Як отримати бажане за допомогою звичок

Продовжую розбирати замітки, які залишив під час читання книги «Атомні звички». Це замітка про те, як отримати бажане за допомогою звичок.

.

Успіх — продукт щоденних звичок. Я — сума, звичок, які вдалося сформувати. Моє життя — результат того, що я роблю кожного дня.

В книзі Джеймс Клір говорить, оскільки успіх це продукт щоденних звичок, він не може бути одномоментним. А якщо досягнення успіху іноді схоже на один момент, все одно до цього моменту зазвичай зроблено багато речей, які до нього привели.

Він наводить приклад з літаком, який вилітає з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк.

Літак летить з Лос-Анжелеса в Нью-Йорк

Якщо після вильоту з Лос-Анджелеса пілот скоригує курс всього на 3,5° на південь, літак виконає посадку у Вашингтоні замість Нью-Йорка.

Якщо літак повернути на 3,5 градусів, це буде непомітно на старті, але він результаті він прилетить у Вашингтон. Це одна з відповідей на питання як отримати бажане — зробити маленьку зміну в щоденній в поведінці.

Під час зльоту літака такі незначні зміни в 3,5° будуть непомітними — ніс літака посунеться всього на декілька футів.

Ймовірно, ви не бачите тут різницю, але я розвернув літак праворуч. Це одна з відповідей на питання як отримати бажане — зробити маленьку зміну в щоденній в поведінці.

На картинці я розвернув один літак на 3,5°. Чи помітна вам різниця. Можливо, так. Але чи помітили б ви її, якби я не сказав, що розвернув літак. Думаю, ні. Але якщо тепер траєкторію масштабувати до розмірів кордонів США, кінцевий результат зміниться на сотні миль від необхідного пункту призначення. Замість того, щоб прилетіти у Нью-Йорк. Цей літак прилетить у Вашингтон.

Як це стосується нас і наших дій?

Такі невеличкі щоденні, майже непомітні, зміни впливають на наше життя. Те, що здається незначним зараз, може сильно змінити результат, який ми отримуємо у майбутньому.

Щоденні маленькі кроки ведуть до успіху.

Результат вибору на користь вдосконалення або погіршення на 1% здається незначним у теперішній момент. Але якщо взяти масштаб тривалості життя людини, сума ситуацій вибору створює різницю між тим, хто ми є зараз і тим, ким ми могли б бути.

Успіх — продукт щоденних звичок, а не масштабних змін, які ми можемо зробити за один раз.

Тому ми маємо більше турбуватися про траєкторію розвитку, а не про досягнуті на теперішній момент результати.

В кінцевому підсумку ми отримуємо те, що будемо повторювати регулярно.

Як отримати бажане майбутнє?

Варто робити кроки, які до цього майбутнього ведуть. І бути чесним перед собою.

  • Щоденна зарядка в результаті дасть нам міцне здорове тіло, яке віддячить потужною енергією кожного дня.
  • Щоденний холодний душ дасть міцний імунітет і врівноважену нервову систему.
  • Щоденна медитація допоможе тримати порядок в голові та емоціях, спокійно сприймати проблеми і ефективніше їх вирішувати.
  • Щоденне читання книги дасть знання, збагачення словникового запасу, можливість мислити по новому.
  • Звичка правильно харчуватись, вживати багато фруктів, овочів, злаків, білків та здорових жирів, сприяє зміцненню здоров’я, зменшенню ризику хвороб і збереженню енергії.
  • Звичка планувати справи кожного дня, допоможе тримати прогрес під контролем, спокійно крок за кроком вирішувати складності і рухатись вперед.

І так само нас можуть погіршувати шкідливі звички:

  • Щоденне куріння призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, хронічного обструктивного захворювання легень, раку та інших проблем зі здоров’ям.
  • Регулярне споживання алкоголю створить проблеми з печінкою та нирками, буде сприяти діабету, а також збільшувати ризик раку.
  • Вживання великої кількості шкідливих продуктів, швидких вуглеводів, цукрів та неякісних жирів приведе до ожиріння, проблем з серцем, діабету, інших хронічних захворювань.
  • Сидячий спосіб життя так само може викликати ожиріння, м’язово-скелетні захворювання, а також збільшити ризик серцево-судинних захворювань.

Ми самі обираємо майбутнє. Ми обираємо діяти, щоб створити власне майбутнє. Або обираємо бездіяльність, і тому майбутнє приходить самостійно, але вже не таке, яким би ми хотіли його бачити.

Чому я сильно переймаюсь звичками на цьому етапі життя?

Минулого року я почав робити інтенсивну зарядку кожного дня. Плюс додав до цього холодний душ щоранку. А ще щодня медитую і прокидаюсь не пізніше 6 ранку. Про це все звітую у «Майстерні звичок».

Одна з причин цього в тому, що я дуже не люблю хворіти.

У 2022 році я двічі хворів на вірусні інфекції. Основна неприємність в тому, що при такій хворобі я на два тижні вилітаю з активного життя, плани руйнуються. Замість того, щоб заробляти гроші і йти вперед, я віддаю 5000 грн на ліки і два тижні не можу їх заробляти, тому що напівмертвий валяюся у ліжку.

А після хвороби потрібен час, щоб тіло знову набралось сил для нормального функціонування. Тому це ще два тижні «обережної» активності, замість енергійного руху вперед.

Тож після таких двох вірусних інфекцій, я вирішив, що зроблю все можливе, щоб цього не повторювалося. І почав формувати звички, які зроблять моє тіло максимально захищеним.

У 2023 році я жодного разу не хворів. Можливо, пощастило, а можливо, це результат невеличких щоденних кроків.

Тому я продовжую опановувати звички. Це працює.

Крім цього звички тісно перетинаються з темою особистої ефективності. Коли у нас правильні звички, ми ефективніші. І, навпаки, коли наші звички руйнівні, ефективності теж не вистачає.

.

Мені здається, що це найбільш вірна відповідь собі на запитання «Як отримати бажане в цьому житті?»

Розкажіть в коментарях про звички, які ви формуєте, хочете сформувати, або яких хочете позбутися. І чому саме ці звички обрали? Як це може вплинути на ваше життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *