Чому людям складно змінюватись на краще
Один досвідчений реабілітолог сказав:
😊: «Я не люблю займатися проблемами спини. Особливо хронічними випадками»
Він пояснив це тим, що причиною хвороби, як правило, є спосіб життя пацієнта. Майже ніхто не готовий його змінювати і допомога лікаря тут буде марним витрачанням часу.
І я подумав, що в питанні особистої ефективності і руху вперед так само.
Щоб змінити щось у житті, треба змінити свою постійну поведінку, старі звички. Треба почати діяти так, як не діяли раніше. Це може бути дуже складно.
А багато людей, які приходять за порадами, шукають ту саму таблетку. Вони в неї сильно вірять.
Вони бачать успішних людей, які були ніким і стали величними. Але вони не хочуть вірити в те, що за цією величністю важка праця над собою.
🤬 Для мене в консультаціях такими людьми найскладніше завдання — зруйнувати віру в цю саму таблетку і сформувати нову віру в те, що саме невеличкі дії створюють шлях до мети, яку хоче людина.
Можна розповідати людині про інструменти і перспективи їх використання. Вона буде погоджено кивати головою, але вносити зміни у життя не буде поспішати.
А все тому, що на несвідомому рівні, їй, трясця, як подобається той хаос, який є в житті. І їй дуже складно з ним прощатися. Але колись доведеться.
💊 Єдине найпотужніше питання іноді дозволяє зрушити іржаві механізми у голові такої людини.
Питання звучить так:
«Чи готові ви заради своєї насолоди, втратити себе справжнього?»
Тут людина робить паузу, тому що починає думати. І це може стати переломним моментом.
🟢 Вона починає діяти. І вже з перших днів або тижнів розуміє різницю: коли вірив в таблетку жодних позитивних змін не було, а коли є віра в себе і свої кроки, зміни ніби приходять самі.
Дійте, друзі.