Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Дистанційна робота відкрита для всіх. Тут заробляють дорослі, діти, студенти, пенсіонери та мами у декреті. Щоб почуватися комфортно на цьому ринку, потрібно знати нюанси та правила. Вони є у цій статті. Пройдіть безвоштовний курс для фрілансерів початківців за цим посиланням.

Я працюю дистанційно 10 років. За цей час були успіхи та поразки, падіння та злети, радості та смутки. Найціннішим вважаю саме помилки, яких припустився. Вони навчили працювати краще, не здаватися і завжди знаходити рішення. Навчили дисциплінованості та самоконтролю. Це як спорт: чим складніший проєкт — тим сильнішим стаєш. І навпаки — коли даєш слабину, лінуєшся, хитриш — слабшаєш, як фахівець.

Телеграм канал про особисту ефективність і творчість

Підписатися

Тільки користь і нічого зайвого

У цій статті я зібрав найважливіші та найчастіші питання тих, хто хоче розібратися у дистанційній роботі. Стаття для тих, хто намагається зрозуміти, чи варто приходити сюди. І з чого починати, коли вирішив працювати дистанційно.

Мета цієї статті — дати читачеві загальне розуміння: що таке дистанційна робота, як можна заробити дистанційно, чи варто взагалі пробувати працювати дистанційно і з чого починати?

Охопив тему з різних сторін і дав максимум інформації. Якщо деякі ваші запитання після прочитання залишаться без відповідей, напишіть їх у коментарях. Я обов’язково доповню статтю, спираючись на них. Спасибі.

А тепер почнемо.

дистанційна робота
Завжди пробуйте, щоб зрозуміти і прийняти рішення

Зміст статті

Що таке дистанційна робота

Дистанційна робота — процес, в якому ви виконуєте задачі за гроші, при цьому самі обираєте, де знаходитесь в цей момент.

Ще простіше: ви працюєте, де хочете, коли хочете і як хочете. Головне — результат, який ви даєте.

Ваш рівень доходу залежить від дисципліни, самоконтролю, бажання розвиватися, завзятості, сили волі та інших особистісних факторів.

Хороший дистанційний фахівець вміє керувати собою. Він сам собі керівник та виконавець.

Ви працюєте вдома, на березі моря, на даху, у підвалі, у кафе. Вдень чи вночі. За обіднім столом, на дивані чи на підлозі. Ви все вибираєте самі та повністю берете відповідальність за те, що відбувається.

Головне — давати результат, який від вас очікують клієнти або роботодавець. А це непросто.

Дистанційна робота тісно пов’язана із вихованням характеру. Успіху добиваються ті, хто зумів домовитись із собою: «сьогодні ми працюємо, а завтра відпочинемо». Або «давай-но попрацюємо до 12:00, потім дві годинки погуляємо і знову до роботи». Самодисципліна є основою дистанційної роботи. Без дисципліни жодних результатів та зростання не вийде. Будьте готові до цього.

Дистанційна робота може бути лише через інтернет чи є варіанти?

Не пригадую, щоб мені траплялася дистанційна робота без доступу до Інтернету. Дистанційна робота з’явилася завдяки Інтернету. Разом з його появою люди отримали можливість миттєво відправляти одне одному повідомлення, незалежно від місця розташування.

Є варіант роботи без інтернету. Коли ви приходите в офіс клієнта або керівника, щоб взяти завдання та піти куди завгодно, щоб виконати його. А потім знову вертаєтесь, щоб показати результат. Не думаю, що ви працюватимете саме так, тому що це звучить трохи абсурдно у 2022 році. Ну і це незручно в порівнянні з роботою, спілкуванням та моментальною передачею даних за допомогою інтернету.

Дистанційної роботи без інтернету не може бути. А якщо вам зустрінеться такий варіант чи ідеї, які я упустив, напишіть про це у коментарях до цієї статті. Я із задоволенням прочитаю і додам до статті вашу інформацію.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно
Дистанційна робота — виконання завдань і надання послуг через Інтернет.

Що треба знати перш ніж почати працювати дистанційно

Одразу хочу розвіяти міф про те, що дистанційна робота легша за офісну. Це найбільша хибна думка частини людства, яка поки що не зіткнулася з дистанційною роботою.

Легко не буде. На дистанційній роботі більше труднощів, ніж в офісі. Найскладніше на мій погляд те, що у будь-якої людини існує конфлікт зі своєю лінивою частиною свідомості. Без самодисципліни далеко просунутися не вийде.

Ми ліниві. Мільйони років еволюції сформували в нас програму економії енергії. За будь-якої зручної можливості заощадити енергію ми заощаджуємо енергію. Це не погано. Худо стає, коли ми не намагаємося змінити себе, щоб отримати кращі результати. Еволюція не розуміє, що світ зараз змінюється у сотні разів швидше, ніж мільйон років тому. Щороку процеси прискорюються. Ми повинні навчитися робити поправку на вітер та швидко вносити зміни до особистісних характеристик.

На дистанційній роботі багатьом доведеться себе змінити. Це складно. Особливо для людей, які десятки років жили, не змінюючи звички.

Коли згадую себе у 2010 році та порівнюю з тим, що зараз, бачу колосальну різницю. Щороку я змінювався, а водночас змінювалися результати роботи.

Готуйтесь до ізоляції від суспільства. Звучить страшно. Не лякайтесь. Адже це не в’язниця і не домашній арешт. Ви виходите на вулицю, зустрічаєтеся з друзями, ходите на концерти та в ресторани. Жодних обмежень немає. Навпаки, дистанційна робота додає свободи. Кожен вибирає сам.

Але живого спілкування справді поменшає і це може стати проблемою.

В офісі ми звикаємо іноді зустрічатися з колегами в курилці, або перекидатися парою слів в кабінеті. Дистанційна робота це виключає.

Тут просто приходити й працювати недостатньо. Щоб заробити на дистанційній роботі, потрібно вміти працювати наодинці.

дистанційна робота
Ізоляція — одна з головних проблем на дистанційній роботі

Звичайно, ви будете спілкуватися з клієнтами та колегами телефоном або по відеозв’язку, але час покаже, що це все ж таки не те, що звикла робити людина.

Нам часто хочеться побути в суспільстві, подивитися в очі людині не через відеокамеру, потиснути їй руку або обійнятися. Цього не вистачає.

Але ви навчитеся самостійно організовувати своє дозвілля, щоб закривати ці порожнечі у спілкуванні. Це приходить із досвідом.

Тепер все на вас. Навіть якщо ви працюєте у компанії з командою, все одно ви самі по собі. Це мінуси дистанційної роботи, які поки що не вдалося вирішити.

У деяких командах регулярно щотижня або частіше проводяться загальні збори, щоб згуртувати колектив і розібратися із завданнями. Коли така нарада закінчується, ви знову належите собі, керуєте собою і відповідаєте за результат, який даєте клієнту або компанії.

Крім цього, ви самі відповідаєте за планування свого дня, особисті фінанси, здоров’я, сон, відпочинок, навчання.

А якщо не працюєте в штаті компанії, а працюєте, як фрілансер, клієнтів теж треба шукати самостійно. Вживати заходів, щоб вони захотіли працювати з вами, а не з іншими виконавцями. А це також нелегко. Але всьому навчаєшся.

Фактори, що відвертають увагу. Управління собою — одна з головних навичок дистанційного фахівця. Без розвитку цієї навички не вдасться заробити гроші. Клієнти підуть, а компанія знайде заміну.

Факторів, що відвертають увагу, багато: телефон, телевізор, холодильник, затишний диван, кохана людина, пляж, книга, хобі, діти та навіть хороша погода. Це я перерахував лише приємні фактори. Ще є непередбачені та неприємні: тече кран, порвалися черевики, батьківські збори у школі, брудний посуд у раковині, прання, прибирання, цунамі.

Все це відволікає від роботи. І треба навчитися справлятися із цим, щоб виграти час для виконання завдань, за які платять гроші.

Чим краще справляєте з відволіканнями, тим більше часу отримуєте для роботи та завдяки цьому заробляєте. Якщо не готові справлятися з цим, краще не починати дистанційно працювати. Гарного буде мало.

Складність у спілкуванні з іноземцями. У роботі з представниками інших країн ви можете натрапляти на труднощі перекладу та культурними особливостями.

Враховуйте, що іноді доведеться підлаштовуватись під часові пояси клієнтів та керівників, щоб обговорити робочі питання.

Але це необов’язково. Ви можете працювати тільки в одній компанії своєю мовою та зі своїм часовим поясом. Це також вітається.

Це основні складнощі, з якими ви можете мати справу. Їх набагато більше, але я не хочу вас лякати дистанційною роботою. Вона прекрасна. Я сам працюю дистанційно вже 10 років і не хочу йти в офіс. Тут все гаразд. Але ви повинні розуміти, що є складності. Як і у будь-якій сфері.

Плюси та мінуси дистанційної роботи для новачків та досвідчених фахівців

У кожній сфері є плюси та мінуси. У дистанційній роботі теж. Причому для новачків це одні критерії, а для досвідчених — інші. Подивімось з різних боків.

Новачками назвемо людей, які поки що нічого не розуміють у дистанційній роботі. Вони працювали лише офлайн: в офісі, на заводі, у школі чи в армії.

Досвідченими дистанційними фахівцями назвемо тих, хто працює дистанційно кілька років, знають, як заробити, та живуть на кошти, які заробляють дистанційно.

Плюси дистанційної роботи для новачків

У новачків величезне бажання заробити та розібратися в питаннях, які в цьому допомагають. Це основна перевага. Вони наповнені енергією, питаннями та готовністю діяти.

Драйв включається відразу і тримається до першого провалу. Наприклад, коли взяв у роботу проєкт, виконав і не отримав грошей, тому що натрапив на шахраїв.

Для новачків ринки відкриті та можливостей багато. Можна пробувати різне і вибирати найкраще.

Мінуси дистанційної роботи для новачків

Шахраї. Головний мінус, з яким стикаються новачки — шахраї. Вони полюють на новачків, щоб обманом викрасти ресурси: гроші чи час. Вони дають завдання, за які не платять, або змушують платити гроші за доступ до бази завдань і зникають, коли отримали ваші гроші. Після цього швиденько стирають сліди спілкування з вами.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно
Завжди будьте обережні. Шахраї вміють маскуватися.

Відразу хочу застерегти всіх, хто починає працювати дистанційно, будьте обережні. Шахраїв справді багато. Добре, якщо поряд є досвідчений колега, який зможе відповісти на запитання. Якщо такого немає, а ви хочете поставити запитання, на сайті є окрема сторінка для цього.

Відсутність корисної інформації. Інформації багато. У ютубі, блогах та соцмережах. Серед такого цунамі контенту складно знайти структуровану інструкцію, щоб одразу застосувати та отримати швидкий результат.

Доводиться збирати інформацію із різних джерел та самостійно структурувати для себе.

Є варіант купівлі курсів, які допомагають швидше розібратися. Але новачки не завжди мають гроші. Також багато новачків приходять тільки щоб спробувати себе. Вони не впевнені, що пройдуть цей шлях до кінця. Деякі здаються та йдуть шукати дохід в інших місцях.

Різноманітність методів прибутку. Це розфокусує увагу. Новачки кидаються в різні галузі, намагаючись заробити там і тут. Не виходить ніде чи виходить погано. І складно зрозуміти, на чому зупинитися. Поступово нерозуміння розсіюється і фахівці точніше визначаються, куди йти, щоб заробляти достатньо та отримувати задоволення від роботи.

Плюси дистанційної роботи для досвідчених фахівців

У досвідченого спеціаліста вже є напрацьована база клієнтів, стабільний дохід, оновлене зручне обладнання для роботи. І головне, є бачення напряму, в якому він хоче розвиватись. Від цього спокійніше на душі.

Досвідчений фахівець знається на питаннях своєї галузі, швидко і якісно виконує роботу, заробляє в рази чи десятки разів більше новачків.

Він вміє планувати час і організовує своє життя так, щоб встигати жити, працювати, виховувати дітей, любити дружину чи чоловіка, читати книги, відпочивати і заробляти все більше.

Це та людина, якою хочуть стати багато дистанційних фахівців-початківців. Але стають лише закохані у свою справу. Ця любов до справи веде вперед.

Мінуси дистанційної роботи для досвідчених

Головний мінус тих, хто працює дистанційно давно — фінансова стеля або зупинка у розвитку. Багато хто доходить до певної планки доходу і тупцює на місці.

Причини дві: або не хочуть розвиватися, тому що вистачає на життя і задоволені стабільністю, або бояться зробити крок у нову невідомість з новим рівнем відповідальності, складністю роботи, ризиками для нервової системи.

Наступний крок для досвідчених працівників — підприємництво. У різних проявах та масштабах. Наприклад, багато таких спеціалістів збирають свою команду та надають послуги комплексно.

Але до цього ще треба дійти. Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ще не дожили до цього моменту і знаходитесь приблизно на початковій стадії — бажаєте розібратися в питанні. Сподіваюся, що ця стаття допоможе. А якщо залишаться питання, поставте їх у коментарях. З радістю відповім і доповню статтю.

Які типи дистанційної роботи існують

Читачі запитують, ким можна працювати дистанційно за комп’ютером. Вони хочуть спробувати себе в різному ремеслі, зачаровані рекламними роликами про гарне життя дистанційного фахівця.

У кожного свій шлях. Дистанційна робота відкрита для всіх. Ласкаво просимо. Але гарне життя треба заслужити працею. Це правило діє у будь-якій сфері.

Щоб перерахувати види дистанційної роботи, потрібно писати окремий посібник з описом. Тут хочу відзначити основні напрямки та професії, з яких ви можете вибирати.

Розробка сайтів

Створення сайтів для бізнесу та за необхідності керування ними: наповнення контентом, удосконалення дизайну та технічної частини.

Які послуги можна надавати у категорії розробка сайтів:

  • Копірайтинг
  • Веб-програмування
  • Дизайн сайтів
  • Верстка сайтів
  • Сайт під ключ
  • Контент-менеджмент
  • Створення лендінгів
  • Менеджмент проектів
  • Створення інтернет-магазинів
  • QA (тестування)
  • Доопрацювання сайтів
  • Адміністрування сайтів
  • Розробка сайтів на WordPress
  • Проектування
  • Адаптивний дизайн
  • Юзабіліті-аналіз
  • Створення сайтів на 1С Бітрікс

Написання текстів

Промо тексти та статті для бізнес-блогів, які продають продукти та послуги. Такі тексти мають переконати читача, що цій компанії можна довірити гроші та купувати у неї продукти.

Які послуги можна надавати в категорії написання текстів:

  • Копірайтинг
  • Розшифровка аудіо та відео
  • Редактура та коректура
  • Контент-менеджмент
  • Рерайтинг
  • Сканування та розпізнавання
  • Написання статей
  • Публікація постів
  • Спичрайтинг
  • Реферати, курсові та дипломні роботи
  • Вірші, поеми, есе
  • Тексти на іноземних мовах
  • Слогани і неймінг
  • Створення субтитрів
  • Написання сценаріїв
  • Написання ТЗ та мануалів

Розробка дизайну

Розробка дизайну для повноцінних сайтів, окремих сторінок або рекламних банерів. Сфера глибока. У середині різні підсфери та проекти, в яких можна добре заробляти.

Які послуги можна надавати у категорії дизайну:

  • Дизайн сайтів
  • Логотипи
  • Ілюстрації
  • Поліграфічний дизайн
  • Банери
  • Дизайн інтер’єрів
  • Векторна графіка
  • Фірмовий стиль
  • Презентації
  • 2D анімація
  • 2D / 3D персонажі
  • 3D ілюстрації
  • Дизайн пакування
  • Наружна реклама
  • Живопис
  • Дизайн інтерфейсів додатків
  • Іконки
  • Ландшафтний дизайн
  • Хенд-мейд
  • Трикотажний дизайн
  • Промисловий дизайн
  • Технічний дизайн
  • Концепт-арт
  • Інфографіка
  • Пиксель-арт
  • Комікси
  • Дизайн стендів
  • Графіті
  • Картографія
  • Аерографія
  • Розробка шрифтів

Програмування

Великий сегмент із різними мовами програмування та рівнями складності. Для програмістів є навіть окремі біржі фрілансу, де спеціалісти конкурують між собою за клієнта.

