Як перемагати 99% людей протягом усього життя

Зазвичай кажуть, для того, щоб чогось досягти, першим ділом потрібно визначити, чого саме ви хочете, поставити ціль, скласти план і почати діяти.

Це звучить просто: подумай чого хочеш, зроби план і дій.

Але ж це майже ніколи не працює.

Ви читали книги на цю тему, дивились відео і навіть, можливо, проходили тренінги. І взагалі сумнівно, що ця стаття допоможе вам досягти мети. Але все одно її варто дочитати, тому що тут буде дещо нове для вас.

Я запропоную вам інший метод. Ваше життя можете змінити тільки ви. Але цей метод, може змінити ваше бачення і дії, які змінюють ваше життя. Як мінімум ви отримаєте заряд мотивації і нарешті почнете рухатись туди, куди вам треба.

Ця сттаття — конспект з відео для людей, яким зручніше сприймати текст, як формат отримання знаннь. Але я раджу подивитись відео і почитати статтю, щоб знання закріпились краще. 

Як перемагати 99% людей протягом усього життя

На курсах, тренінгах та консультації з особистої ефективності люди більше зосереджуються на тому, чого хочуть досягти у майбутньому. Але не менш важливо перевернути цей фактор і подумати про негативну мету:

Іноді набагато корисніше і легше дізнатися, чого саме ви не хочете в майбутньому.

Негативна енергія є дуже потужним двигуном для руху вперед. І ви можете використати цю енергію.

ПРИКЛАД:

У спортзалі під час виконання вправ ви можете думати про те, що буде поганого, якщо ви прямо зараз не будете викладатись на повну. Як мінімум у довгостроковій перспективі тренування не дасть результату, який ви, ймовірно, хотіли б отримати.

Якщо ви хочете скинути вагу або, навпаки, наростити м’язи, недостатнє тренування стане марнуванням часу щодо цієї мети.

Але думаючи про цей негативний результат під час тренування ви будете злитися, отримувати негативні емоції.

І замість того, щоб придушувати їх, ви їх використаєте.

ЯК З ЦИМ ПРАЦЮВАТИ

 • 1. Візьміть блокнот,
 • 2. Сядьте на самоті,
 • 3. На деякий час перетворіться на письменника-дослідника. Достатньо 30 хвилин. Але ви можете витратити більше, якщо відчуєте, що це необхідно.
 • 4. Думайте про майбутнє і записуйте все те, чого ви НЕ бажаєте в цьому житті:
  • Де ви не хочете працювати
  • Як ви не хочете виглядати
  • Яким ви не бажаєте бачити свій день
  • Яку ви не бажаєте машину
  • Яку ви не бажаєте квартиру
  • На які заходи ви не бажаєте ходити
  • Які ви не бажаєте звички
  • Яким ви не бажаєте бачити своє майбутнє

Перелічуйте все, чого ви не хочете. Після цього ви ясніше побачите, яким має бути ваше життя. Адже воно має бути протилежним речам, які ви записали.

ТУТ Я МАЮ ЗРОБИТИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ.

Під час виконання цієї вправи ви будете почувати себе не дуже комфортно. Тому що відчуєте, що можете опинитись у халепі, якщо не візьмете своє життя під контроль.

Якщо ви не будете нічого робити, щоб було інакше, буде саме так.

Мабуть, зараз ви захотіли припинити читати далі, тому що відчули дискомфорт. Не поспішайте, це саме те, що нам потрібно.

Дискомфорт, який ви відчуваєте, коли уявляєте своє негативне майбутнє — це ваша перевага й енергія.

І саме цю потужну енергію дискомфорту вам потрібно направити на важливу мету майбутнього, яка має для вас дуже важливий сенс.

Все негативне в майбутньому трапиться з вами лише тому, що ви нічого не робите для того, щоб цього не сталося.

Ваша бездіяльність породжує хаос. І якщо ви нічого не робите в цьому житті, то поринаєте в цей хаос і тонете в ньому.

Він не дасть вам змоги розвиватись.

ЩО РОБИТИ ДАЛІ?

Коли у вас буде список того, чого ви не бажаєте у своєму майбутньому, продовжуйте роботу в блокноті.

Ви можете почати будувати стратегію дій, які ви збираєтеся робити день за днем, тиждень за тижнем, щоб негативного майбутнього не сталося.

Що ви робитимете, щоб не допустити негативного майбутнього у вашому житті? Запишіть це.

А ТЕПЕР БУДЕ НАЙСКЛАДНІШЕ

Коли ви знатимете, що вам потрібно робити, щоб погане майбутнє не трапилося, вам потрібно зникнути.

Коли я говорю «зникнути», я використовую перебільшену метафору, щоб точніше передати суть. Я маю на увазі зникнути з процесів, яких не повинно бути у вашому житті.

Це можуть бути люди, ігри, програми, шкідливі звички, місця. Ви краще знаєте, що саме вас стримує на шляху до майбутнього, яке ви хочете.

Вам не потрібно нічого нікому пояснювати. Не потрібно відповідати на запитання: «Агов, куди ти зник?»

Просто зникніть.

Тобто позбавтеся залежності відчувати себе лайном. Тому що ваше негативне майбутнє, якщо воно настане, викликатиме у вас саме такі почуття. Ви відчуватимете себе лайном.

Ви будете витрачати час і гроші на людей та речі, яким на вас начхати. Ви будете хворіти, економити на ліках, їсти дешеву неякісну їжу, купувати дешевий одяг, не матимете можливості купити дітям іграшку, яку вони хочуть.

І ОСЬ ВИ ЗНОВУ ВІДЧУВАЄТЕ ДИСКОМФОРТ І ХОЧЕТЕ ПРИПИНИТИ ЧИТАННЯ ЦІЄЇ СТАТТІ. НЕ ПОСПІШАЙТЕ. Є ІНШИЙ ВИХІД.

Знаючи це негативне майбутнє і спрямовуючи енергію цієї агресії на створення позитивного майбутнього, ви зможете створити систему, в якій не буде хаосу. Натомість ви поступово будете рухатися далі.

Вам доведеться вмонтувати у своє життя нудні звички. Але з часом вони стануть для вас звичними.

Більшість успішних людей щодня роблять однакові дії. І саме тому виграють.

Це схоже на гру. Ви повторюєте однакові дії знову і знову, поступово збільшуючи рівень складності.

Це прості нудні принципи, які працюють найкраще.

Ви можете подумати, що дуже нудно писати щоранку думки в щоденник по пів години. Але цим ви виховуєте майстерність над стражданням.

Гарний кухар, який готує суші, все життя навчається цьому. І щороку його суші все краще.

Як тенісист, який спочатку вчиться тримати ракетку, потім починає її нахиляти, відбивати м’яч все краще, сильніше, точніше. А потім він перемагає на світовому чемпіонаті.

Дещо подібне присутнє у вас з самих ранніх моментів, яких ви вже не пам’ятаєте.

Так ви вчилися ходити, повторюючи кроки: спочатку погано, потім краще. Одного разу ви побігли і ваші батьки вам аплодували. Потім навчились підніматися сходами. Потім вам купили ролики, або велосипед і знову стало складніше, але ви навчилися і почали рухатися легше та швидше ніж раніше. І вам було кайфово.

Згадайте це відчуття, будь ласка.

Тож ви просто робите це знову і знову, поки це не стане легким і несвідомим.

Найчастіше питання, яке задають люди, коли починають нову справу: «Ну добре, коли я отримаю потрібний результат?»

Коли вони дізнаються відповідь, вони більше не хочуть рухатися вперед. Чесна відповідь збиває зі шляху.

Досягнення мети може тривати роками. Може знадобитися ціле життя зі спроб і помилок, щоб отримати те, чого ви хочете.

Будь-який шлях до успіху це експеримент, усіяний спробами і помилками. Через особисту ефективність, біль і невдалі спроби.

Щоб реалізувати той найважливіший проект вашого життя, знадобиться це саме життя.

Тому не думайте про це. Просто дійте.

Підсумок

1. Візьміть блокнот, усвідомте і запишіть, чого ви не хочете в майбутньому житті. Запишіть, що станеться погане, якщо ви продовжите шлях як є. Випишіть пункти, яких ви точно не хочете.

2. Створіть негативне бачення свого майбутнього. Уявіть образ себе в негативному майбутньому в деталях, щоб відчути, як сильно ви цього не хочете. Де ви працюєте? Який одяг ви носите? Яка у вас машина, якщо вона є? Що ви їсте? Як виглядає ваше тіло? Що ви відчуваєте в ньому? Скільки у вас енергії? Який вигляд має місце, де ви живете? Подумайте, наскільки це все вас не влаштовує. Відповіді на ці питання теж корисно записати, щоб більш ясно уявити себе у поганому майбутньому.

Коли ви будете все це виписувати, ви відчуєте дискомфорт. Не зупиняйтесь. Доведіть цю справу до кінця. Використовуйте дискомфорт і негативні емоції поганого майбутнього, щоб підживлювати свої зусилля задля досягнення цілей.

3. Тепер запишіть зворотний бік цього негативного майбутнього. А яким ви бажаєте бачити своє майбутнє: як виглядає ваша робота, який одяг ви носите, яка у вас машина, будинок, сім’я, як проходить ваш день, що ви їсте, які заходи відвідуєте, які емоції відчуваєте кожного дня.

4. Створіть план дій, щоб втілити своє бачення майбутнього на щоденній основі. Це включає постановку конкретних цілей і розробку стратегії їх досягнення.

5. Зникніть. Усуньте відволікаючі фактори та негативний вплив зі свого життя. Виключіть людей, дії та звички, які не відповідають вашим цілям чи цінностям.

6. Створіть порядок у своєму житті, щоб запобігти потраплянню в хаос. Це містить в себі розробку процедур і систем для управління вашим часом і ресурсами таким чином, щоб ви могли поступово невеликими, але вірними кроками просуватися до своїх цілей.

Моя мета — дати вам імпульс мотивації для змін. Надіюся, у мене вийшло.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *