12 атрибутів, необхідних для перемоги
У 1980-х роках олімпійський чемпіон Девід Хемері вирішив відповісти на питання: «Що робить переможця переможцем?»
Йому стало цікаво, які спільні якості є у чемпіонів.
Він знав, що талант грає роль, але не всі талановиті люди стають переможцями.
Він узяв інтерв’ю у 62 успішних спортсменів. Поставив кожному 88 питань про біографію, мислення та звички.
На цю тему написав книгу «Спортивна майстерність: дослідження найкращих спортсменів»
Я зібрав перелік спільних рис переможців. Деякі були засновані на обставинах, які люди не можуть контролювати. Інші були властивостями, які можна цілеспрямовано розвивати. Це стосується і досягненнь в усіх галузях. Не лише у спорті.
12 АТРИБУТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ
💊 1.ФОКУС НА ОДНОМУ ВИДІ СПОРТУ
Спортсмени у підлітковому віці вирішили сфокусуватися на одному виді спорту, щоб перевірити, наскільки далеко вони можуть зайти.
💊 2.СТАБІЛЬНЕ СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ
Чемпіони вийшли із сімей середнього класу, робітничого класу та бідних сімей. Їхнє домашнє життя було щасливим (93%), безпечним (94%) і стабільним (98%).
💊 3. НЕНАВ’ЯЗЛИВІ БАТЬКИ
95% учасників дослідження Хемері заявили, що їхні батьки не були надмірно амбітними та наполегливими у досягненні їх успіху.
💊 4. ІНТРОВЕРСІЯ
89% чемпіонів віднесли себе до інтровертів, 6% назвали себе екстравертами, а решта десь посередині.
💊 5. ЧУТЛИВІСТЬ ДО ТОГО, ЩО ДУМАЮТЬ ІНШІ
90% чемпіонів «вважали за важливе, що про них думають інші». А 92% сказали, що «хотіли створити задоволення іншим, займаючись спортом». Вони були гостро чутливі до критики та очікувань оточуючих.
💊 6. ПОЧУТТЯ ГУМОРУ
90% спортсменів вважали, що гумор важливий у житті. Більшість тренувань і змагань проводилися з усією серйозністю. Здатність повеселитися, посміятися і побачити кумедний бік життя була способом побудови товариства, зниження напруги та набуття перспективи.
💊 7. ЕМОЦІЙНЕ НАПРУЖЕННЯ + ВИСОКИЙ КОНТРОЛЬ НАД ЕМОЦІЯМИ
Чемпіони одноголосно погодилися, що без емоційного збудження спортсмени не мають достатнього рівня енергії, щоб показувати кращі результати. Але без сильного самоконтролю емоції візьмуть гору та саботують роботу.
💊 8. ВМІННЯ СПРАВЛЯТИСЯ З ПЕРЕДЗМАГАЛЬНИМ СТРЕСОМ
Деякі люди зазнають невдачі під тиском конкуренції. А чемпіони процвітають під її тиском. Вони старалися що є сили, коли ставки були високі.
💊 9. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ
80% чемпіонів заявили, що використали практику візуалізації як частину тренування. Вони подумки репетирували, як виступатимуть під час змагання, продумуючи можливі сценарії та що вони робитимуть у різних умовах.
💊 10. ВИСОКА ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ
У відповідь на запитання: «Чи завжди у вас була впевненість у тому, що ви зможете докласти всіх зусиль, коли просили себе про це?» 87% спортсменів відповіли «так». Однією з основних тем у відповідях спортсменів було те, що вони черпали впевненість із переконання, що вони працювали старанніше, ніж конкуренти.
💊 11. ВИСОКА ТОЛЕРАНТНІСТЬ ДО ДИСКОМФОРТУ
Дослідження показали, що біль і дискомфорт спортсменів при напрузі, насправді є ілюзією, продуктом обережного, схильного до дефіциту мозку, який гальмує зусилля задовго до того, як фізіологічні ресурси фактично вичерпані. Спортивна майстерність пов’язана зі здатністю терпіти дискомфорт — відчувати напруження і біль, та продовжувати йти у будь-якому випадку.
💊 12. ВІДЧУТТЯ КОНТРОЛЮ НАД ДОЛЕЮ
Майже 90% учасників заявили, що відчувають контроль за своєю долею.
Цим успішним людям пощастило: що вони знайшли вид спорту, який відповідає їхнім інтересам, мотивації та здібностям. Вони опинилися в потрібному місці в потрібний час, знайшли відповідного тренера і потрапили до правильної команди з правильною організаційною та батьківською підтримкою. Вони почувалися щасливими, оскільки їм надали такі можливості.
Водночас вони вирішили максимально використати ці можливості і вклали всі сили, щоб використати надані шанси.
Всесвіт допомагає тим, хто сам собі допомагає.