Як відпочивати, щоб ефективно працювати

В минулому пості було про те як планувати день блоками. Оптимальна кількість — 3-5 робочих блоків на день. У мене їх чотири.

Важливо в перші блоки запланувати найважливіші справи.

Тепер про те, як відпочивати від роботи поміж блоків.

Якщо слідкуєте за контентом, знаєте, що наша концентрація й ефективність залежить від кількості когнітивного ресурсу. Зранку його багато, а з кожною виконаною задачею — все менше.

😵‍💫 Тому після обіду ми частіше заходимо в ютуб, інсту, тікток. Мозок підкидає нам простенькі приємні процеси, щоб зберегти ресурси. І замість того, щоб далі плідно працювати ми відволікаємось й витрачаємо час на нісенітниці, які нічого хорошого в майбутньому не дадуть.

Тому важливо не тільки як ми працюємо, а ще і як відпочиваємо поміж робочими блоками.

А тут все просто. Треба робити будь-що крім роботи, бездіяльності й залипання в соцмережах.

⭐️ Найкращий варіант — рухатись.

В пріоритеті: Прогулянка, розминка, танці, спів, похід в магазин.

На другому місці: медитація, ведення щоденника, перекус здоровою їжею, короткий сон, розмова з приємною людиною не по робочих питаннях.

+ Важливо в час перерви не бути на робочому місці.

ЯК ЦЕ ВЛАШТОВАНО У МЕНЕ?

У мене чотири робочих блоки.

Перший закінчується о 8 ранку. В перерві я роблю зарядку, веду доньку в садок, повертаюсь, снідаю з жінкою, медитую, пишу в щоденник думки.

О 10:00 починається другий робочий блок, який закінчується приблизно о 13:30. Я обідаю та можу при потребі сходити в магазин або на пошту. Якщо відчуваю сонливість, лягаю спати на 30 хв.

Третій блок закінчується о 17:00 (якщо я, а не жінка, забираю доньку з садочка) або о 18:00. Після цього я вже присвячую час родині та побутовим справам. Лягаю спати о 21:00.

Як ви зрозуміли, найважливішими для роботи тут перша і друга перерва — з 8:00 до 10:00, та з 13:30 до 14:30. Завдяки правильному підходу вони дають мені енергію для роботи протягом дня.

І ввечері ще залишається енергія, щоб поспілкуватися з дітьми, або «що небудь» поробити з жінкою. Наприклад, ще одну дитину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *