Помодоро — техніка, з якою встигаешь все [керівництво з порадами, посиланнями, прикладами, правилами]

Помодоро – секретний інструмент тайм-менеджменту. Він привертає увагу кумедною назвою. Якщо ви працюєте віддалено і ще не спробували техніку Помодоро у справі, ви втрачаєте ефективність. Я іноді не уявляю роботу без цієї техніки. У момент, коли я дізнався про техніку Помодоро, історія моєї ефективності розділилася на «до» та «після».

Помодоро — техніка, з якою встигаешь все [керівництво з порадами, посиланнями, прикладами, правилами]

Посилання для тих, хто не любить багато читати:

Програми Помодоро для ПК на Windows

Помодоро додатки для Андроїд

Помодоро які працюють у браузері

А тепер до деталей ↓

До того, як я відкрив для себе цю техніку, перепробував різні інструменти, методи та поради. Всі вони по-своєму хороші. Але техніка Помодоро змусила мене закохатися у неї. Причина? Техніка проста як картопля фрі, та ефективна як Ілон Маск. Напевно, не найвдаліше порівняння, але хай буде.

Що таке техніка Помодоро

Техніка Помодоро — один з інструментів тайм-менеджменту. Техніка стала популярною завдяки легкості у використанні та високій ефективності в результаті.

Це строгий метод керування часом. Він змушує концентруватися на задачі та швидше її закривати. Суть у тому, щоб не відволікатися від роботи над завданням, доки не продзвенить таймер.

Телеграм канал про про грощі та дистанційну роботу

Підписатися

Тільки користь і нічого зайвого

Я відкрив для себе цю техніку років у 2015 році. Почув про неї на маркетинговій конференції від Ігоря Манна. Він розповідав, як завдяки техніці Помодоро написав книгу, яку ніяк не міг дописати, і був високий ризик не встигнути вчасно. Але він встиг. Мені стало цікаво, що це за такий метод, з яким можна встигати більше.

Я вирішив дізнатися про техніку все. Спробував її у справі й відчув ефективність.

Упевнений, якщо ви спробуєте техніку, станете використовувати її знову і знову. Тому що ефективність відчувається вже першого дня використання.

Чому так називається метод керування часом «Техніка Помодоро»

Метод Помодоро винайшов і почав використовувати італійський студент Франческо Чирілло наприкінці 1980 року.

У коледжі у Франческо були проблеми з успішністю. Щоб вирішити їх, він вигадував собі різні експерименти з часом і концентрацією. Через досліди він зрозумів, що відстеження хвилин та обмеження часу на кожне заняття дає хороші результати.

Випадково під рукою опинився кухонний таймер у вигляді помідору. Такий і зараз використовують на кухнях, щоб, коли поставив варити яйця, не забути їх вимкнути. Інакше доведеться їсти смажені варені яйця. Таймер у цьому випадку рятує. Подібний таймер і став Франческо інструментом для відстеження часу.

Тому у техніки з’явилася така назва — Pomodoro. Що в перекладі з італійської означає «помідор».

Зараз у Франческо Черілло своє консалтингове агентство. Він допомагає людям та компаніям бути продуктивними.

Попри те, що Помодоро метод прийшов до нас з Італії, він відмінно приживається і зростає в популярності. Весь світ використовує метод Помодоро для ефективності.

Я майже щодня використовую метод Помодоро. Навіть коли пишу цю статтю. Для цього звантажив на телефон програму TickTick. У ньому є вбудований планувальник завдань, можливість планувати дні в календарі, відстежувати звички та окрема зручна функція «pomodoro timer».

Достатньо натиснути одну кнопку і таймер увімкнеться. Його також можна налаштувати під себе: виставити потрібний час робочого блоку та відпочинку. Використовую сам і всім рекомендую.

помодоро

Навіщо це мені та чому не використовую інші методи

Я використовую й інші методи управління справами та часом. У всіх є плюси та мінуси. Вибираю метод залежно від ситуації. Але Помодоро таймер я використовую найчастіше. Його можна прикрутити до будь-якого завдання і почати робити його ефективніше, ніж будь-коли.

Багато бізнесменів та успішних людей користуються методом помодоро. Вони пишуть книги, створюють програми, малюють та проектують будівлі. І все це супроводжується цокання годинника на таймері Помодоро. Ймовірно, ці хлопці дещо знають про метод, якщо використовують його так часто.

Види Помодоро таймера та способи використання

Є три способи використання методу Помодоро.

Спосіб 1. Купити фізичний таймер Помодоро та заводити кожного разу, коли ви хочете ефективно виконати завдання.

Спосіб 2. Завантажити програму (Pomodoro tracker) на комп’ютер або телефон

Спосіб 3. Завантажити програму для планування справ, в якій є вбудований таймер Помодоро (це мій метод).

Давайте пройдемося докладніше з кожного методу з прикладами.

Програми Помодоро для ПК на Windows

Помодоро таймер для пк розробляють різні компанії. Рекомендую обирати програми з тих, що я описав нижче. Я пробував їх у справі та можу рекомендувати. Залишив посилання, щоб ви могли завантажити Помодоро на ПК і використовувати для роботи.

Техніка Помодоро в TIckTick (сам використовую)

помодоро

Я використовую програму TickTick для планування завдань протягом 5 років. І поки що не зустрів зручнішої програми. А перепробував їх багато. У TickTick є вбудована функція таймера Помодоро. Причому його можна прикріпити до певного завдання. Так я можу знати, скільки саме помідорок і часу витратив на виконання окремого проекту. Це зручно, коли потрібно відстежити, скільки часу витрачаю на різні процеси.

Завантажити програму TIckTick

Pomello

таймер

Виглядає як маленький віджет на екрані. Його можна перемістити в різні частини екрана або приховати, якщо заважає.

Синхронізується із Trello. Вимагає мінімум дій для роботи, доповнений різними внутрішніми функціями, якщо вам цікаво ще щось, крім Помодоро.

Завантажити програму

PomoDone

помодоро

Просте налаштування. Не потрібно створювати завдання. Просто встановлюєте та починаєте використовувати. Підраховує загальний час, який ви витратили на завдання. Є розширення для Chrome. Можна створювати завдання прямо у браузері.

Завантажити програму

Focus booster

Помодоро — техніка, з якою встигаешь все [керівництво з порадами, посиланнями, прикладами, правилами]

Простий таймер pomodoro для відстеження часу. Можна планувати день та ставити таймер для окремих завдань.

Завантажити програму

Focus To-Do

помодоро

Focus To-Do — це простий додаток для керування часом та завданнями, який допомагає керувати завданнями в будь-якому місці та в будь-який час.

Завантажити програму

Помодоро додаток для Андроїд

Помодоро додаток TickTick

Я використовую ТікТік на всіх пристроях. Тут таймер Помодоро можна запускати на ПК, і на смартфоні.

таймер

Завантажити програму

Помодоро додаток Pomodone

Розробники кажуть, що таймер добре інтегрується з різними сервісами: Todoist, Trello, Wunderlist, Asana, Evernote, Slack, Microsoft, Microsoft Outlook Tasks, Google Calendar. Але користувачі стверджують, що така інтеграція не дуже добре працює. Бувають баги та збої у роботі. Вирішуйте самі.

помодоро

Завантажити програму

Помодоро додаток Focus — Productivity & Time Management

Ще один таймер, який можна спробувати у роботі. Судячи з відповідей підтримки в ПлейМаркеті, можна зробити висновок, що вони працюють над додатком, намагаються зробити його краще і прислухаються до користувачів. Негативні відгуки також є. Але без них ніяк.

таймер

Завантажити програму

Таймер Pomodoro

Програма Помодоро для системи Андроїд. Я ним не користувався. Додав у добірку лише тому, що кілька читачів рекомендували спробувати. Ймовірно, ви спробуєте та напишете свої думки у коментарях до цієї статті.

помодоро

Завантажити програму

Помодоро додаток Focus To-Do

таймер

Це кросплатформна програма. Тому ми про неї говорили й в розділі додатків для ПК і в додатках для Андроїд. Це зручно, коли ви хочете користуватися таймером і при роботі на комп’ютері, і коли не хочеться засмічувати робочий стіл таймерами.

Завантажити програму

Помодоро таймер для iOS рекомендувати не буду, тому що не використовую продукти компанії Apple. Поки що. Але все змінюється. Можливо, згодом доповню цю статтю.

Тут я мушу попросити допомоги у читачів. Якщо ви користуєтеся продуктами Apple і використовуєте Mac або iPhone, напишіть у коментарях, які сервіси та програми Помодоро рекомендуєте іншим. Я додам їх до статті. Буду дуже вдячний. І вставлю до статті слова подяки з вашим ім’ям.

Таймер Помодоро онлайн [працюють у браузері]

TickTick

Тут таймер Помодоро можна запустити з різних пристроїв. Навіть у браузері.

помодоро

Почати використовувати

Маринаратімер

Дуже простий таймер, який можна використовувати для будь-яких потреб. Як для сфокусованої роботи, так і для приготування на кухні.

таймер

Почати використовувати

Помодон

Про цей сервіс вже говорив вище. Він теж кросплатформовий. Якщо хочете спробувати використати таймер у браузері, не забудьте про нього.

помодоро

Почати використовувати

Помодоро-трекер

Просте браузерне рішення. Щоб користуватись, не потрібно реєструватися. Як рішення на один-два рази підійде. Але для постійного користування, думаю, краще вибрати більш накручений додаток.

таймер

Почати використовувати

Томатний таймер

Мінімалістичне рішення для використання методу Помодор. Як і попередній варіант, швидше за разове рішення для тих, хто хоче спробувати. Але щоб поринути у Помодоро з головою для високої продуктивності, краще використовувати програми, над якими постійно працюють програмісти, чують користувачів та намагаються доопрацювати функції для кращого майбутнього.

помодоро

Почати використовувати

ПРОГРАМА ПОМОДОРО З ПЛАНУВАННЯМ ЗАВДАНЬ — найзручніше рішення на мою думку

TIckTick – рішення, яке я використовую сам протягом трьох років і всім рекомендую. Головний плюс його в тому, що тут можна планувати дні, тижні, місяці, розставити все це у календарі, пересувати одні торканням. Ну і взагалі це найзручніша програма з усіх, що я зустрічав.

За 10 років роботи на віддаленні я спробував багато різних програм для планування справ та управління собою. І TickTick — єдина програма, якою я користуюся так довго: понад три роки. І я не маю бажання змінювати його на щось інше.

таймер

Щиро рекомендую як мінімум спробувати. Почати використовувати можна тут.

Техніка Помодоро: як користуватися, щоб отримати ефективність

Правила прості, але дуже строгі. Якщо хочете отримати максимальну ефективність, рекомендую їх дотримуватись.

 1. Складіть список активних завдань на найближчий час. Наприклад, на тиждень чи кілька днів.
 2. З цього списку оберіть ті, які хочете зробити сьогодні.
 3. Розставте пріоритети: які завдання виконуватимете насамперед, а які пізніше.
 4. Увімкніть таймер і починайте працювати над пріоритетним завданням. Зазвичай рекомендують починати з 25 хвилин. Але обирайте самі. Мені 25 хвилин не підходить. Я використовую або 30 хвилин або 15. Залежно від завдання.
 5. Коли таймер закінчиться, зробіть перерву до 5 хвилин та знову запустіть таймер. Я зазвичай роблю 2-3 Помідори поспіль без перерви. Але дивиться самі, як вам буде комфортніше.
 6. Через 4 помідори зробіть тривалу перерву на 20-30 хвилин або годину. Не забувайте відпочивати від сфокусованої роботи.
 7. Повторюйте 4-6 пункти, поки не виконайте всі заплановані завдання. Позначайте виконані помідорки у програмі або на папері, якщо використовуєте фізичний таймер.

Ймовірно, з першого разу не вдасться виконувати всі заплановані завдання за день. Це не страшно. Відчуття часу — навичка, яку потрібно напрацьовувати досвідом. Наприклад, вам потрібно написати статтю. Ви думаєте, що це можна зробити за дві години, а насправді статтю можна писати і за 5 і за 7 годин, і за два дні. Тому якщо щось піде не за планом — не страшно. З кожним днем ​​буде краще та краще. Головне — продовжувати.

Мене часто рятує помодоро. Як працює віддалений фахівець складно пояснити у подробицях, якщо ви жодного разу не працювали віддалено. Тут багато нюансів, які потрібно враховувати. Але що більше працюєш віддалено, то легше адаптуватися до цього. Тому просто опишу, як у мене працює метод помодоро.

Приклад із практики на дистанційній роботі

Щоранку я складаю план на день. Спочатку роблю це у додатку TickTick, а потім переношу всі завдання на папір, щоб він весь час був перед очима.

З ранку виконую найпріоритетніші завдання, які впливають на розвиток моїх проектів. Наприклад, пишу статтю для цього блогу або знімаю відео чи складаю план онлайн заняття. Суть проста: вранці голова, наповнена корисною та продуктивною енергією, яку потрібно витрачати на важливі проекти.

Коли працюю головою, я використовую метод Помодоро. Особливо якщо потрібно працювати над завданням, яке неможливо виконати швидко. Наприклад, просту статтю я пишу та редагую за дві години. А керівництво на кшталт того, що ви зараз читаєте, пишу кілька днів із перервами. Тому що тут набагато більше роботи:

 • вивчити додаткову інформацію,
 • зробити скриншот,
 • зібрати посилання,
 • виписати думки,
 • все це описати в тезах,
 • перетворити матеріал на статтю.

Так ось. Коли завдання не укладається в один день, я планую помідорами. Ставлю собі питання «Скільки помідорів збираюся витратити на це завдання сьогодні».

Зазвичай, у мене щодня виходить виконати 12 пів години помідорів. Це 6 годин чистого робочого часу. І це дуже багато. Спробуйте самі, і зрозумієте, як складно працювати в день 6 годин повного фокусування.

Іноді не вдається зробити всі 12 помідорів. Бувають дні, коли мене вистачає лише на 6 або 7 помідорів. Далі голова відмовляється працювати та знаходить собі приємніші заняття. Наприклад, пограти на гітарі. Що також корисно для майбутньої продуктивності.

ВАЖЛИВО. Я планую щодня виконати 12 помідорів, але не лаю себе коли не виходить. Тому що розумію, що я не робот і не залізна людина, якій можна змастити чи замінити деталі та знову відправити в бій. З досвідом починаєш приймати факт, що відпочинок набагато важливіший за роботу. І коли голова хоче відпочити, треба надати їй таку можливість. Але ще важливо навчитися відрізняти бажання відпочити від лінощів і небажання працювати. Мозок буває хитрим в цьому сенсі.

Плюси методу Помодоро

Техніка Помодоро для мене має три плюси: легкість у використанні, гнучкість та ефективність.

Легкість у використанні. Щоб почати користуватися методом Помодоро не обов’язково використовувати програми. Досить знайти будь-який пристрій з таймером. Це може бути навіть убудований таймер на телефоні. Цього достатньо, щоб спробувати та прийняти рішення, чи потрібний вам спеціальний додаток для використання Помодоро.

Гнучкість. Ви самі налаштовуєте розмір помідорки: 10, 15, 25 хвилин чи пів години таймера. Ну чи скільки вам здається зручним. Можна варіювати.

Ефективність. Я вважаю метод Помодоро одним із найефективніших для фокусування. Пробував багато, але прижився лише цей метод. Я використовую його щодня. І якби не він, ви не прочитали б цю статтю. Я пишу ці рядки, поки тицяє таймер Помодоро біля мене. Як тільки він перестане, я зроблю перерву, а потім знову продовжу.

Мінуси методу Помодоро

Найголовніший мінус методу — його строгість. Коли налаштувався зробити 12 помідорів на день, а зробив лише половину, відчуваєш провину перед собою. Начебто над тобою є керівник, який змушує працювати більше. Це не дуже зручно.

Але від цього є ліки. Коли я відчуваю, що втомився від методу помодоро, беру кілька днів відпочинку від нього. Іноді навіть тиждень не використовую. Але лише доки не відчув, що почав здавати в ефективності.

Віддалена робота хороша тим, що ми відчуваємо свободу від офісу та пильних поглядів керівників. Але ця свобода має побічні ефекти. Найчастіший — непомітне розслаблення. Ми перестаємо працювати над собою. Тому й потрібні методи, схожі на Помодоро. Вони допомагають утихомирити в собі ледащо, взяти його під контроль і перетворити на помічника.

Техніка Помодоро сувора, але ефективна.

Можна подивитись і з іншого боку. У строгості й полягає сила методу. Без неї не було б ефективності.

Як оцінити ефективність техніки на собі?

Щоб оцінити ефективність техніки Помодоро, я дивлюся на кількість виконаних помідорів на день. Зазвичай намагаюся виконати 12. Якщо цього не вийшло, вважаю день неефективним. Значить, хтось відволікав і мені потрібно зробити аналіз дня, щоб визначити причини та виключити їх у появу в майбутньому.

А якщо я виконав 12 помідорів, вважаю день хорошим, а себе молодцем.

Але тут ще треба дивитися на те, що саме вдалося зробити за ці 12 помідорів. Важливо, щоб техніка та задачі допомагали жити краще, а не просто з’їдала час. Тут критерії прості: завдання повинні робити вас щасливішими, робити вас багатшими або додавати вам здоров’я. Так влаштовано в мене. Ви можете вибрати свої критерії.

Метод Помодоро працює, якщо всі помідори виконані, а ви за цей час зробили крок уперед в особистих проектах та розвитку. Якщо це не так, треба щось міняти.

Що робити, якщо під час роботи з Помодоро вас хтось чи щось відволікає?

У процесі роботи з Технікою Помодоро постійно виникають відволікання. Діти, дружина, чоловік, коти, собаки, катаклізми, метеорити. Всі ці особи та події не знають, що ми вирішили продуктивно попрацювати.

На якісь з них ми не можемо вплинути (це я про метеорити), але з іншими можемо домовитися.

Мені допомагають пояснення. Коли я поясню всім, хто мене відволікає, суть методу Помодоро та причини його використання, стає легше працювати.

Коли відволікає син, якому 10 років, я саджу його поряд із собою та показую таймер. Розповідаю, навіщо його використовую і як з ним працюю. І обов’язково прошу не відволікати мене від роботи, коли таймер цокає. Він приймає це правило і намагається відволікати, тільки якщо таймер не цокає. Це легко.

З дружиною ще простіше. Вона знає, що від мого фокусування залежить мій успіх і заробіток. А від цього залежить і добробут сім’ї, психологічний клімат у сім’ї. Тому вона мене підтримує і також намагається не відволікати без потреби.

З дочкою трохи складніше. Їй 3 роки. Пояснити їй суть та важливість методу непросто. Тому іноді доводиться зупинити таймер та трохи провести час із дочкою. Але тут на допомогу часто приходить дружина, яка бере цю функцію на себе, коли вона має таку можливість. За що їй дуже дякую.

Принцип боротьби з відволіканням простий: потрібно проаналізувати що відволікає та вжити заходів щодо усунення причини. Це може бути пояснювальна розмова або дії.

Приклад дії: одного разу я вимкнув усі повідомлення на смартфоні. Це виявилося найефективнішим рішенням року. Зараз мій телефон без звуку та повідомлень. І це чудово. Я сам вирішую, коли перевіряти пошту та месенджери. І від цього не страждають клієнти, роботодавці та колеги. Все рухається, як і раніше. Тільки мені стало легше жити.

Техніка Помодоро: відгуки тих, хто спробував

Перш ніж писати статтю, я подивився, що пишуть про техніку інші користувачі. Виявилося, що не всім техніка підходить для роботи. Хтось пробує та відмовляється від неї. Найчастіше через суворість методу Помодоро. Він сприймається як керівник, який любить наказувати. Але, як я говорив раніше, без цього нічого не вдасться.

Щоб метод працював та приносив користь, його потрібно використовувати дозовано. Не перевантажуйте себе та іноді робіть перерви від техніки тривалістю в день. Інакше ви точно перестанете використовувати її, а разом з цим розчаруєтеся в техніці. І разом із цим втратите можливість отримати максимум продуктивності від неї.

Стаття, яку ви зараз читаєте, — мій великий відгук про техніку Помодоро. Я всім палко рекомендую її використовувати. Або як мінімум спробувати, щоб зрозуміти, чи потрібно вам це чи ні.

Сподіваюся, мені вдалося передати користь і мотивувати вас спробувати Помодоро у справі. Якщо залишилися питання, ставте у коментарях. Радий буду відповісти та доповнити статтю.

А тепер дійте. Техніка Помодоро корисна всім. Починайте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.