Як змусити себе наводити порядок, коли не хочеться

Інстурукція: Як змусити себе наводити порядок?

Як змусити себе наводити порядок
Як змусити себе наводити порядок

Навіщо взагалі наводити порядок? Чому не можна все залишити таким як є?

Те що нас оточує, впливає на те, що відбувається у нас в середині. Якщо бардак в оселі, бардак і всередині нас. А якщо ми наводимо порядок, то і в середині відчуваємо полегшення.

Згадайте ситуації, коли ви зробили генеральне прибирання вдома. Погодьтеся, що після цього ви почували себе краще. Всередині була якась радість, легкість. Ніби ви стали трохи щасливіші. Тому час від часу необхідно піднімати очі й дивитися, щоб такого прибрати, щоб навести порядок.

Але ми всі ліниві, тому не завжди можемо змусити себе наводити порядок. Навіть якщо розуміємо що це корисно.

Лайфхак: Сформулюйте причину

Коли є поважна причина наводити порядок, ентузіазму більше. Тому спершу треба цю причину створити або знайти.

Ось вам декілька причин:

  • Регулярне наведення порядку в різних куточках оселі, допомагає створювати нові корисні звички. А корисні звички ведуть нас до щасливого життя. Кожне формування нової звички створює у нас бажання сформувати ще одну. Так корисних звичок поступово стає все більше.
  • Коли ви знаєте що у вас десь безлад, стаєте менше ефективними. Мозок не зможе повністю розслабитись й відволіктися від цього. І чим більше у вас таких місць, тим менше ефективними ви будете і в інших справах.
  • Коли вдома порядок, особистого часу більше, тому що ви швидше знаходите необхідні речі.
  • Регулярне наведення порядку в різних місцях покаже іншим членам родини приклад. Вони будуть бачити, що ви наводите порядок і від цього ваш настрій покращується. Це може їх заряджати бажанням теж зробити порядок. Може і ні. Але краще думати, що так :)))

Як змусити себе наводити порядок, якщо не хочеться

  1. Розбийте задачу на складові частини. Сфоткайте всі місця, які треба розхламити й по фотках складіть список. Ми відкладаємо ті справи, які здаються нам непосильними. Коли ми ділимо їх на складові, приступити до роботи легше.
  2. Візьміть таймер, працюйте етапами по 15-20 хвилин.
  3. Плануйте перерви й справи, які будете робити під час перерви.
  4. Заплануйте, як віддячити собі за те що навели порядок.

Що робити прямо зараз

Візьміть листок і ручку. Пройдіться по дому та випишіть місця, в яких треба навести порядок. Можливо ви вже давно хочете розібратися з деякими місцями, але ніяк не можете себе змусити. Час настав!

Зі списку, який вийшов, виберіть одне місце, яке ви хочете розхламити найближчим часом. Розпишіть цей процес на етапи, щоб спростити для себе завдання.

Розбийте кожен етап на підзадачі. Особливо перші кроки. Треба зробити так, щоб ваш мозок повірив, що почати легко. А коли почнете, швидко наберете обертів. І вже через пів години настільки поринете у процес, що не помітите, як зробили вже більше половини роботи.

Коли зробите все, що запланували, похваліть себе. Ви молодець.

Після цього відпочиньте, заплануйте нову задачу по розхламленню, та знову в бій.

Тепер у вас є мотивація наводити порядок. Дійте.

Щоб інформація засвоїлася краще, подивіться відео на цю тему:

2 ответа к «Як змусити себе наводити порядок, коли не хочеться»

  1. Невеличке зауваження: може краще було б «як мотивувати себе» замість «як змусити»? Дякую за Вашу працю, дуже потрібна. З повагою, Юрій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *