Як почати заробляти на фрілансі: 5 кроків до нормальних грошей

Як почати заробляти на фрілансі

Як почати заробляти на фрілансі ? Потрібно виконати всього три вимоги: дізнатися, що ви вмієте робити, за що з цього вам платитимуть люди, і довести цим людям, що вам можна довіряти.

Фріланс хороший тим, що ви сам собі начальник. І фріланс поганий тим, що ви сам собі начальник. У вас є свобода і водночас почуття відповідальності перед собою, сім’єю, клієнтами. А ще немає стабільного прибутку. Ви самі визначаєте власний дохід. Скільки заробили — стільки й маєте.

Головна принадність фрілансу в тому, що ви можете почати прямо зараз. Тут не потрібен диплом та бізнес-план. Згодом це може перетворитися на бізнес, але для початку не потрібно.

Як почати заробляти на фрілансі

Нижче даю 5 кроків, які ви можете зробити, щоб почати заробляти на фрілансі. Вони дуже прості, якщо ви хочете діяти. А якщо ви просто прочитаєте статтю та залишити все як є, вони назавжди будуть здаватися вам складними.

Крок 1. Виберіть, що запропонувати ринку

Визначте, які навички маєте і чим вам подобається займатися.

Помилка №1, яку роблять, коли намагаються вийти на Фріланс — спроба вигадати якусь божевільну, нову, унікальну ідею. Зазвичай це призводить до нескінченного циклу мозкових штурмів та бездіяльності.

ТРЕБА ПРОСТІШЕ. Складіть список ідей, використовуючи підказки:

  • Подумайте про минулі проєкт, масштабні та не дуже. Перерахуйте всі завдання, які вирішували на роботі раніше.
  • Згадайте програми та інструменти, якими вмієте користуватися.
  • Згадайте, що вам подобається робити для кайфу. Чим ви займаєтеся у вільний час? Може, вам подобається писати у соціальних мережах? Готувати обіди? Знімати та монтувати відео?
  • Подумайте про області, пов’язані з тим, що вам подобається робити: соціальні мережі, дизайн, монтаж відео, адміністрування тощо.

Тепер складіть список послуг, пов’язаних із тим, що ви перерахували. З цього списку виберіть те, що вас найбільше цікавить. Це і буде те, на чому ви заробляти зможете фрілансером.

Вибір може змінитися. Яку б послугу ви не обрали цього разу, швидше за все, це буде не те, що ви робитимете через рік.

Зараз завдання полягає в тому, щоб якнайшвидше пройти шлях від новачка до досвідченого фрілансера і перестати запитувати: як почати заробляти на фрілансі.

Ну і найважливіше. Потрібно зрозуміти, чи можете ви заробляти за допомогою вибраних навичок чи вам потрібне додаткове навчання?

2. Перевірте попит

Якщо ви вже вибрали, на чому хочете заробляти, варто перевірити, чи готові це купувати інші люди та бізнеси. Для цього відвідайте кілька бірж фрілансу та пошукайте проєкт у вашій категорії. Якщо такі проєкт є і ви бачите за складністю завдання, що б впоралися з ними, значить ви обрали вдалий напрямок.

3. Запропонуйте послуги безкоштовно, або дешево

Так, це найнеприємніший пункт. Але ніхто не буде у вас купувати послуги, якщо ви ще нікому не допомогли й ніхто не може замовити за вас слово. Тому зробіть кілька проєкт безкоштовно або дешево, щоб отримати перші відгуки. Потім ці відгуки допоможуть отримати хороших клієнтів.

4. Створіть портфоліо

Візьміть усі проєкт, які вже виконали та створіть портфоліо. Для цього виберіть одну із бірж фрілансу, або створіть власний сайт. Перш ніж працювати з вами, клієнти хочуть подивитися, що ви вже зробили. Це допоможе оцінити якість ваших послуг для їхнього проєкт. Хороший варіант — оформити портфоліо і на біржі, і на власному сайті.

5. Слідкуйте за всіма зауваженнями

Навчання на практиці й помилках — найефективніше. Заведіть блокнот або документ на комп’ютері, в який будете вносити всі зауваження клієнтів. Так ви будете бачити, що саме потрібно підтягнути, щоб стати кращим. А коли станете кращим, зможете продавати послуги дорожче.

Як почати заробляти на фрілансі? Це питання я й сам давав собі багато разів ще 10 років тому. Але найголовніше правило полягає в тому, що потрібно припинити ставити собі питання і просто почати ДІЯТИ.

Дійте, друзі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.