Які послуги можна надавати в категорії програмування:

  • Веб-програмування
  • Прикладне програмування
  • 1С-програмування
  • Тестування QA
  • Робота з базами даних
  • Програмування ігор
  • Системне адміністрування
  • Розробка чат-ботів
  • Парсинг даних
  • Системне програмування
  • Розробка CRM
  • Розробка плагінів
  • Захист інформації
  • Інтерактивні додатки
  • Проектування
  • Управління проектами розробки
  • Макроси для ігор
  • Блокчейн

Створення і обробка аудіо та відео

Захоплива сфера, де зібралися талановиті люди, щоб працювати з контентом, який відрізняється від тексту.

Які послуги можна надавати в категорії аудіо та відео:

  • Відеомонтаж
  • Озвучка голосом
  • Створення музики і звуків
  • Аудіомонтаж
  • Відеодизайн
  • Відеознімання
  • Створення субтитрів
  • Відеопрезентації
  • Режисура
  • Весільне відео
  • Кастинги
  • Розкадрування

Реклама та Маркетинг

Ця сфера дуже широка. Рідко хто починає працювати одразу в ній. Зазвичай сюди приходять з інших напрямів — як наступний рівень зростання. Наприклад, багато копірайтерів стають маркетологами, щоб замість написання тексту створювати повноцінну рекламу і корирувати рекламні проекти.

Які послуги можна надавати у категорії реклама та маркетинг:

  • SMM (маркетинг в соцмережах)
  • Контекстна реклама
  • Продажі та генерація лідів
  • Збір та обробка інформації
  • Креатив
  • PR-менеджмент
  • Створення рекламних концепцій
  • Продажі телефоном
  • Дослідження ринку, опитування
  • Створення бізнес-планів
  • Організація подій
  • SMO
  • Медіапланування
  • Промо-персонал
  • Email-маркетинг

Аутсорсинг та консалтинг

Розумна сфера, де зібралися консультанти та вузькі фахівці. До них звертаються керівники компаній та підрозділів, щоб отримати поради та рекомендації щодо розвитку бізнесу, управління фінансами, та розв’язати питання, без яких подальше зростання компанії неможливе.

Які послуги можна надавати у категорії аутсорсинг та консалтинг:

  • Бухгалтерія
  • Обробка даних
  • Переклади
  • Юриспруденція
  • Реклама і маркетинг
  • Репетитори та викладачі
  • Розробка сайтів
  • Програмування
  • Обробка замовлень
  • Дизайн і арт
  • Бізнес консультації
  • Обслуговування клієнтів та підтримка
  • Обробка пошти
  • Віртуальний асистент
  • Технічна підтримка
  • Оптимізація сайтів (SEO)
  • Фінансові консультації
  • Підтримка через телефон
  • Статичний Аналіз
  • Кадровий облік
  • Системи керування підприємством
  • Обробка платежів

Розробка ігор

У цій категорії зібралися фахівці, які вміють зробити наше життя трохи цікавішим за рахунок ігор. Вони створюють гейміфікацію для різних проектів.

Які послуги можна надавати в категорії розробка ігор:

  • Малюнки та ілюстрації
  • 3D моделювання та анімація
  • 2D анімація
  • Програмування ігор
  • Тестування ігор
  • Unity
  • Озвучка ігор
  • Піксель-арт
  • Flash i Flex програмування
  • Концепти та ескізи
  • Макроси для ігор
  • Відеоролики

Анімація та флеш

Якщо висловлюватись простою мовою, фахівці цієї категорії роблять так, щоб елементи, персонажі та об’єкти на екрані ворушилися.

Які послуги можна надавати у категорії Анімація та флеш:

  • Банери
  • Флеш-банери
  • Музика та звуки
  • 2/3D анімація
  • 2/3D персонажі
  • Flash i Flex програмування
  • Флеш-сайти
  • Гейм-арт
  • Віртуальні тури
  • Флеш-графіка
  • Сценарії для анімації
  • Раскадровки

Переклад

Ці хлопці допомагають тексту, програмі чи відео стати зрозумілими для всіх.

Які послуги можна надавати в категорії переклад

  • Переклад текстів загальних тематик
  • Технічний переклад
  • Художній переклад
  • Кореспонденція
  • Редагування перекладів
  • Локалізація програм, сайтів, ігор
  • Усний переклад

Фотографія: знімання, обробка

Для кожного знайдеться місце на дистанційній роботі. Навіть тим, хто займається фотографією для насолоди.

Які послуги можна надавати у категорії фотографія:

  • Ретуш та створення колажів
  • Рекламне фото
  • Художнє фото
  • Знімання подій
  • Модельне фото
  • Фото архітектури та інтер’єру
  • Весільне фото
  • Промислове фото

Створення 3D Графіки

Окрема велика цікава галузь, де об’єдналися творчі люди, щоб зробити цей світ трохи прекраснішим.

Які послуги можна надавати в категорії 3D графіки:

  • 3D моделювання та анімація
  • Персонажі
  • Інтер’єри
  • Екстер’єри
  • Відеодизайн
  • Предметна візуалізація

Інжиніринг

На перший погляд здається нереальним, але навіть такий напрямок є на віддаленій роботі. І якщо у вас є відповідна експертиза, можна добре та стабільно заробляти.

Які послуги можна надавати у категорії Інжиніринг:

  • Чертежі та схеми
  • Машинобудування
  • Конструкції
  • Автоматизація
  • Електрика
  • Опалення та вентиляція
  • Розробка радіоелектронних систем
  • Водопостачання та каналізація
  • Технології
  • Газопостачання

Оптимізація сайтів (SEO)

Ця область тісно пов’язана з контент-маркетингом та копірайтингом. Сюди приходять ті, хто навчився писати корисні та цікаві тексти. Навички оптимізації для пошукових систем дозволяють підняти ціну за роботу автора.

Крім цього, послуги оптимізації сайтів можна надавати окремо від текстової роботи. Наприклад, часто в одній компанії разом працюють SEO фахівець та копірайтер. Вони спільно просувають сайт: копірайтер пише текст, а SEOшник підказує та допомагає зробити так, щоб цей текст приваблював більше відвідувачів з пошукових систем.

Які послуги можна надавати у категорії оптимізації сайтів:

Контекстна реклама

Просування сайтів у пошукових системах

Створення контенту

SMO

SEM

Продаж та покупка посилань

Архітектура та дизайн інтер’єру

Якщо ви маєте навички проектування дизайну інтер’єру або створення архітектурних проектів, це дорога для вас. Цікавий напрямок, де нудьгувати не вдасться.

Які послуги можна надавати у категорії архітектури та дизайну інтер’єрів:

  • Створення інтер’єрів
  • Архітектура
  • Візуалізація
  • Ландшафтний дизайн
  • Макетування

Навчання, репетиторство та консультації

Допомога в навчанні та розвитку теж має попит. І якщо ви можете допомогти у цьому напрямку, спробуйте.

Які послуги можна надавати у категорії навчання, репетиторство та консультації:

  • Реферати, курсові, дипломні
  • Репетиторство
  • Викладачі
  • Психологи
  • Іноземні мови
  • Технічні дисципліни
  • Дошкільне навчання
  • Гуманітарні дисципліни
  • Мандрівки
  • Консультації стиліста

Менеджмент

Хороших керівників також іноді знайти непросто. На дистанційній роботі та фрілансі часто можна знайти проекти та вакансії цієї категорії.

Які послуги можна надавати у категорії менеджмент:

  • Менеджмент проектів
  • Менеджер по продажу
  • Менеджер по персоналу
  • Управління репутацією онлайн
  • Арт-директор

Розробка мобільних додатків

Світ стає все більш мобільним. Розробники програм на цьому заробляють. Особливо ті, хто постійно розвивається і стежить за трендами.

Які підкатегорії тут є?

  • Google Android
  • iOS
  • Windows Phone
  • Дизайн додатків
  • Прототипування

Тут поділ на категорії умовний. Тому що важко ділити напрями на категорії. Одна сфера може бути частиною іншої в окремих проектах.

Наприклад, всередині категорії «розробки сайту» може бути написання тексту, дизайн та програмування. І ці три категорії можуть бути трьома окремими проектами. Тому однозначно виділяти категорії складно.

У будь-якому випадку варто відзначити, що кожна людина знайде на дистанційній роботі своє ремесло. І щоб нормально заробляти у кожній зі сфер, доведеться вчитися та підтягувати навички. Причому вчитися постійно, тому що світ змінюється з неймовірною швидкістю, а разом із ним змінюється й інтернет.

Відмінності між фрілансом та дистанційною роботою

Фріланс. Проектна робота без влаштування в компанію. Наприклад, дизайнера наймають, щоб той зробив дизайн сайту. Після цього йому платять гроші за роботу та прощаються до наступного проекту, якого може і не станеться. В ідеальному світі це супроводжується укладанням договору. Але світ не є ідеальним, є нюанси.

Дистанційна робота. Коли співробітника наймають до штату. Наприклад, той же дизайнер влаштовується працювати в компанію клієнта, отримує фіксовану зарплату. Тепер він робить не один проект, а займається дизайном у компанії: малює сайти, банери, листівки. Це супроводжується офіційним працевлаштуванням, лікарняними, відпусткою та іншими плюшками. Але він працює не в офісі, а там де хоче, тому що це дистанційний співробітник. Головне, щоб поставлені завдання виконувалися.

Дистанційна робота – це обман чи можливості: як визначити?

Звичайно, дистанційна робота — чудова можливість заробляти хороші гроші у зручному місці. Можна переміщатися з місця на місце та продовжувати працювати. Деякі їдуть до теплих країн, засмагають на пляжі, а між походами на пляж виконують робочі завдання. Як би у відпустці, але все ж таки на роботі. Кожен сам розставляє пріоритети та обирає спосіб життя. У цьому привабливість дистанційної роботи.

Але є, звісно, ​​й ошуканці. Вони розуміють, що в інтернеті є не дуже підковані люди, яких легко обдурити, щоби нажитися. Будьте обережнішими.

Висловлю основне правило, яке варто запам’ятати. Якщо вас просять заплатити гроші до того, як дають завдання, у 99 випадках зі 100 це шахраї.

дистанційна робота

Існує схема, в якій вас просять заплатити за доступ до бази завдань. Зазвичай сума невелика і багато хто не підозрює каверзу. Після отримання грошей з вами припиняється комунікація, а гроші не повертають. Сліди спілкування стираються. І ви нікому нічого не доведете — нічого пред’явити.

Так ось, відповідаючи на запитання, заявлене у підзаголовку. Дистанційна робота — це чудові можливості, але якщо у вас просять гроші, посилайте куди подалі. Роботодавці, які шукають хороших спеціалістів, так не роблять. Вони спочатку обговорюють проект, оплату, порядок роботи, а потім самі переводять передоплату. Після цього ви починаєте працювати. Але передоплата можлива не завжди. З боку спеціалістів також є шахраї. Клієнти хочуть перестрахуватись.

Не хочу вас лякати, щоб не відштовхнути від можливостей дистанційної роботи. Просто скажу — дійте, але будьте обережні.

А коли виникнуть сумніви чи запитання, спитайте мене на цій сторінці. Намагаюся відповісти якнайшвидше, щоб допомогти прийняти рішення. Я на вашому боці і пишу цю статтю, щоб зробити ваш шлях у дистанційний світ трохи легше.

Дистанційна робота для новачків: починати ніколи не пізно

Подивіться на діаграму. Це статистика світового фрілансу.

Статистика мирового фриланса

Тут представлені категорії різного віку. Кожен, хто читає цю статтю, може наочно переконатися, що скільки б вам не було років, фріланс або дистанційна робота підійде.

Головне, що варто знати новачкам. Немає легких шляхів. Щоб заробити гроші, доведеться багато працювати. А щоб заробляти хороші гроші, доведеться ще й багато вчитися. Причому постійно, тому що світ змінюється із неймовірною швидкістю. І нам треба встигати за ним. Дорогу здолає той, хто йде, а переможе — той, хто біжить.

Якщо вибираєте шлях руху та зростання — чудово. Я постараюся всіляко допомагати статтями та відеоуроками, порадами. Головне — не здаватись і не боятися ставити дурні питання. Набагато вигідніше ставити дурні питання, ніж здатися, опустити руки та нічого не робити.

Що треба робити на дистанційній роботі

Найчастіше дистанційна робота — виконання завдань. Як і будь-яка інша робота. Завдання є різної складності та з різним розміром оплати.

Копірайтери пишуть статті та рекламні тексти. Дизайнери малюють макети сайтів, сторінок, рекламних банерів, інтерфейсів додатків. Програмісти роблять так, щоб дизайн із картинки перетворився на робочий інструмент.

Незалежно від того фрілансер ви або штатний співробітник, ви виконуватимете завдання, які ставить клієнт або керівник.

Напрямів та професій безліч. З кожним роком стає більше. Світ рухається, народжуються нові галузі, відбуваються технологічні відкриття. Скрізь потрібні спеціалісти.

А ще якщо врахувати, як коронавірус вніс у будівництво світу свої коригування, можна припустити, що дистанційної роботи менше не стане. Навпаки, буде ще більше нових завдань та напрямів.

дистанційна робота

Новачки можуть заробити. Це нескладно, але на перших етапах у багатьох не вдасться заробляти багато. Якщо ви прочитали статтю або подивилися відео, в яких сказали, що дистанційно легко заробити багато грошей — швидше за все вас намагалися ввести в оману. Так роблять коли хочуть запропонувати купити навчання.

У цій статті немає нічого подібного. Заробляти багато можна. Для цього доведеться багато чому навчитися. А це займає час, зжирає увагу та виховує терпіння. За належної наполегливості все вийде.

Я теж пропоную навчання дистанційним професіям та росту на фрілансі, але ніколи не кажу, що це легко, щоб не створювати ілюзії у головах читачів.

Я почав працювати дистанційно у 2011 році копірайтером. Це керівництво пишу у 2022 році. За 10 років багато чому навчився, але мільйонером не став. Мені вистачає, щоб комфортно жити, годувати і розважати сім’ю, іноді оновлювати техніку, заправляти авто, дарувати подарунки дружині, розвивати та розважати дітей. Вистачає на нормальне життя. Але іноді хочеться більше. Я йду до цього, але теж через навчання, постановку цілей та прагнення. Ну і багато роботи.

Яка дистанційна робота найприбутковіша

Найвищі зарплати у програмістів

Зарплаты программистов по городам украины

Тут зріз по містах України. Це результати анонімного опитування, яке проводили у виданні tech.liga.net.

Якщо хочете заробляти багато, йдіть у програмісти. Але будьте готові багато вчитися, бо галузь складна із десятками напрямків. І постійно змінюється. Щоб добре заробляти у програмуванні, потрібно любити програмування. Любити працювати і вчитися програмування.

На другому місці по заробітку на дистанційній роботі дизайнери

Доход дизайнеров

Результати запозичені на порталі news.finance.ua. Суми наведено у гривнях.

Залежно від досвіду та напряму доходи у всіх різні. Ви можете порівняти та вибрати.

Дизайнер — цікава творча професія. Дизайнери потрібні. Якщо плануєте стати на шлях дизайнера, намагайтеся одразу шукати цікаві складні проекти, які вас розвиватимуть. Або влаштовуйтесь працювати у компанію, де можна робити багато різного.

Є компанії, в яких наймають дизайнера, щоби той за невеликі гроші малював прості однотипні листівки. Тут не може бути розвитку та росту доходу.

Прибуток зростає зі зростанням результату. А результат — із досвідом. А найкращий досвід приходить у різних складних проектах. Однотипні прості проекти не допомагають.

На третьому місці з доходу маркетингові напрямки

Залежно від досвіду роботи маркетологи заробляють по-різному

Доход маркетологов

Напрямок сильно впливає на дохід. Маркетинг ділиться на категорії, кожна з яких теж ділиться на свої підкатегорії, тому говорити конкретно складно.

Кем хотят быть маркетологи

Наприклад, подивіться, як можуть відрізнятися зарплати у категорії SEO спеціалістів.

Зарплаты маркетологов по должностям

І це лише одна категорія. Ви бачите, що дві перші категорії за сумою доходу відрізняються вдвічі між собою. Але за належної завзятості не складно з першої вискочити в другу. Достатньо пройти два-три тренінги та брати активну участь у проектах, щоб набратися досвіду. Вважаю, це можна зробити за рік.

Найкраща дистанційна робота по доходу, завданням та перспективі: моя думка

Щоб не привертати увагу хейтерів (тих, хто приходить сваритися в коментарі), одразу роблю попередження. У цій статті я спираюсь лише на особистий досвід та досвід колег, з якими спілкувався. З моєї точки зору все виглядає саме так, як я описую. Вважаю, що якби статтю написав програміст із досвідом 10 років, він би писав інакше. І навіть два програмісти писали б різні статті на ту саму тему, тому що досвід кожної людини унікальний. А дистанційна робота настільки багатогранна, широка і глибока, що її можна розглядати з мільйона різних сторін.

Тому ось моє бачення.

Я починав шлях на дистанційній роботі з написання текстів. Писав статті та продавав за копійки. Поступово за кілька місяців зрозумів суть і почав працювати з нормальною якістю. Досить добре, щоб отримати хороші відгуки про роботу, які допомагали довести новим клієнтам, що зі мною можна працювати.

Пізніше почав писати рекламні тексти, а потім малювати дизайн сторінок і верстати лендінги. Потім навчився працювати з рекламою та просувати продукти клієнтів. Наступними кроками трохи підтягнув менеджмент і допомагав клієнту рухати проект далі: підбирав хлопців, які робили те, що мені не під силу, або на що не вистачало часу.

Уловлюєте хронологію? Дивіться ще раз:

Пишу тексти → малюю сайти → верстаю лендінги → запускаю рекламу → керую командою, яка рухає бізнес-клієнта.

дистанційна робота

Схема проста. Я поступово додавав собі навички, за які клієнти готові платити. Продавав свій час за гроші. Чим більше мого часу потрібно клієнту, тим більше я заробляю.

Можна написати текст за дві години, отримати гроші та на цьому попрощатись. А коли вмієш робити ще щось потрібне для клієнта, можна продавати більше свого часу.

А якщо вмієш вести проект від початку до запуску, клієнт готовий платити ще більше, тому що йому вигідно замовляти розв’язання задач в одному місці — не потрібно витрачати час на пошук окремих виконавців для кожного завдання.

Тому великі бізнеси замовляють послуги у веб-студіях. Вони хочуть отримати всі послуги пакетом в одному місці. Це дорожче, але зручніше.

Отак я згодом став невеликою студією для клієнтів в одній особі. Це була моя конкурентна перевага.

Мораль. Якщо бажаєте заробляти більше, додавайте навички. Кожна послуга має передісторію та продовження. Ваша робота стоїть між ними. Але якщо ви зможете брати участь у передісторії чи продовженні, заробите більше.

Неважливо, чим ви займаєтеся: пишете тексти, малюєте дизайн або програмуєте, завжди ставте собі питання:

  • Як я можу ще додатково допомогти клієнту?
  • Кому він заплатить за решту послуг?
  • Що я можу зробити, щоб він погодився віддати ці гроші мені?

Ну і звичайно, вчіться і намагайтеся працювати добре. Ще важливо, як ви керуєте собою на дистанційній роботі. Без цього заробити не вдасться.

Як оплачується дистанційна робота або як отримати гроші за роботу

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Дистанційна робота оплачується по-різному. Зазвичай на перших етапах новачку потрібно підлаштовуватися під клієнта. Тому робота оплачується у спосіб, який зручний клієнту або роботодавцю.

Це один із головних страхів початківців — незрозуміло кому треба передати номер картки чи гаманця. А при реєстрації гаманця на платіжних сервісах треба надіслати скрін паспорта і ідентифікаційного коду.

Отримання оплати за картку. Тут усе просто й зрозуміло. Ви даєте клієнту чи роботодавцю номер картки, а він надсилає вам гроші. Ви знімаєте готівку в банкоматі або розраховуєтеся карткою за покупки. Як вам зручно.

На електронний гаманець. Вони різні. Я іноді використовую WayForPay.

Щоб почати користуватися електронним гаманцем, потрібно пройти реєстрацію та верифікацію — підтвердити, що ви жива та доросла людина. Кожна система має свої вимоги. Потрібно вивчати.

На обліковий запис на біржі. На біржах фрілансу є свої внутрішні гаманці, куди вам можуть оплачувати роботу. Зазвичай, при досягненні певної суми її можна вивести на картку або електронний гаманець. Кожна біржа працює по-своєму, тому умови виведення потрібно вивчати окремо.

Отримати гроші за роботу нескладно. Це звичайні фінансові формальності. Усі технічні моменти проясняться з першим переказом та досвідом, а ось працювати потрібно добре, щоб клієнти не йшли, а лише приходили. Або щоб роботодавець не звільнив.

Дистанційна робота у соціальних мережах, як окремий спосіб заробітку

Зараз багато бізнесменів і підприємців щільно зайнялися побудовою особистого бренду. І часу на це не дуже багато. Щоб впоратися, наймають людей, які ведуть їхні сторінки у соціальних мережах: пишуть пости, готують фотографії, монтують відео. Публікують все це згідно з затвердженим контент-планом та спілкуються з аудиторією, відповідають на коментарі та повідомлення.

З такими завданнями зазвичай справляється одна людина. Але є нюанси по об’ємах. Наприклад, коли потрібно публікувати однаковий контент на різних майданчиках, одна людина впорається. Це називається кроспостинг. А коли клієнт хоче активно просуватися в різних соціальних мережах з різним контентом, одному фахівцю складно встигати. Тут потрібна команда з кількох людей І керівник команди, який очолить цей парад і звітуватиме клієнту про виконану роботу

Зараз популярні для просування Інстаграм, Фейсбук та Телеграм. На ведення сторінок у цих соцмережах найчастіше шукають виконавців. Є навіть окремі курси та книги про те, як стати SMM-менеджером, щоб навчитися закривати ці питання.

дистанційна робота

Фахівець такого плану — багаторука людина. Він паралельно володіє кількома навичками: пише цікавий текст, обробляє фото, збирає колажі чи малює інфографіку. А ще вміє монтувати відео та вести проекти.

До цього приходять не одразу. Але якщо ви відчуваєте, що соцмережі вам подобаються, і ви хочете спробувати працювати з ними на постоянці, рекомендую спробувати.

Цей напрямок хороший тим, що ви працюєте з різними форматами контенту і не втомлюєтеся від монотонності. Мені, наприклад, складно лише писати текст. Я люблю перемикатися: монтувати відео та працювати із зображеннями. Кожному своє.

Дистанційна робота із щоденною оплатою

Багато хто питає, чи є робота, де клієнт платить гроші щодня.

Такий формат можливий. Зазвичай на початковому етапі, коли виконавець перевіряє клієнта на сумлінність, а клієнт виконавця на професіоналізм.

Це триває від дня до тижня. Далі клієнт хоче перейти на проектну чи пакетну оплату. Наприклад, коли ви зробили великий проект та отримали гонорар. Або домовилися, що виконайте п’ять різних завдань та отримайте оплату. Так зручніше для всіх.

Отримувати оплату кожен день маленькими шматочками незручно клієнту та виконавцю. Від такого формату всі хочуть скоріше втекти.

Можлива передоплата, якщо ви можете підтвердити свою надійність. В цьому допоможуть відгуки та наповнене портфоліо. Клієнт теж не хоче віддавати гроші наперед будь-кому. Шахраї є серед виконавців і серед клієнтів. Кожен хоче перестрахуватися.

Дистанційна робота з погодинною оплатою

Сюди відносяться види робіт, де складно порахувати результат у вигляді завершеного проекту. Наприклад, модератори чатів і фахівці служби підтримки. Мабуть, ще менеджери кол центрів на фіксованій ставці, а не на відсотку продажів.

Робота зазвичай нудна, монотонна. Супроводжується алгоритмами та інструкціями. Є категорії людей, яким нормально працювати на таких позиціях. Тут все продумано. Нема потреби творити або брати відповідальність за прийняття управлінських рішень, як на фрілансі чи маркетингових позиціях у компанії.

Це спокійна розмірена робота з ранку до вечора або позмінно (якщо це колл центр).

Добре, що такі позиції є. Багато людей хочуть працювати у такому режимі. Але зростання тут не може бути. Щоб розвиватися, доведеться згодом змінити позицію.

Нюанси дистанційної роботи для різних категорій людей

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно
Заробляти може кожен стільки, скільки йому потрібно.

Як працювати дистанційно підлітку

Підліток може заробляти як дорослий, якщо володіє навичками, за які готові платити. А платять за ті ж послуги: написання текстів, програмування, дизайн чи інші дрібні завдання.

Питання стоїть в оплаті. Підліток вважається дитиною. Електронні платіжні системи не дають виводити гроші без надання документів, які підтверджують повноліття. Законом це не передбачено.

Тут на допомогу мають прийти батьки, які підтримують молодого фахівця. Наприклад, вони можуть завести окрему картку для нього та допомогти пройти реєстрацію. Тато чи мама реєструються на біржі фрілансу зі своїми даними, а працює підліток. Батьки знімають гроші за роботу та віддають дитині. Про все можна домовитись.

Як працювати дистанційно студенту

Більшість студентів — повнолітні люди. Є можливість працювати. Часу у них небагато. Краще звертати увагу на проектну роботу, де за кілька днів виконуєш завдання, отримуєш гонорар і починаєш наступний проект. З таким підходом легше встигати за навчанням, напрацьовувати досвід і завжди мати в кишені суму на різні витрати.

Як працювати дистанційно мамі у декреті

Молоді мами теж дивляться у бік дистанційної роботи. Одні через важке становище, інші від нудьги, треті йдуть за мрією дистанційної мами, щоб завжди бути біля дітей та заробляти.

Для мам у декреті ті самі умови, що й для всіх. Немає окремих привілеїв чи обмежень. Єдине, що слід брати до уваги, це маленькі діти, які ламають робочий графік. Як не плануй попрацювати, дитина свою увагу забере. І нічого не вдієш. Доведеться заколисувати, годувати, грати, вчити, допомагати.

У мене двоє дітей. Я беру активну участь у вихованні. Тому точно знаю про труднощі молодої мами.

Рекомендую молодим мамам, поки дитина маленька і планувати складно, діяти за схемою студентів — працювати проектами. Обов’язково попереджайте клієнтів про можливі затримки. Зазвичай це не страшно, клієнти все розуміють та приймають ваші умови. Особливо якщо ви хороший фахівець або через результати демонструєте бажання стати ним.

Як працювати дистанційно пенсіонеру

Основна складність для людей, які вийшли на пенсію, — технології.

Все розвивається. Щороку світ змінюється. Людям, які виросли, виховувалися та працювали за радянських часів, складно встигати за світом, який летить вперед зі швидкістю космічного шатла.

Мені пишуть листи та повідомлення люди старше 50 років із проханням навчити працювати на комп’ютері. І я розумію, як їм складно розібратися в цьому океані інформації.

Моїй мамі за 60. Через спілкування з нею я розумію людей її віку.

Дорогі пенсіонери Я буду радий допомогти вам. Ставте питання у коментарях. На якісь із них відповім у статтях та відео, на інші знайду вже готові матеріали в інтернеті, перевірю на користь та дам посилання.

Наразі працювати в інтернеті можуть усі: від підлітка до пенсіонера. Головне — бажання розібратися та завзятість.

Чи є дистанційна робота дома без холодних дзвінків?

Так є. Напрямки та професії перерахував вище.

Деякі колеги-початківці приходять в інтернет у пошуках роботи і відразу натикаються на пропозиції роботи продавцем по холодних контактах. При якій доведеться сидіти у навушниках з мікрофоном цілий день. Телефонувати людям, які не чекають дзвінка, та пропонувати різні продукти. Зазвичай вони заробляють відсоток від того, що вдалось продати.

дистанційна робота

Відразу хочу застерегти, що це нелегка робота. І краще починати з легшого. А ще краще з того, що подобається. Коли робота подобається, заробити легше.

Наприклад, багато хто починає працювати копірайтерами або дизайнерами. Це не складні напрямки для старту. Є, звичайно, і складні проекти, але з мінімальним досвідом можна знайти клієнта і заробити перші гроші. З кожним проектом набирати обертів і за кілька місяців вийти на дохід, якого вистачить, щоб прогодувати себе та сім’ю. Головне намагатися, вчитися та працювати.

Нещодавно один читач написав коментар із запитанням.

Вопрос от читателя

Я порадив Сергію спробувати себе у копірайтингу. Будівельна тема має попит завжди, а у Сергія багатий досвід за плечима, який можна упаковувати в контент. Буде чудово, якщо все вийде. Досвід у ціні.

Як працювати дистанційно по всьому світу

дистанційна робота

Відмінностей не так багато.

Головне — знати англійську мову. Весь світ фрілансу, який не говорить українською, в основному спілкується англійською. Ну якщо не брати до уваги біржі всередині окремих країн. Я довідки не наводив, але фріланс настільки популярний, що, швидше за все, кілька десятків бірж фрілансу є в кожній розвиненій країні.

Щоб працювати у всьому світі, вивчайте англійську. Це прибутково, більше можливостей вибору проекту, але й більше конкуренція.

Як почати працювати дистанційно та заробляти?

Ймовірно, ви читали багато статей про те, як працювати дистанційно Так роблять більшість людей. Це нормально.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Є дві категорії людей. Перші читають багато інформації, тому що хочуть отримати більше варіантів для дій. Інші шукають спосіб працювати менше, а заробляти більше. І, як ви знаєте, друга категорія ніколи не виграє.

Я сподіваюся, що ви належите до першої категорії — до тих, хто збирає інформацію, щоб діяти та перемагати.

Прошу вас почати діяти швидше. Чим раніше почнеш, тим швидше і більше заробиш.

Я не скажу вам нічого нового. Щоб почати заробляти дистанційно, потрібно спробувати працювати. А коли натрапите на труднощі, вирішувати їх і знову пробувати. Якщо не виходить, змінювати напрямок, коригувати стратегію і знову пробувати. Коли є питання, задавати їх авторам матеріалів, за якими ви навчаєтесь. Зазвичай вони чуйні та готові допомагати.

Рекомендую регулярно навчатись. У тому числі за гроші. Тут дві причини:

  1. Коли платите гроші, ви самі мотивуєте себе їх відбити, тому вчитеся добре.
  2. Людина, якій ви заплатили, відчуває відповідальність і вірить у вашу зацікавленість у навчанні. Він теж більше віддається процесу.

Щоб почати заробляти дистанційно, почніть робити те, що говорять у навчальних матеріалах. За належної завзятості вийде. І завжди ставте запитання у темах, які ви поки що не освоїли.

Якщо у вас стоїть питання «як почати працювати дистанційно з нуля без досвіду», на це є відповідь: почніть діяти.

Так, будуть помилки. Без них нікуди. Головне — робити висновки, щось змінювати в собі на краще і знову діяти. Тільки так.

Деякі люди ще запитують, як знайти дистанційну роботу вдома без грошових вкладень та обману в інтернеті. Вони знають, що в інтернеті є шахраї, які беруть гроші за те, щоб дати вам завдання і пропадають. Виходить, і гроші віддав і роботу не отримав. Це сумно.

Заробити дистанційно без вкладень у 2022 році можна. Це повільна дорога, особливо на старті. Доведеться вчитися самостійно, помилятися на кожному кроці. А кілька таких помилок вселяють віру, що навколо лише обман і нічого заробити не вдасться.

Це хибна віра. Роботи та способів заробітку в інтернеті вистачить на всіх. Головне – обрати своє.

І щодо грошових вкладень: якщо й вкладати гроші на старті, то тільки в навчання, аби швидше освоїти навички, які допоможуть заробляти одразу більше за інших новачків. Та й ви самі будете задоволені тим, як рухається ваша кар’єра — швидше, вище, сильніше.

Вакансії дистанційної роботи: де знайти, як вибрати

дистанційна робота

Тут рішення залежить від мети.

Якщо ви хочете працювати дистанційно в штаті компанії, рекомендую шукати роботу на топових сайтах, де офіційні компанії розміщують вакансії:

Ось вони:

Дистанційна робота у штаті компанії зручна та стабільна. Для відгуку у вас має бути хороше резюме, вміння написати супровідний лист та готовність пройти співбесіду по відеозв’язку.

Компанія дає можливість працювати з офіційним працевлаштуванням. Формальності на себе бере роботодавець. Вам достатньо володіти експертизою та скласти хороше резюме.

Якщо хочете працювати як фрілансер і брати разові проекти, тоді пряма дорога на біржі фрілансу.

Ось найкращі біржі дистанційної роботи та фрілансу України

+ Upwork — популярна західна біржа.

Інші біржі дистанційної роботи теж можна розглянути, але поки що цього достатньо.

На будь-якій біржі починати непросто. Наберіться терпіння.

Для початку додайте в портфоліо кілька робіт, які продемонструють потенційним клієнтам вашу експертизу у напрямі, який ви вибрали.

Після цього візьміть кілька простих проектів, щоб отримати відгуки клієнтів. 3-5 відгуків вже дуже добре для старту. З цим можна йти далі, піднімати ціни та поступово збільшувати дохід.

Гібридна дистанційна робота: і в штаті, і в проектах — мій варіант. Я не зациклююсь на одній темі і завжди роблю різне. Так мені цікавіше.

Кожен сам обирає: фріланс або робота у штаті. Я рекомендую поєднувати штатну роботу з фрілансом. І сам так роблю. Я працюю у компанії NewRealGoal. Ми створюємо та продаємо корпоративне навчання компаніям. Тут я пишу тексти, створюю стратегії пошуку клієнтів, веду контент-маркетинг та займаються рекламою.

Окрім цього, я із задоволенням беру сторонні проекти, якщо вони мені цікаві за темою та фінансово. Багато проектів відсікаю, коли не підходить за ціною чи іншими умовами.

Прошу враховувати, що я працюю дистанційно понад 10 років. Звісно, ​​так було не завжди. На перших етапах брав найдешевші проекти, щоб напрацювати відгуки, портфоліо та рейтинги. Без цього нікуди не подітися.

Якщо збираєтеся заробляти на фрілансі і тільки починаєте шлях, рекомендую міцно стиснути зуби та працювати, працювати, працювати. Згодом стане легше.

Коли буде складно, пам’ятайте, що багато хто відсівається на цьому етапі, а ви ні. Отже, у вас є перевага, і ви вже перемогли у конкурентній боротьбі тим, що не зупиняєтесь.

Ви вже молодець. Я із задоволенням з вами познайомлюсь і вип’ю чашку кави під час зустрічі. Ви заслуговуєте на повагу. Але тільки якщо не здаєтеся. А ви ж не здаєтеся, так?

На які вакансії звертати увагу, щоб заробити швидше

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

У кожній сфері є маленькі завдання, виконуючи які можна швидко зібрати відгуки.

Я спираюсь лише на свій досвід. У мене виходило швидко заробляти на текстах, потім на дизайні, а згодом і на верстці сайтів. Потім вирішив об’єднати ці три навички і почав продавати посадкові сторінки. Це теж було швидко та вигідно.

Через пів року отримував за статтю від 200 грн, за рекламний текст — від 500 грн. За створення лендінгу під ключ можна було отримати 5000–10000 грн залежно від складності проекту. Зробити лендинг вдавалося за 4-5 днів. Математика тут не складна. Легко порахувати, скільки можна заробляти за місяць. І це ще низькі ціни на послуги. Мені завжди було страшно їх підвищувати.

Зараз беру за статтю або рекламний текст мінімум 100$. Але й якість роботи стала іншою. Детальніше опрацьовую тему статті, збираю інформацію та витрачаю більше часу за роботу. Клієнти задоволені, ціни влаштовують.

Можна отримувати хороший дохід на завданнях, які ви можете виконувати швидко та з нормальною якістю. Я не говорю робити ідеально. Так не буває ні в кого. Просо треба працювати нормально. При такому підході клієнти залишаються і не йдуть до інших. А як тільки ви почнете працювати аби як (з низькою якістю), доведеться шукати нового клієнта. І так завжди. Працюєш добре — робота є, можна заробляти. Працюєш погано — по грошах теж погано, а час витрачаєш на пошуки нових клієнтів, замість того щоб працювати і заробляти.

Легка дистанційна робота: Як заробити початківцям

дистанційна робота

Проектів багато. Всі різні. Можу виділити кілька напрямків, якщо ви все ще намагаєтесь знайти легкий шлях.

Заробляти на маленьких завданнях дистанційно. Про це я говорив вище. Можна робити багато маленьких завдань: написати коментар до статті, намалювати банер чи написати невелику статтю. Це добре для тих, хто не любить великих проектів. Але грошей тут зазвичай небагато.

Обробка заявок не виходячи з дома — дистанційна робота для терплячих та стриманих. Влаштовано це так. На сайті продається товар, люди залишають на нього заявки: поштову скриньку, ім’я та номер телефону. Ваше завдання подзвонити за цим номером та допродати продукт, уточнити умови доставлення та отримати гроші. Начебто робота не складна, але на тому кінці дроту часто зустрічаються не дуже адекватні люди, які можуть образити, принизити чи будь-якими способами знущатися. Я у такому режимі не працював.

Дистанційна робота у чаті. Це напрямок служби підтримки або консультантів. Ви і самі до таких зверталися на різні сайти. Вони допомагають знайти відповідь на запитання та прийняти рішення про покупку. Робота рутинна, монотонна — для особливих людей. Теж не мій профіль. Є знайомі які працюють у такому режимі кілька років і не скаржаться. Все у них добре.

Набір тексту — дистанційна робота вдома без вкладень, де ви чуєте мовлення та набираєте текст. Використовуються будь-які зручні програми, якщо клієнт не поставив інших умов. Ця позиція називається транскрибатором. Я сам іноді виступаю у ролі замовника такої послуги.

Дистанційна робота у великих проектах

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Великі проекти прекрасні тим, що в них є команда, яка допомагає розібратися в питаннях. Швидше відбувається обмін досвідом. Ви навчаєтеся новим прийомам роботи, отримуєте досвід, ставите питання, швидше розвиваєтеся.

Загвіздка в тому, що до великого проекту потрапити на перших етапах складно. Туди зазвичай беруть людей із досвідом.

На постійній роботі у компанії великих проектів набагато більше. Тому якщо хочете отримати досвід і швидше прокачатися, одразу рекомендую йти працювати в штат компанії. Будь-якої миті зможете піти, як тільки відчуєте, що на цьому місці взяли для себе все можливе.

Що я маю на увазі під великими проектами? Наприклад, спільна робота над створенням сайту. Тут у команді є менеджер, копірайтер, дизайнер, верстальник, програміст + інші спеціалісти залежно від завдання, яке стоїть перед командою.

Такі проекти зустрічаються у веб-студіях та маркетингових агентствах.

Одного разу я хотів влаштуватися на роботу до веб-студії, щоб отримати більше досвіду. Я не шукав вакансій на сайтах з пошуку роботи. Вчинив хитро. Склав гарне резюме, знайшов рейтинг топ 50 веб-студій, та надіслав усім своє резюме із супровідним листом. На три з них відгукнулися, і ми почали обговорювати умови роботи. Щоправда, у цей момент мене покликали працювати в іншу компанію на хороших умовах, тому до фіналу не дійшло. Але схема робоча. Використовуйте.

У великі проекти треба йти. Коли у вас з’явиться така нагода, обов’язково скористайтеся.

Ну і ще важливо бути добрим командним гравцем. Щоб не тільки ви отримували користь від роботи у великому проекті, а щоб інші учасники проекту щось хороше взяли від вас.

Відгуки про дистанційну роботу інших фахівців

Коли готував цю статтю, вирішив пошукати відгуки інших фахівців, які працювали дистанційно. Причому не на біржах фрілансу, а на сторонніх сайтах. Ось що вдалось знайти.

дистанційна робота

Тут піднімається проблема продуктивності та лінощів. З цим стикаються всі фахівці. Коли працюєш дистанційно, потрібно вчитися керувати собою. Без цього не вдасться заробити.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Тут відразу хочу сказати, що 2000 рублів на місяць — дуже мало. Навіть мізерно. Але треба враховувати, скільки часу витрачає людина на роботу та які саме завдання виконує. У відгуку цієї інформації немає. Якщо працювати цілий день, як на звичайній постійній роботі, можна заробляти десятки тисяч рублів, навіть на найпростіших завданнях.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Тут дівчина непогано описала мінуси. «Відвикаєш мати нормальний вигляд». Дивно, але це справді так: працюєш в тому одязі, який є. Іноді в піжамі. Я 10 років відвикав, а тепер вирішив заново звикнути. Зараз я навіть час від часу переодягаюся спеціально для роботи, навіть якщо мене ніхто не бачить. Від цього настрой інший — виходить зробити більше та якісніше. Спробуйте.

Дистанційна робота: гайд для українців, які хочуть почати заробляти гроші дистанційно

Тут також порушується питання самодисципліни. Хочу наголосити: якщо ви готові працювати над собою, все вийде, а якщо шукаєте легкі шляхи заробітку, натрапите на лохотрон. Шахраї є у ​​будь-якій сфері. Їхніми жертвами стають люди, які шукають легкі гроші. Якщо ви відчуваєте, що гроші заробити у проекті дуже легко, щось не так. Будьте обережні.

Щоб заробити, треба працювати. А щоб працювати, потрібна дисципліна. А ось дисципліну треба розвивати.

Якщо у вас є відгук про дистанційну роботу або ви хочете залишити відгук, напишіть його у коментарі до цієї статті. Я додам його до статті і прокоментую, доповню порадами. Завжди радий вам допомогти.

Дистанційна робота в Україні

дистанційна робота

Окремо хочеться поговорити про дистанційну роботу в Україні для українців. Оскільки я сам громадянин цієї країни, бажаю їй стрімкого зростання та щастя для всіх громадян.

Ринок фрілансу та дистанційної роботи влаштований так, що роботи в Україні на всіх не вистачає. Багато хто змушений працювати на компанії сусідніх держав, у Європі та США. У принципі, це не погано. Отже, ринок України має куди розвиватися. І він справді розвивається. Це відчувається, коли більше занурюєшся у дистанційну роботу та фріланс.

Лайфхак. Виберіть топ компаній України, в яких хотіли б працювати та надішліть туди резюме. Навіть якщо вони поки що не шукають співробітників вашого профілю.

Буває, що компанії настільки завантажені, що не можуть виділити час на пошук співробітника. Завжди є справи важливіші. І, можливо, саме ви їм потрібні прямо зараз. Якщо так, вони запросять вас на співбесіду. А деякі компанії напишуть відмову, але збережуть резюме, щоб надалі звернутися.

Я й сам робив такий фінт, коли шукав роботу дистанційно. Мені відповіли три компанії з 50. З двома навіть була співбесіда. Але до роботи не дійшло — мене запросили на іншу роботу з високою зарплатою та цікавими проектами.

Дистанційна робота українською мовою

В Україні є люди, які готові працювати українською мовою. Багато хто каже, що роботу знайти складно. Але це не так. Особливо зараз, коли набув чинності закон про те, що бізнес має спілкуватися зі споживачами українською мовою. А ще треба взяти до уваги війну, яка майже повністю змінила Україну. Багато людей охоче переходять на українську мову, тому що тепер вважають російську мову ворожою. Навіть цей сайт раніше був лише російською мовою. Але зараз я пишу тут тільки українською.

До недавнього часу у нашій компанії також весь контент був переважно російською мовою. Але зараз ми найняли фрілансера, який перекладає контент українською мовою. І заробляє добре, тому що контенту ми випускаємо багато щодня.

Особливо не складно знайти роботу українською мовою копірайтеру, співробітникам кол-центру та продавцям. Тут треба писати і говорити українською. Тому, якщо ви хочете знайти роботу українською мовою, головне діяти.

Дистанційна робота у великих містах: Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро

Багато хто шукає дистанційну роботу у великих містах. Це можливість отримувати зарплату великого міста і при цьому жити у маленькому, де вартість життя дешевша на 20-30%.

Що варто врахувати?

Постійно підвищуйте кваліфікацію. У великих містах багато хороших спеціалістів. Компанії зручніше взяти на роботу їх. На думку багатьох роботодавців, краще працюють фахівці, які знаходяться поруч. Частково я з цим погоджуюся. Багато хто не вміє собою керувати і часто зриває терміни. Вони користуються тим, що керівника немає поруч і удають, що працюють. Результат виходить гірший. Роботодавець не хоче платити гроші за результат, яким незадоволений. І я його тут підтримую.

Але якщо в абзаці вище мова не про вас, і ви готові працювати відповідально, давати хороший результат, постійно підвищуйте кваліфікацію, щоб бути гідним конкурентом для співробітників, які перебувають у місті.

Я й сам живу у невеликому місті на заході України, а працюю у Київській компанії. Щоб залишатися для компанії корисним, я весь час навчаюсь, освоюю інструменти та пропоную нові розв’язання задач. Якби цього не було, мабуть, знайшовся б інший хороший фахівець, який би мене посунув.

Періодично з’являтися в офісі. Навіть якщо ви у невеликому місті і працюєте в компанії столиці, час від часу з’являйтесь в офісі, щоб усі бачили в вас члена команди, а не підрядника на стороні. Вони мають знати, що ви поруч, що з вами можна обійнятися, потиснути руку та подивитися в очі. Різницю відчути важко, якщо працюєш лише дистанційно. Спираючись на досвід скажу, що більше довіряють тим, кого видно. Якщо ви час від часу з’являтиметеся в офісі, вам будуть давати серйозні проекти, запитувати вашу думку та враховувати її. А коли ви тільки з того боку екрану ноутбука, з довірою складно.

Дистанційна робота → Перші кроки

Як почати працювати дистанційно: конкретні дії

  1. Купити, позичити, зібрати, знайти чи вкрасти комп’ютер для роботи. (щодо крадіжки я пожартував).
  2. Приготуватися до складнощів: дистанційна робота — важкий шлях.
  3. Вибрати послуги, які ви надаєте.
  4. Вибрати характер діяльності: фріланс, робота в штаті або гібрид.
  5. Поставити мету: скільки хочете заробляти.
  6. Оформити електронний гаманець + завести картку для отримання гонорару.
  7. Зареєструватися на біржах фрілансу та заповнити портфоліо або заповнити резюме на сайтах з пошуку вакансій.
  8. Знайти відповідні вакансії, надіслати резюме з супровідними листами. Якщо вибрали фріланс, заповнити портфоліо на біржі та щодня відгукуватися на проекти.
  9. Запланувати навчання. У тому числі платне. Завжди намагатися дізнатися нове у професії, щоб зберігати конкурентоспроможність.
  10. Підписатися на канали та спільноти, де тусуються колеги, переймати досвід, ставити питання, відповідати на запитання інших, де вистачає компетенції.
  11. … + За бажанням. Завести блог та писати статті на теми вашої роботи. Це допомагає відточувати навичку + демонструє клієнтам майстерність. Окрім цього, блог згодом стає додатковим джерелом доходу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *