залученими до цього сенсу — починаєте діяти — отримуєте стан потоку, енергію, ефективність й кращий результат роботи.

ЯК ОТРИМАТИ СЕНС?

Дайте відповіді на ці питання, щоб відчути сенс в завданні, яке маєте робити:

  1. Як я буду себе почувати, коли зроблю цю справу?
  2. Що я отримаю від виконання цієї справи? Важливо думати не про гроші, а про те, що ви отримаєте завдяки цим грошам. Наприклад, почнете ходити в інший спортклуб або будете спілкуватися з людьми іншого рівня. Для чого вам ця фінансова динаміка? Можливо, задонатите на ЗСУ.
  3. Що я можу в собі розвинути завдяки цій справі? У якій галузі буду зростати?
  4. З якими хорошими людьми та професіоналами маю змогу працювати над цим завданням? Що мені важливо отримати від цих людей, та що я сам корисного можу їм дати.
  5. Що мені може принести максимальне задоволення в цій роботі? І які нематеріальні результати я хочу отримати від роботи?
  6. Життя яких людей стане краще завдяки тому, що я це зроблю? Як саме й за рахунок чого воно покращиться.

Відповідаючи на ці питання, ви відчуєте, що у діяльності народжується сенс. Щось має клацнути в голові. Ви це відчуєте. Якщо цього не сталося, спробуйте ще раз відповісти на запитання, тільки вже більш вдумливо.

Якщо ви фрилансер й маєте виконувати завдання для клієнта, дізнайтеся, яку користь клієнт дає людству. Для цього можна вивчити сайт, презентації, взяти коротке інтерв’ю.

Дозволено добивати питаннями, доки не розвіються всі сумніви, що користь дійсно є. Цю користь треба відчути.

Якщо, наприклад, ви копірайтер, а клієнт замовив текст для головної сторінки сайту, ви вже пишите не просто текст. Ви разом з клієнтом причетні до користі, яку надає його компанія людям. І у вас внутрішня мотивація — бажання бути причетним до користі.

Так у вас з клієнтом є єдиний сенс й розуміння, навіщо ви це робите. Завдання стає для вас цінним, як ніколи.

Сенс допомагає нам помітити в катастрофі приховану можливість, у горі знайти надію, вважати невдачу уроком, скрасити томливе очікування роздумами. Той, хто знайшов сенс, яскравіше і повніше живе в будь-яких обставинах — або знаходить у собі сили змінити їх. Знайти сенс у роботі — все одно що знайти сенс життя.

Дейв Ульріх.

Не завжди вдається знайти сенс у проекті. В такому випадку створіть сенс самостійно

💡 Якщо не можете почати наводити порядок, заплануйте вечірку або просто запросіть друзів в гості. Тоді у вас буде сенс навести порядок.

💡 Якщо маєте написати статтю або створити дизайн сайту для клієнта, але не відчуваєте що мета клієнта вам не відкликається, подумайте як цей проект допоможе вашому майбутньому. Можливо, ви зможете розмістити цю роботу в портфоліо й розказати про неї в соцмережах, щоб знайти ще кілька нових клієнтів. Тоді проект вже може вплинути позитивно на ваше майбутнє. А це вагомий сенс.

💡 Якщо маєте навчатися, придумайте проект, який реалізуєте, коли опануєте нові знання й навички. Проект, який буде для вас цінним: принесе гроші, приведе нових хороших знайомих, або просто допоможе опанувати навички, які зроблять ваше майбутнє краще.

Майже завжди можна створити сенс для себе.

А якщо створити сенс не виходить, можливо, це завдання не для вас. Раджу відмовитися. Час життя спливає. Не робіть те, де не можете знайти або створити сенс для себе.

Витрачати час на завдання не розуміючи сенсу — безглузде самознищення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *