Звичку побудувати легко, коли зменшуєш тертя

У книзі «Атомні звички» Джеймса Кліра є ідея зменшення тертя, щоб збудувати кращі звички.

💊 Ідея в тому, що чим простіше виконати дію, тим більше ймовірність того, що ми будемо виконувати її постійно й послідовно. Таким чином, зменшуючи тертя, ми підвищуємо шанси зробити конкретну дію частиною нашого життя.

Один із прикладів, які приводить Джеймс, стосується людини, яка хоче почати бігати кожного дня.

Якщо нам доводиться витрачати час на пошук кросівок, з’ясування, де саме бігати, й перевдягання у підходячий одяг, це все створює сильне тертя, яке може заважати формувати звичку та підтримувати її.

І ми думаємо: «Краще я побіжу, як-небудь іншим разом».

Простими словами:

ЧИМ БІЛЬШЕ ДІЙ ДО ОСНОВНОЇ ДІЇ, ТИМ МЕНШЕ ШАНСІВ, ЩО МИ ВИКОНАЄМО ОСНОВНУ ДІЮ.

Але якщо ми увечері підготуємо кросівки, сплануємо маршрут, покладемо на зручне місце одяг для бігу, це зменшить тертя і значно полегшить виконання основної дії — ми вийдемо на вулицю і побіжимо.

Приблизно так я і формую всі свої звички:

🔘 Щоб почати бігати кожного дня, я звечора готував спорядження. Коли прокидався, замість домашнього одягу, я одягав спортивний одяг, кросівки та просто сонним виходив на вулицю. Прокидався остаточно, вже коли починав бігати.

🔘 Щоб привчити себе пити воду кожного ранку, я набирав її звечора і ставив на робочий стіл перед ноутбуком. І перед тим як увімкнути ноутбук і почати роботу, я мав випити воду. І зараз я теж це роблю.

🔘 Щоб сформувати звичку писати щоденник, я відкривав його на робочому столі з вечора і залишав так до ранку. Зранку, сідаючи за стіл, я бачив відкритий щоденник і згадував, що треба зробити запис. І робив.

🔘 Так само з харчуванням. Щоб сніданок був здоровим, а не «як прийдеться», я обираю продукти та готую його звечора. А зранку просто їм.

Таких лайфхаків у мене багато. Вони дуже спрощують життя.

Але виникає справедливе питання: «Як не забути все це зробити звечора».

💊 І тут на допомогу приходить вечірній чек-лист. Або вечірній блок дій. Про нього розповім в наступному пості.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *