У веселій історії має бути частка суму, у добрій — зло: Маргарет Керрісон

Маргарет Керрісон: обкладинка статті
Маргарет Керрісон: історія має бути схожа на американські гірки

Зараз я сфокусований на тому, щоб робити контент не тільки корисним, а ще й цікавим. На мою думку, від цього залежить, кількість людей, які отримають користь, яку я хочу дати.

Ми живемо в епоху, коли автори контенту мають боротися за увагу глядача, навіть коли їх контент надкорисний. Культура тіктока та інстаграм виховує аудиторію, яка не хоче проводити час нудно, навіть якщо він витрачається на навчання.

Це нова реальність. Треба до неї пристосуватися. Якщо ігнорувати, згодом мотивація створювати контент пропаде і ніяка самодисципліна не допоможе.

Тому я уважно слідкую за каналами в ютубі, які навчають робити цікавий контент. Зосереджуюся на сторітелінгу в тому числі. Ця навичка допомагає робити цікаві історії незалежно від того, який формат для подачі контенту ми обираємо. Його можна використати в статтях, відео й в постах.

Також про важливість сторітелінгу написав Дамір Халілов (№1 по SMM у СНД) у своїй недавній публікації.

Сторітелінг стає стандартом для контенту.

У 2021-му сторітелінг використовувався точково в різного роду «прогрівах». А зараз контент без «слизької гірки» не має шансів пробитися до ЦА. Оскільки змагання за увагу кожного вийшло на новий рівень.

Саме життя драматургічне і сповнене кліфгенгерів, твістів і арок.

У пошуках цікавих думок на цю тему подивився відео з Маргарет Керрісон (сайт) про те, що історія має бути схожа на поїздку на американських гірках.

Важливі тези, які я собі виписав

— Хороша історія має бути схожа на американські гірки. В ній повинні бути злети, падіння та повороти. Вона повинна лякати, дивувати та захоплювати.

— Хороша історія викликає букет емоцій. Якщо вона весела, в ній має бути й частка суму. Якщо вона добра, треба додати й зло.

— Важливо, щоб глядач зміг порівняти себе з головним героєм, стати на його місце. Так він відчує, що сам є частиною цієї історії.

— Люди люблять історії, тому що вони кожен день щось роблять, біжать, виконують завдання. А в хорошій історії вони віддають контроль й просто спостерігають.

Саме тому вони ходять до парку розваг, у кінотеатри, беруть участь у вікторинах на кшталт квест-кімнат. Там вони можуть дозволити собі грати, звільнитися від внутрішніх блоків, вийти за рамки звичайного того, що роблять кожен день.

— Люди люблять історії, які не схожі на їх звичайне життя.

— В хорошій історії є долини й піки — може відбуватися щось спокійне, а потім події різко змінюються.

— Хороші історії змушують плакати не менше ніж сміятись. Всі емоції в історії непогані й нехороші. Це просто емоції, які ми відчуваємо постійно.

— Нормально бути сумним, плакати, боятися. Це життєвий досвід. І якщо людина не проживає емоційні піки, значить вона не відчуває всього, що пропонує життя.

— Історії допомагають людині відчути цей букет емоцій й зробити його життя різноманітним.

Чому варто довіряти тезам тезам Маргарет Керрісон?

Перш ніж зберегти собі цю інформацію й опублікувати в блозі, я поцікавився, хто така Маргарет Керрісон. І ось що знайшов.

Маргарет Керрісон здобула ступінь магістра витончених мистецтв зі сценарної майстерності в Школі кінематографічних мистецтв Університету Південної Каліфорнії.

Її кар’єра охоплює телебачення, кіно, цифрові медіа, ігри, розповідання історій про бренди, розваги на основі місця розташування та імерсивний досвід.

Вона працювала провідним сценаристом, консультантом за сюжетом і сценаристом у багатьох проєктах у всьому світі, включно із «Зоряними війнами: Край Галактики», «Зоряними війнами: Стартовим відсіком», «Зоряними війнами: Галактичним зоряним крейсером», «Кампусом Месників», «Вартовими Галактики: Космічним перемотуванням», Штаб-квартирою National Geographic і комплексом відвідувачів Космічного центру імені Кеннеді НАСА «Подорож на Марс: розшукуються дослідники».

Вона була автором п’яти проєктів, які отримали нагороду Themed Entertainment Association (THEA). Вона з’явилася в серіалі Disney+ «За атракціоном», спеціальний телевізійний випуск Freeform «Зоряні війни: край галактики — очікування пригод» і освітня онлайн-програма «Уява в коробці». Вона була дизайнеркою Disney Imagineer із 2014 до 2021 року. Наразі вона є старшим творчим керівником в Airbnb.

Тож варто прислухатись. Творіть свої історії на користь іншим.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *