Кради, щоб стати багатим, а віддавай, щоб стати ще багатше
КРАДИ, ЩОБ СТАТИ БАГАТИМ. А ЩОБ СТАТИ ЩЕ БАГАТШЕ, ВІДДАВАЙ.
Ця думка попадається мені в контексті створення контенту.
Щоб створювати цікавий контент, варто вживати цікавий контент. Ми те що ми їмо, читаємо, вивчаємо, слухаємо.
Контент, який ми створюємо — синтез контенту, який ми вкрали в іншому місці, перемішали зі своїм досвідом та історією. Це цікавий контент. Його цікаво створювати.
Я вживаю багато чужого контенту. І коли знаходжу щось цікаве, у голові спалахує думка: «Здається, це щось про мене». І я починаю крутити це у голові, писати про це у щоденнику.
У мене виникає бажання це вкрасти і використати, щоб написати свій пост. Щоб все вийшло, я задаю собі низку питань, які допомагають зробити пост цікавим, розгорнутим і корисним для інших.
- Чому це тобі цікаво?
Ти не просто так звернув увагу на цей пост. Що саме тебе тут зачепило? - Яка основна ідея або висновок вихідного поста?
Коротко викладіть ключові моменти вихідного змісту. Визначте основну ідею і будь-які підтверджувальні аргументи. З цього можна зробити заголовок вашого нового поста. - Чому чужий пост викликав у тебе відгук?
Персоналізуй свою точку зору. Поділись, чому цей пост привернув увагу і чому ти вважаєте, що його варто обговорити. - Як це перетинається з твоїм досвідом? Яка в тебе є історія про це?
- Як цей контент співвідноситься з нішею або темою твого блогу?
Зв’яжи вихідний пост із загальними темами свого блогу. Дай посилання. - Які у тебе особисті думки з цієї теми?
Вислови свою точку зору. Обговори, наскільки ідеї вихідного поста збігаються з твоїми власними поглядами або відрізняються від них. - Яка додаткова інформація тобі ще потрібна, щоб зробити з цього цікавий контент?
- Додай додаткову інформацію, приклади або особистий досвід?
- На що це схоже або що це тобі нагадує?
- Кому це ще може бути корисно і як саме?
- Чи є зараз якась тенденція, за яку ти можеш зачепитися, щоб ця історія стала актуальною?
- Яку емоцію це викликає у мене?
- Ти можеш написати про це корисний пост?
- Що ти можеш показати в цьому пості (фото, таблицю, скриншот, іншу ілюстрацію)?
- Чи є якісь розбіжності або альтернативні точки зору?
Критично стався до контенту. Якщо є аспекти, з якими не згоден, або альтернативні точки зору, на які слід зважати, напиши і про це. - Як подати інформацію у свіжій і захопливій формі?
Уникай простого повторення вихідного контенту. Додай власний стиль, розповідь або унікальні елементи, щоб зробити публікацію цікавішою. - Які запитання можуть виникнути у читачів і як ти можеш на них відповісти?
Передбач потенційні запитання або проблеми, які можуть виникнути у читачів, і дай відповідь на них у своєму повідомленні. Це може підвищити повноту контенту. - Як можна стимулювати взаємодію читачів?
Став запитання, запитуй думки або заохочуй читачів ділитися думками в коментарях. Виховуй почуття спільності навколо теми. - Вкажи джерело і дай посилання на вихідний пост?
Переконайся, що ти віддаєш належне оригінальному автору, цитуючи джерело і надаючи посилання. Це не тільки поважає інтелектуальну власність, а й дає змогу вашим читачам досліджувати оригінальний контент.
В залежності від матеріалу ці питання можуть народжувати нові питання. Це цікаво спостерігати.
Поступово відповідаючи на ці питання, я бачу як народжується пост. Потім треба відредагувати результат, поєднати кілька думок. Я отримую пост, або статтю, якою можна поділитися з вами.
Такий підхід до роботи назавжди прибирає можливість не починати писати. Я просто задаю собі питання і відповідаю на них, а потім об’єдную відповіді у структуру.
Я краду, збагачуюсь, протягую через власний досвід і віддаю.