У вас має бути станція блаженства

Зустрів в інтернеті вислів Джозефа Кемпбела

У вас має бути кімната або певна година кожен день, де ви не знаєте, що пишуть в газетах, ви не знаєте, хто ваші друзі, ви не знаєте, що ви комусь винні, ви не знаєте, що хтось винен вам. Це місце, де ви можете просто випробувати і показати, хто ви є і ким ви могли б бути. Це місце творчої інкубації. Спочатку ви можете виявити, що там нічого не відбувається. Але якщо у вас є священне місце і ви його використовуєте, щось врешті-решт станеться

Наприклад, скажімо, у вас є крихітна квартира, яку ви ділите з маленькими дітьми. Там немає місця для вашої станції блаженства, є тільки час: коли діти сплять, або в школі, або в дитячому садку, навіть кухонний стіл можна перетворити на станцію блаженства.

Мені це сподобалось. І я подувам, що у мене є такі години і місця.

По перше я встаю о 4 ранку, щоб почати працювати поки всі сплять.

А по друге у мене є своє місце, яке надихає працювати. Я називаю його «Стіна радості»

Одного разу під час розмови по відеозв’язку мене запитали

— Що це в тебе позаду на стіні?

— Ну тут у мене всякі спогади, важливі думки в рамочках, книжки, які я люблю, мої музичні інструменти, атрибути, які підіймають настрій. Хочу, щоб вони завжди були поруч.

— Це схоже на якусь стіну для натхнення.

— Я б назвав її «Стіною Радості».

Так стіна позаду мене отримала назву й конкретний сенс — підіймати мені настрій. Тепер точно знаю, що варто на неї вішати, а що не треба.

Стіна радості
Моя стіна радості

На першу думку здається, що користь від неї невелика, або взагалі відсутня. Але це тільки перше враження.

Коли у мене просять пораду що до підвищення особистої ефективності, я раджу звернути увагу на місце, в якому працює людина.

Це не може бути аби яке місце: диван, кухня, крісло (якщо вільне). Інтер’єр, розташування робочого столу й все що оточує — має велике значення для ефективності. Тому я раджу кожному зробити свою Стіну Радості. Не обов’язково позаду себе. Краще навіть попереду, щоб постійно бачити атрибути, які підіймають настрій.

Якщо думаєте, що вам нічого розмістити на своїй стіні, це не так. У кожного є що розмістити на своїй стіні радості. Почніть з фото, потім постери, картини, книги, атрибути хобі, приємний світильник…

Просто спробуйте, а потім відпишіть мені за результатами, якщо захочете поділитися враженнями. Але спробувати варто.

Ну і ще в мене є робочий стіл на лоджії. Але я там проводжу час переважно в теплу пору року.

Радий, що ми з Джозефом Кемпбелом думаємо в одному напрямку. Давайте з нами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *