10 питань, які варто задати собі в кінці року, щоб не програти в наступному році

2023 рік важкий для всіх українців. Настільки важкий, що іноді складно привертати увагу до минулого. Боляче.

Але якщо ми хочемо рухатись вперед і досягати успіху, варто зробити аналіз року. Це необхідно, щоб спланувати наступний рік і прожити його ефективно для себе і для України.

Я завжди проводжу рефлексію минулого і пропоную зараз це зробити і вам. Для цього пропоную відповісти на 10 запитань, щоб проаналізувати рік.

10 питань, які варто задати собі в кінці року, щоб не програти в наступному році

Відповіді на ці питання допоможуть вам усвідомити, що ви прожили цей рік не дарма, що у вас є досягнення і що попри всі складності, стан війни та економічну кризу, ви все ще рухається вперед.

Не обов’язково відповідати на питання швидко і прямо зараз. Ви можете зробити це в декілька підходів, або навіть розтягнути на 2-3 дні. Деякі питання потребують мозкової роботи. Тому не поспішайте. Відповіді прийдуть. Дайте собі час. Іноді заглядайте у список питань, щоб мозок працював над формуванням відповіді. Якщо відповіді нема зараз, вона вистрілить через деякий час.

Під кожним питанням в цій статті буде моя відповідь про мій особистий рік. Це моя рефлексія.

Що ж поїхали.

10 питань, які варто задати собі в кінці року

Який найкращий досвід ви отримали цього року?

Великі проекти цього року сильно прокачали мою навичку фокусуватись на важливому. Написана книга, створений курс. Якби я не фокусувався на цьому, зараз в кінці 2023 року, я б сказав, що мій рік був пустим.

Але щоб це зробити варто було докласти зусиль і зосередитись. Це було непросто, але я прокачав м’яз фокусування і тепер можу використовувати його для інших завдань.

Що ви створили цього року?

Випустив книгу. Створив курс з тайм-менеджменту та управління увагою. Запустив послугу особистих консультацій.

І, як показав час, кожен з цих проектів успішно живе. Це великі проекти, які змінили моє життя в цьому році. У процесі роботи з ними я отримав новий досвід. Він точно буде допомагати мені у майбутньому.

Які знання та навички ви отримали цього року?

Цей рік був для мене більше дієвим ніж навчальним. Я зосередився на тому, щоб створити продукти, ідеї яких вже давно лежать у списку ідей. І мене дратувало те, що ці ідеї не реалізуються.

Тому я спланував рік так, щоб доробити книгу і створити курс. Це були основні цілі. І вони досягнуті.

Але крім цього я все ж таки знайшов час, щоб пройти навчання на курсі «Microlearning:Як створити ефективне навчання за допомогою діджитал інструментів та сучасних тенденцій».

Це було влітку. Навчання тривало місяць. Я захистив свій проект та отримав сертифікат.

10 питань, які варто задати собі в кінці року, щоб не програти в наступному році

Якими були ваші найбільші досягнення?

Найбільше досягнення — Написання на випуск книги. Це дуже непростий процес. Тримати свою дупу на стільці кожного дня і писати книгу — важко. Тому я для себе вважаю це великою перемогою.

Ще досягнення — Курс. Тут теж було непросто. При написанні книги, більше доводиться працювати з текстом. А тут ще й треба знімати все на відео, а потім монтувати. І я хотів пройти цей шлях сам: сценарій, знімання і монтаж. Це було непросто, але точно цікаво і корисно.

Який момент із цього року ви назавжди запам’ятаєте?

Безумовно це вихід книги. Я пам’ятаю, як отримав на пошті коробки з книгами, віз їх додому, підіймав на п’ятий поверх, розпаковував. Це все дуже запам’яталося.

10 питань, які варто задати собі в кінці року, щоб не програти в наступному році

Думаю, коли я напишу другу книгу, спогади про неї будуть не такі яскраві, як про першу.

Чи були у вас якісь особливо погані ідеї?

Так. У серпні я анонсував проект ТЕМП. Це марафон з досягнення цілей, який я провів у вересні. Я хотів проводити цей марафон кожні два місяці, але після першого запуску відмовився від цієї ідеї.

Причина. Мені не сподобалось, як я себе почуваю в цьому процесі. Такий формат потребує активного щоденного залучення у життя учасників. Необхідність постійно бути присутнім. Потрібно буквально з ними жити, бути на зв’язку, відповідати на питання. Складалося враження, що я живу не для себе.

Крім того, варто врахувати, що підготовка до цього марафону також зайняла 2 місяці. Це дуже багато часу. Тому я вважаю, що ця ідея була поганою.

Для учасників марафон був корисним, але для мене дуже виснажливим.

Не дивлячись на це, перший потік ми успішно закінчили. Учасники ставили собі цілі та досягали їх. Дякую всім, хто прийшов на цей марафон.

Найближчим часом я його повторювати не буду. Можливо, у майбутньому, але поки що в планах його нема.

Певна частина контенту з марафону закладена в курс з тайм-менеджменту та управління увагою.

Що б ви зробили по-іншому, якби могли повернути час назад?

Я б не робив марафон ТЕМП. На це пішло дуже багато часу та енергії. А від того, що мені не подобався процес проведення цього марафону, енергії уходило ще більше.

Я б не хотів повторювати це.

Який проєкт, над яким ви працювали, був найкориснішим?

Найкорисніших проектів було три: Книга, курс з управління часом і увагою, консультації з особистої ефективності.

Це три проекти, які дарували мені енергію і чудовий настрій. І тепер вони живуть і дають користь всім, хто цього потребує. Я задоволений.

Який найважливіший урок я засвоїв цього року?

У мене найкраще виходить робити те, що дарує радість.

Не дивлячись на те, що книга і курс були непростими проектами, процес мені сподобався. Тому результат, судячи з відгуків, був чудовий.

Крім того, під час роботи з цими проектами, мені було легко прокидатися о 4:30 ранку і працювати.

В перервах між проектами не виходило прокидатись так рано.

Урок полягає в тому, що варто робити те, що кайфує, дає енергію і радість. Тоді навіть важкі проекти будуть наповнювати життя прекрасним.

Чого ви хочете досягти наступного року?

У наступному році я планую змінити себе, піднятися на наступну сходинку. Я точно хочу пройти навчання на коуча, отримати сертифікат і продовжувати надавати консультації, але вже на новому рівні.

Крім цього вже зараз поступають питання, а чи проводжу я корпоративні тренінги з ефективності. Мені це цікаво. Але водночас відчуваю, що зараз у мене недостатньо знань про те, як навчати компанії. Тому у наступному році я хочу пройти навчання на тренера для компаній.

Це дві основні цілі: стати коучем і тренером.

Крім цього ще є другорядні: вчити англійську, формувати звички, створювати контент і займатись творчістю. Але це вже поміж основних цілей.

.

А чого ви хочете досягти наступного року? Поділіться своїми цілями під цим відео. А через рік, якщо ви ще будете підписані на мої канали, я нагадаю вам про це. І ми зробимо ще один аналіз того, що вдалося, що ні, чого навчилися. Це буде прикольно.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *