Захищайте свою енергію

Якщо знаєте свої найпродуктивніші робочі години, почніть їх оберігати від завдань, які можуть зжерти енергію.

Зустрічі й дзвінки часто непомітно забирають багато часу. Ми можемо спланувати день, як нам треба, але всього кілька незапланованих або невірно запланованих дзвінків легко руйнують будь-який план. І в кінці дня ми не можемо зрозуміти, як так вийшло, що день закінчився, а ми майже нічого не зробили.

Рекомендую виділити для дзвінків й зустрічей один фіксований блок у дні. Це має бути час, коли ваша продуктивність вже пішла на спад.

У мене цей час з 14 до 17 години. Цей період ідеально підходить для розмов по проектам чи просто дзвінків, тому що майже всю продуктивну енергію я до цього часу витратив.

Я прокидаюсь о 4:45, а о 5:00 вже починаю працювати. До 14:00 за 9 годин встигаю зробити багато чого й мозок виснажується. Тому о 14:00 починається саме той час, коли я можу спокійно розмовляти з колегами про проекти. А якщо у мене енергії майже нема, вони своїми розмовами допомагають її знову отримати. Іноді ми сміємося й підіймаємо один одному настрій. Це добре працює.

Причому під час дзвінків я можу паралельно робити нескладні задачі: видалити непотрібні листи з поштового ящика, перевірити активність у соцмережах. Будь-що, що не заважає розмові.

Але іноді доводиться назначати дзвінки на першу половину дня. І майже завжди такий день виявляється непродуктивним. Тому що дзвінок забирає багато енергії. Крім того, під час кожного робочого дзвінка з’являється декілька нових пунктів у списку завдань, які треба обдумати й перетворити у плані на повноцінні проекти. І якщо таких дзвінків кілька за день з різним інтервалом, доводиться багато працювати головою. І в кінці дня я виснажений при тому, що майже нічого зробити не встиг.

Тому плануйте дзвінки на період, в якому ваша енергія на спаді. А енергетично піковий блок використовуйте, щоб робити те, що для вас важливо. Захищайте свою енергію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *