Як стати мільйонером: поради, правила, прості алгоритми для кожного

Як стати мільйонером? Якщо ви задаєте собі це питання, у мене є одна з відповідей. Надіюся, ця стаття вам допоможе зрушити з місця.

У мене є важливе правило: Якщо хочеш писати, треба багато читати. Після написання своєї першої книги «100 порад з особистої ефективності», я запланував написати ще декілька. І кожна наступна прочитана книга мотивує мене реалізувати цю мету.

Нещодавно я прочитав книгу Томаса Стенлі та Вільяма Данко «Ваш сусід — мільйонер».

На жаль, українською не знайшов, тому читав російською. Фізичну версію теж не вдалось знайти. Тільки електронну на цьому сайті. Можливо, я погано шукав і вам пощастить більше.

Крім цього на Ютубі є озвучка українською. Якщо я вірно зрозумів, переклад на українську здійснили при озвучці.

Надіюся, коли-небудь з’явиться професійний переклад на українську і у мене буде змога прочитати її ще раз, або порадити дітям, щоб вони читали вже солов’їною.

Як стати мільйонером. Книга, яку ви маєете прочитати

Чи варто читати книгу всім?

Взагалі то, останнім часом я рідко пишу відгуки на книги. Тому що з кожним роком часу на це все менше. Але цей дефіцит часу допомагає ретельно обирати, на що варто витрачати час і чим дійсно варто ділитись.

Щоб написати таку статтю, треба витратити кілька днів: спочатку зібрати думки до купи, потім сформувати чернетку і ще кілька разів редагувати її з перервами.

При цьому, щоб стаття не просто була корисна, а ще й приносила користь сайту, треба її добряче оптимізувати для пошукових систем. Щоб якомога більше людей могли її знайти та отримати користь.

Тому дякую, що завітали. Мені приємно, а вам, надіюся, корисно.

Якщо хочете регулярно отримувати статьи про розвиток, особисту ефективність і мотивацію, підпишіться на канал в телеграмі. Все найкорисніше в першу чергу я публікую там.

Я рідко читаю книги на тему того, як розбагатіти. Мені завжди здається, що їх пишуть ті, хто хоче розбагатіти на мені.

Зараз я змінюю свою думку. Серед цього жанру дійсно є роботи, які варто читати й перечитувати. Книгу «Ваш сусід мільйонер» я відношу саму сюди.

Саме ця книга трохи змінила моє уявлення про те, як влаштований світ багатих людей. А також, що варто і не варто робити, щоб грошей було більше.

Якщо вам лінь читати статтю до кінця і ви хочете просто дізнатись відповідь, чи варто її читати.

👍 Відповідь: «Так, читати обов’язково»

Дуже раджу прочитати книгу «Ваш сусід мільйонер» кожному хто думає над тим, як стати мільйонером. Звісно сама книга не зробить з вас мільйонера, але точно наштовхне на думки про те, як варто ставитися до грошей, як їх витрачати, що купувати і як зберігати. Також є окремий розділ про те, як виховувати дітей, щоб вони жили в достатку, коли стануть дорослими.

Книга для тих, хто хоче розібратися, як звичайні люди, як ми з вами, і сім’ї створюють свої мільйонні капітали.

Приємно, що в книзі нема нічого про Стівів Джобсів, Цукербегів, Гейців, Безосів, Бафетів, Рокфеллерів та інших відомих багатіїв, яких ми з вами знаємо. Це книга про мільйонерів, які, на перший погляд, звичайні люди з середнім статком. Але при цьому вони зуміли заробити мільйони й тримати капітал до 10 і більше мільйонів доларів.

Важливо зауважити, що книга «Ваш сусід мільйонер» написана для американців про американців. Але правила, які в ній описуються, підходять всім, в якій країні ви б не жили.

Також варто зазначити, що книга написана у 2005 році. Але це не вбиває її актуальність на зараз. Правила універсальні і підходять нам у будь-який час.

Основна перевага книги в тому, що автори, для її написання проводили дослідження. Вони спілкувались з сотнями мільйонерів протягом років. Щоб простежити, як зберігається, підвищується або зменшується їх статок, і знайти причини зростання або втрати грошей. Це дуже цікаво.

Під час читання я багато законспектував. Саме на конспект я спираюся, коли пишу цю статтю.

Тож, ось мої основні думки з книги, які вам варто забрати собі, якщо ви запитуєте у всесвіту, як стати мільйонером.

Мільйонери не живуть в престижних районах й розкішних будинках

Автори книги проводили дослідження упродовж більш ніж двадцяти років. Вони об’їздили всю Америку.

Спочатку спілкувалися з тими, хто проживає у престижних районах. Їх здивувала одна постійна тенденція: багато з тих, хто проживає у дорогих будинках і їздить на розкішних авто, зовсім не багаті.

Пізніше вони зробили ще одне відкриття: більшість дуже багатих людей взагалі ніколи не жили у престижних районах і не їздять на розкішних авто.

Ця родина знає, як стати мільйонером. Вони і є мільйонери, хоча на перший погляд цього не скажеш.
Це Боб Вайднер і Анжела Марчі біля свого будинку в Лівані, штат Пенсільванія, США. Вони мільйонери. У них звичайний будинок, звичайні речі і звичайне життя.

Більшість людей мають зовсім невірне уявлення про те, як влаштовано багатство. Багатство і дохід — різні речі.

Якщо ви багато заробляєте і при цьому витрачаєте все, що отримуєте — ви не стаєте багатшими, а просто гарно живете.

БАГАТСТВО — ЦЕ ТЕ, ЩО ВИ НАКОПИЧУЄТЕ, А НЕ ВИТРАЧАЄТЕ.

Хто найчастіше стає мільйонером?

Автори книги після всіх досліджень створили середній образ мільйонера.

Як правило багата людина все доросле життя живе в одному місті. Вона володіє великим виробництвом, або мережею магазинів, або компанією, яка пропонує якісь послуги. Вона одружена і ніколи не була розведена. Її сусіди — люди, статок яких значно менше за її статок. Вона чудово вміє заощаджувати та інвестувати. Всі свої гроші вона зробила сама. 80% таких людей належать до першого покоління мільйонерів. Тобто їм не передавали у спадщину бізнес, гроші чи майно.

Багаті люди, як правило, ведуть такий спосіб життя, який сприяє накопиченню багатства.

7 рис мільйонерів

У ході досліджень автори книги «Ваш сусід мільйонер» виявили сім загальних рис, якими володіють люди, які накопичили собі статок:

 1. Вони живуть набагато скромніше, ніж дозволяють кошти.
 2. Вони ефективно розподіляють час, енергію та гроші так, щоб збільшити свій статок.
 3. Фінансова самостійність для них важливіша, ніж демонстрація соціального статусу.
 4. Родичі не допомагали їм матеріально.
 5. Їх дорослі діти фінансово незалежні.
 6. Вони слідкують за обставинами на ринках.
 7. Вони вірно обрали професію.

Кожна з цих рис детально описана у книзі. Автори радять кожному читачу, який думає, як стати мільйонером, виховати ці риси в собі.

Портрет мільйонера від першого лиця

Автори книги зробили цікавий хід. Вони зібрали всі результати досліджень і склали приблизний текст від лиця умовного середнього мільйонера, який описує себе.

Ось як типовий мільйонер може сам себе описати:

Я чоловік п’ятдесяти семи років. Одружений. Троє дітей.

Ми, мільйонери, у 70 випадках зі 100 саме забезпечуємо від 80% і більше доходу сім’ї.

У середньому кожен п’ятий із нас уже відійшов від справ. У середньому дві третини з тих, хто веде активну трудову діяльність, мають власну справу. Три чверті з тих, хто має власну справу, визначають себе як підприємець. Більшість інших — висококваліфіковані фахівці, такі, як бухгалтери та лікарі.

Багато видів підприємницької діяльності, якою ми займаємося, можна назвати нудними і буденними. Наші фірми надають послуги з газозварювання, проведення аукціонів, обробки отрутохімікатами, укладання асфальту. Ми власники стоянок для автотуристів, торговці колекційними марками та монетами.

Дружина майже в половині випадків — домогосподарка. Найпоширеніша професія серед дружин, які працюють — учитель.

Типовий дохід на сім’ю, що підлягає оподаткуванню, у нас становить 131 000 доларів на рік. Такий дохід мають 50% сімей мільйонерів.

Для тих, хто думає, як стати мільйонером, подивіться, як виглядають мільйонери насправді.
Зазвичай мільйонери не виглядають так, як люди більшість людей уявляють собі мільйонерів.

Як мільйонери купують нове авто на 30-50% дешевше

Про це є окремий цікавий розділ в книзі. Він дуже великий, тому я висловлю тут головні тези.

Мільйонери рідко купують авто з салону. Найчастіше вони купують авто, якому три і більше років.

Пояснення цьому просте. Коли новий автомобіль тільки но виїхав з салону, він вже приблизно на 15% дешевше. Через три роки таке авто дешевше вже на 30%. При цьому його зовнішній вигляд і характеристики взагалі ніяк не змінились. Якщо авто не потрапляло в ДТП і його добросовісно обслуговували, це таке саме авто як з салону тільки на 30-50% дешевше. Більшість мільйонерів шукають саме такі авто.

Наймудріші додатково проводять роботу над тим, щоб дізнатися більше про продавця. Якщо у продавця скрутне фінансове становище, покупець має чудову можливість поторгуватись і отримати ще до 10 відсотків знижки. В результаті він отримує нове авто в чудовому стані і заощаджує до 60% грошей у порівнянні з тим, якби купував авто в салоні.

Крім того, вони ніколи не купують престижних авто на кшталт Роллс Ройса. Замість цього вони обирають авто, яке буде зручним і недорогим в обслуговуванні.

Найпопулярніші марки і моделі авто, які обирають мільйонери

(хочу нагадати, що книга написана у 2005 році і вона про ринок США):

 1. Ford — 9,4%. Найпопулярніші моделі — пікап F-150 і позашляховий Explorer. Загалом позашляхові автомобілі американського виробництва стають дедалі популярнішими серед багатих людей. Приблизно 3 з 10 мільйонерів, які віддають перевагу «Форду», володіють пікапами F-150, і приблизно 1 з 4 їздять на Ford Explorer. Зверніть увагу, що пікап F-150 посідає перше місце за продажами на американському ринку. Таким чином, власники пікапів мають щось спільне з багатьма мільйонерами.
 2. Cadillac — 8,8%. Понад 60% власників цієї марки їздять на Cadillac De Ville/Fleetwood Brougham.
 3. Lincoln — 7,8%. Близько половини автомобілів цієї марки, що перебувають у володінні у мільйонерів, становлять Lincoln Town Car.
 4. Потрійна нічия: Jeep, Lexus, Mercedes.

Як мільйонери ставляться до матеріальної допомоги

Мільйонери проти того, щоб отримувати матеріальну допомогу. І більшість з них проти того, щоб надавати матеріальну допомогу.

На їхню думку, матеріальна допомога більше стимулює споживання ніж накопичення і інвестування. Тобто, коли отримуєш гроші просто так, їх складно зберегти, вони одразу витрачаються на непотрібні речі. При цьому людина привчається витрачати, замість того, щоб вчитися заробляти.

Люди, які отримують матеріальну допомогу майже ніколи не розрізняють свої гроші від матеріальної допомоги. Вони вважають, що це, гроші, які вони заслужили, але це не так.

Ті, хто отримують матеріальну допомогу, частіше беруть кредити і рідше їх віддають. Також вони майже ніколи не роблять капіталовкладень, щоб збільшити свій статок. Вони майже завжди все витрачають.

Тому мільйонери вважають важливим не допомагати дорослим дітям фінансово. Замість цього вони намагаються з малечку навчити дітей ощадливості й дисципліні. В такому випадку, коли діти виростають, вони можуть самі заробляти достатньо грошей і самостійно забезпечувати себе та свої сім’ї.

10 порад, як мільйонери допомагають своїм дітям стати багатими

Ці тези з книги я хочу зберегти окремим блоком у вигляді правил, які варто перечитувати доки не запам’ятаєш, як молитву.

 1. Ніколи не кажіть дітям, що батьки багаті.
 2. Хоч би якими багатими ви не були, привчайте дітей до ощадливості та самодисципліни.
  Діти все прекрасно розуміють. Вони не стануть дотримуватися правил, які порушують їхні батьки. Батьки мають самі робити те, чого навчають дітей. Діти миттєво помічають, коли слово розходиться з ділом.
 3. Діти не повинні знати, що ви багаті, поки не виростуть, не отримають професію, не стануть себе забезпечувати, ведучи розумний і гідний спосіб життя.
 4. Зведіть до мінімуму обговорення того, що з вашого майна дістанеться кожному з дітей та онуків.
 5. Ніколи не пропонуйте грошей або подарунків дорослим дітям як компенсацію.
  Робіть подарунки, керуючись любов’ю і справедливістю. Дорослі діти втрачають любов і повагу до батьків, які піддаються на вмовляння і випрошування. Таке часто трапляється, якщо батьки з дитинства робили дітям подарунки як компенсацію.
 6. Не втручайтеся в сімейне життя дорослих дітей. Навіть якщо хочете дати пораду, запитайте в дітей дозволу зробити це. Якщо ви збираєтеся зробити їм великий подарунок, тим більше запитайте дозволу.
 7. Не конкуруйте з власними дітьми.
  Ніколи не хваліться, скільки у вас накопичено грошей. Це звучить двозначно. Діти нерідко не тільки не можуть, а й не хочуть конкурувати з батьками в цьому відношенні. Не варто хвалитися тим, чого ви досягли. Діти досить розумні і в змозі самі оцінити батьківські досягнення. Не починайте розмову зі слів: «Ось я у твоєму віці…».
 8. Пам’ятайте, що ваша дитина — особистість.
  Усі діти різні, і в житті вони досягають успіху по-різному. Як би ви не намагалися допомагати дітям, нерівність неминуча. Чи може ваша матеріальна допомога відновити рівність? Навряд чи. Допомагати невдахам — означає збільшувати різницю, а не зменшувати її. Також це може призвести до конфліктів із більш успішними братами і сестрами, яким це не до душі.
 9. Радійте навіть незначним досягненням дітей, а не престижним символам.
  Навчайте дітей прагнути до реальних досягнень, а не до споживання. Головною метою не має бути заробляння грошей, щоб більше витратити. Не вчіть дітей гнатися за грошима. Вчіть бути хорошим спеціалістом. Гроші самі приходять до тих, хто краще за всіх знає свою справу.
 10. Діти мають розуміти, що багато речей дорожчі за гроші.
  Здоров’я, довголіття, щастя, любов і дружна сім’я, незалежність, хороші друзі, тверда репутація, повага людей, чесність, справжні досягнення!

Наше життя — пиріг, а гроші — лише глазур зверху. Якщо думаєте, як стати мільйонером та як зробити дітей мільйонерами запам’ятайте ці поради.

Не варто красти, порушувати закони, шахраювати при сплаті податків. Легше заробити гроші чесним шляхом, ніж нечесним. Ти не виживеш, якщо будеш шахраювати. У житті важлива довгострокова перспектива.

Додаткові поради з книги для людей, які думають, як стати мільйонером

 • Витрачайте менше ніж заробляєте. Це головне правило. Якщо ви його не дотримуєтесь, ви біднієте. Якщо ви його дотримуєтесь, ви багатієте.
 • Не купуйте дорогий одяг. В середньому сегменті теж можна знайти якісний, зручний одяг.
 • Ведіть сімейний бюджет. Ви маєте знати про свої гроші абсолютно все.
 • Знайте кожного місяця, скільки грошей витрачаєте на їжу, одяг, комунальні послуги, дім, авто і решту витрат.
 • Інвестуйте. Гроші мають працювати.
 • Заощаджуйте. Купуйте тільки те, що вам дійсно потрібно. Не витрачайте гроші на непотріб.
 • Не купуйте авто з салону.
 • Не купуйте престижні авто, щоб показати свій статус, якого насправді нема.
 • Ставте цілі, плануйте кроки, займайтесь особистою ефективністю.
 • Витрачайте час на фінансове планування.
 • Якнайшвидше закрийте всі борги.
 • Не допомагайте дорослим дітям матеріально. Замість того, щоб давати їм рибу, навчіть її ловити.
 • Не приймайте грошову допомогу від батьків.
 • Плануйте рік, місяць, тиждень, день. Якщо не виходить самостійно, пройдіть курс з тайм-менеджменту і управління увагою або запишіться на консультацію.
 • Наскільки багатими ви б не були, привчайте дітей до ощадливості.
 • Не залишайте дітям великий спадок. Це руйнує їх майбутнє.
 • Навчайте дітей тому, що вони мають вирости, отримати професію і забезпечувати себе самостійно.

Це дуже стислий конспект книги «Ваш сусід мільйонер». Я знайшов в ній поради, які були корисні саме мені. Але кожна людина знайде для себе свої поради. Книга велика й практична. Тому одного прочитання недостатньо. Я точно до неї ще повернусь, щоб забрати більше користі. І вам раджу, якщо ви іноді ставите собі питання, як стати мільйонером, або просто хочете розібратись, як працюють гроші і що робити, щоб їх у вас ставало більше.

Дійте.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *