Як поставити цілі на рік та спланувати життя, щоб досягти їх [керівництво для тих, хто прагне змін]

Цілі на рік важливо ставити всім, хто не хоче стояти на місці в житті. Тим, хто хоче постійно зростати в усіх сферах життя. Без планування розвиток неможливий.

«Якщо ви не плануєте власне життя, то інші плануватимуть його за вас» — Лес Браун

На початку кожного року ми говоримо собі, що в цьому році все буде набагато краще ніж в попередньому. Обіцяємо собі наполегливо працювати й рухатися вперед.

Але виходить не так, як би ми хотіли: плани не збуваються, цілі не досягаються, ми втрачаємо мотивацію й не можемо нічого з цим зробити.

Якщо спочатку року вдається слідувати плану й досягати проміжних цілей, то вже через кілька місяців бачимо, що справи змішалися, з’явилось безліч проектів, які ми не планували робити в цьому році. Ми плутаємося в хаосі завдань і не можемо з нього вибратися. Знайома ситуація?

Це нормальний сценарій кожної людини. Головна теза тут проста:

Якщо життя відхиляється від плану, це дає привіт здаватися. Це нагадування про необхідність перегляду стратегії та створення нового плану дій.

В цій статті я розкажу, як поставити цілі на рік, спланувати досягнення і досягти їх. Щоб рік, нарешті, був таким, як вам треба. Від вас тут потрібна тільки увага й бажання діяти. Поїхали.

Додаткові можливості розвитку від автора:

Як ще можна прокачати особисту ефективність та навички досягнення цілей?

1. Пройдіть безплатний курс з особистої ефективності

2. Придбайте книгу «100 порад з особистої ефективності».

3. Пройдіть поглиблений курс з тайм-менеджменту та управління увагою.

4. Приходьте на консультації з особистої ефективності.

5. Підпишіться на канал в телеграмі, щоб не пропускати корисні матеріали для особистого розвитку.

Зміст

Крок 1. Згадайте досягнення минулого року, перш ніж ставити цілі на рік

Чудовий спосіб почати постановку цілей на наступний рік — подумати про те, чого ви досягли минулого року. Подумайте, що спрацювало добре, що не дуже, а що взагалі було зайвим. Завдяки такому аналізу ви зможете внести корисні корективи в план цього рокую.

Аналіз минулих досягнень і поразок може мотивувати вас на досягнення майбутніх цілей.

Згадайте, чого не вдалося досягли минулого року

В сучасному світі все змінюється швидко. Якщо ви ставили цілі на минулий рік, помічали, що різні непередбачувані події можуть зіштовхнути зі шляху, який ви обрали. І тому у вашому списку справ залишились ті, які не вдалося виконати.

Це нормально. Зазначте, яких цілей ви не досягли та чи хочете в цьому році спробувати ще раз. Це можна використати, як можливість скоригувати мету і зробити її досяжною в цьому році

Коли будете думати про те, які недосягнуті торішні цілі слід зберегти в цьому році, спробуйте дати відповіді на ці питання:

  • Чи не була ця мета занадто великою? І якщо так, як можна розбити її на дрібніші кроки, щоб досягти поступово і меншими ресурсами?
  • Чи був у мене план досягнення цієї мети, і чи не треба все перепланувати?
  • Чи було це взагалі досяжно? Якщо ні, що мені потрібно зробити, щоб це стало можливим?
  • Невже дійсно зовнішній фактор зробив мою мету занадто складною для досягнення? Чи це через мою лінь, прокрастинацію і зміну інтересів?
  • Чи були у мене необхідні ресурси для досягнення моєї мети?
  • Чи дійсно я хочу все ще хочу цього досягти?
  • Чи впораюсь я сам, або можливо варто звернутися по допомогу?

Пропоную вам повернутися до цього списку питань пізніше, виділити достатньо часу і ще раз спокійно обдумати це. В одному моменті дуже важко одразу відповісти на всі ці питання, щоб це було для вас корисно. Тут важливо думати. Краще письмово на папері. Завдяки написанню від руки, думки сповільнюються і ми починаємо думати глибше. Скористайтесь цим.

Згадайте, чого ви досягли минулого року

Це моменти, в яких ви були молодець. Випишіть їх у список та подякуйте собі за кожний такий момент. Всі ми в чомусь молодці. Просто іноді не звертаємо на це увагу. Тепер зверніть. Це важливо. Вам точно є за що собі подякувати.

Щоб проаналізувати торішні цілі на рік та перемоги вам допоможуть наступні кроки:

  1. Визнайте власні успіхи за минулий рік і запишіть їх. Це можуть бути особисті віхи, професійні досягнення або будь-які цілі, які ви поставили та досягли.
  2. Проаналізуйте навички або особисті якості, які дозволили вам здійснити кожне досягнення. Подумайте, що дозволило досягти успіху в кожному випадку.
  3. Поміркуйте над тим, що спрацювало добре і чому саме. Визначте закономірності або стратегії, які сприяли успіху, і занотуйте їх.
  4. Подумайте, як ви можете відсвяткувати ці досягнення. Як подякуєте собі за старання минулого року? Це допоможе підвищити впевненість у собі, мотивувати вас і створити позитивний імпульс на наступний рік.

Ці прості 4 кроки допоможуть врахувати минулі досягнення і використати їх для майбутнього успіху.

Крім цього подумайте, як ви можете використовувати ці досягнення в наступному році. Які наступні кроки треба зробити, щоб підсилити ці досягнення, отримати від них більше користі?

фото блокнота з досягненнями на недосягеннями
Я працюю з цим у блокноті та пишу від руки. У мене вийшли ось такі роздуми про досягнення і «недосягення».

Крок 2. Згадайте власні помилки минулого року, перш ніж ставити цілі на рік

Крім постійних змін і складностей, які для нас створює світ, у кожного з нас були й свої особисті складності, помилки, поразки. Це може бути неприємно, але про них треба згадати, щоб в цьому році було краще.

Буде чудово, якщо ви ведете щоденник. Погортайте його й подивіться, що ви там записували. Якщо щоденника нема, сідайте в тихе місце і згадуйте помісячно, що сталося такого, що вам не сподобалось.

Також корисно пробігтися по соцмережах і згадати основні події: що ви опублікували, де вас відмічали, що ви зберігали, які світлини показували іншим.

Віднесіться до цього легко. Особисті помилки та поразки — це нормальний процес розвитку. Не буває ідеально рівного шляху. Ми завжди будемо спотикатись. Головне — робити висновки та сприймати це як уроки.

«Свобода нічого не варта, якщо вона не містить в собі свободу помилятися» — Махатма Ганді

Впевнений, у вашому році були хороші події. Але так само щось минулого року було не так, як ви хотіли.

Можливо, іноді ви поводили себе так, як вам не подобається, але ви нічого не могли з цим зробити. Або не хотіли: не було достатньо енергії або мотивації.

Ви палили, або зловживали алкоголем. Багато матюкалися й це складало про вас не дуже хороше враження в інших людей. Допізна сиділи у Тіктоці, Інстаграмі, Ютубі. Не могли рано прокинутись, щоб зробити зарядку, помедитувати, прийняти холодний душ. Забагато грали у комп’ютерні ігри і це знищувало важливу частину вашого життя.

Подумайте, що ви робили такого, що на вашу думку робити не слід.

Як винести уроки з помилок минулого року?

  1. Подумайте, які звички, вчинки та поведінка могли псувати вас минулого року. Назвемо це «заважалками». Складіть список таких заважалок.
  2. Коли список буде готові, навпроти кожного пункту накидайте ідей: що саме ви хочете зробити, щоб прибрати це зі свого життя у цьому році.
  3. Подумайте, які уроки можете з цього винести. Можливо у вас з’явиться ідея написати про це статті, чи зняти серію відео, щоб допомогти іншим людям впоратися з подібними заважалками. Кажуть, що передача інформації допомагає засвоювати її краще. Тож, чому ні?
  4. Список ідей з приборкання цих заважалок додайте у список цілей. Розставте терміни, щоб розуміти, які цілі в яких кварталах і місяцях цього року будете досягати.

Також згадайте провальні проекти, які ви починали, а в процесі зрозуміли, що не хочете їх завершувати.

Вміння вчитися на невдалих проектах має вирішальне значення для зростання.

Щоб винести уроки з провальних проектів, зробіть наступні кроки:

  1. Візьміть на себе відповідальність за невдачу. Завдяки цьому ви отримаєте більше користі з провального проекту.
  2. Перегляньте цілі цього проекту: чи були вони дійсно чіткими та досяжними?
  3. Виявіть причини невдачі. Визначте, що пішло не так і чому проект провалився. Записуйте ці причини, допоки вони не закінчаться у вашій голові.
  4. Якщо ви брали участь у проекті з кимось, проведіть спільний аналіз, щоб кожен учасник висловив думку про те, що пішло не так. Нехай кожен запропонує ідеї для покращення.
  5. Сформулюйте отримані інсайти, уроки та поради собі, щоб уникнути повторення тих самих помилок у майбутньому.

Дотримуючись цих кроків, ви можете перетворити невдалий проект минулого року на цінний навчальний досвід, який може призвести до кращих результатів у наступному році.

Як поставити цілі на рік та спланувати життя, щоб досягти їх [керівництво для тих, хто прагне змін]

Крок 3. Визначте свої цінності та пріоритети, перш ніж ставити цілі на рік

Без розуміння власних цінностей ми не можемо поставити цілі, які будуть рухати нас вперед. Коли люди не спираються на цінності при постановці цілей, вони живуть не своє життя, виконують не свої цілі, а процес досягнення часто робить їх життя не дуже приємним.

Щоб детально розібратися в особистих цінностях, треба прочитати книгу, або пройти окремий курс. Тема дуже глибока і важлива. Проте, якщо ви не хочете зараз витрачати на це час, я спробую дати коротку інструкцію.

Що таке особисті цінності?

Особисті цінності — це переконання, які допомагають нам розрізняти, що таке «добре» і «погано» у вашій групі людей, громаді, культурі чи суспільстві. Цінності формують спосіб мислення, який визначає те, що ви вважаєте ідеальними стандартами поведінки.

Також особисті цінності є унікальними для кожної людини і виникають під впливом культури, особистого виховання, життєвого досвіду та інших чинників. Це керівні принципи в житті людини. Вони визначають, що людини є важливим і цінним в житті.

Цінності визначають, як людина сприймає світ і які вибори робить в різних ситуаціях. Знання власних особистих цінностей допомагає приймати обґрунтовані рішення, визначати пріоритети та веде до більш щасливого та узгодженого життя.

Приклади, як особисті цінності впливають на наше життя:

Вплив на рішення. Якщо для нас важлива сім’я, ми, швидше за все, оберемо роботу, яка дозволить проводити більше часу з рідними.

Вплив на відносини. Якщо для нас важлива чесність, ми, швидше за все, будемо відверті з іншими людьми, навіть коли це складно.

Вплив на наше місце у світі. Якщо для нас важлива справедливість, ми, швидше за все, будемо працювати над тим, щоб зробити світ більш справедливим місцем.

Вплив на кар’єру. Людина, яка цінує успіх вище за все, може прагнути досягти його, використовуючи інших людей або безперервно накопичуючи знання, нехтуючи стосунками з людьми.

Як визначити особисті цінності?

Щоб визначити свої особисті цінності, ви можете виконати такі кроки

  1. Подумайте про свої найбільш значущі життєві моменти. Згадайте часи, коли ви були щасливими, наповненими і задоволеними у найбільшій мірі. Подумайте, які саме події призвели до таких високих почуттів.
  2. Згадайте, якими людьми ви найбільше захоплюєтесь. І їх якості, які вам подобаються найбільше.
  3. Визначте, що для вас насправді важливо в різних аспектах життя: сім’я, кар’єра, освіта, дружба, здоров’я, творчість тощо.
  4. Встановіть, які з цих значень є для вас найважливішими та як вони взаємодіють між собою.
  5. Допоможе розмова з близькими людьми, друзями, родиною, психологом про те, які у вас можуть бути цінності. Люди зі сторони можуть надати новий погляд або допомогти краще зрозуміти себе.

Пам’ятайте, що ваші цінності можуть змінюватися з часом, коли ви набуваєте нового досвіду. Це нормально.

Приклади особистих цінностей:

  • Віра в рівноправ’я, рівні можливості та справедливий розподіл ресурсів.
  • Важливість родинних зв’язків, підтримки та турботи про близьких.
  • Прагнення до постійного вдосконалення, навчання і самореалізації.
  • Віра в відвертість та правдивість у всіх відносинах.
  • Прийняття відповідальності за свої дії та прийняття наслідків.
  • Толерантність — доброзичливе ставлення до різниці у переконаннях, культурі та інших аспектах життя.
  • Дбання про фізичне та психічне здоров’я як важливий аспект щасливого життя.
  • Розвиток та вираження творчих здібностей у всіх сферах життя.
  • Важливість дружби, соціальних зв’язків та взаємодії з іншими людьми.
  • Визнання і відповідність моральним нормам суспільства та принципам у поведінці та виборах.

Коли ви будете розуміти свої цінності, можна буде переходити до постановки цілей, які відповідають цим цінностям. Тоді, коли ви будете ставити ціль, яка не відповідає цінностям, ви будете відчувати певний дискомфорт. І це буде правильно.

Цілі досяжні, коли вони відповідають цінностям.

Додаткова інформація, яка допоможе:

  1. Керівництво по всіх 62 особистих цінностях (англійською)
  2. Тест на виявлення життєвих принципів та цінностей (українською)

Як поставити цілі на рік та спланувати життя, щоб досягти їх [керівництво для тих, хто прагне змін]

Крок 4. Пропишіть негативний сценарій майбутнього перш ніж ставити цілі на рік

Ми плавно переходимо до постановки цілей. Зараз варто пройти один неприємний, але дуже корисний, етап — прописати негативний сценарій майбутнього.

Це можливий варіант того, яке майбутнє ви собі не хочете.

Як прописати негативний сценарій майбутнього?

Уявіть себе через пів року у найгіршому майбутньому, яке тільки може у вас бути, якщо ви не будете нічого робити, щоб досягати цілей і покращувати своє життя.

  • Яке у вас буде здоров’я?
  • Скільки у вас буде додаткових грошей чи нових кредитів?
  • Як буде виглядати ваше тіло?
  • На якому авто будете їздити?
  • Як буде виглядати місце, де ви живете?
  • Які місця ви будете відвідувати?
  • Як будете проводити вільний час?
  • Які іграшки будете купувати дітям?
  • Який одяг будете носити?

Відео для допомоги

У мене є детальне відео на цю тему. Дуже раджу подивитись, щоб краще зрозуміти суть і користь цієї вправи.

Це неприємна, але дуже корисна вправа. І чим неприємніше вам її виконувати, тим більше користі ви отримаєте у майбутньому.

Я виконую цю вправу кілька разів на рік. І вона точно впливає на те, як я дію і досягаю цілей.

Спробуйте.

Коли у вас буде опис майбутнього, яким ви не хочете жити, запишіть, чого ви хочете замість цього — уявіть майбутнє життя, яке ви хочете собі.

Завдяки цьому ви наступним кроком будете розуміти, які варто поставити цілі, щоб до цього життя прийти.

Крок 5. Поставте цілі на рік

Тепер, коли ви детально продивилися минулий рік і знаєте, якого майбутнього ви точно собі не хочете, час поставити цілі на рік.

Мабуть, ви вже знаєте, чого хочете досягти в цьому році. Залишилось записати це та розставити терміни — коли саме в цьому році ви хочете цього досягти.

При постановці цілей використовуйте дієслова.

«Покупка авто» — не підходить.

«Купити нове авто» — підходить, але можна доповнити.

«Купити авто до 31 березня» — вже краще, але можна ще.

«Купити Peugeot 508 червоного кольору до 31 березня» — це вже чудово поставлена ціль, якщо ви не перегнули палку й дійсно можете цього досягти.

Ціль має бути конкретна, актуальна, досяжна й обмежена певним часом.

Як почати рік: постановка цілей

Не раджу ставити цілі на весь рік. Світ швидко змінюється. Якщо поставите цілі на рік, вже через кілька місяців захочете щось перепланувати. Або станеться щось, що змусить змінити плани.

Саме тому…

Майже завжди коли люди ставлять цілі на рік, вони не збуваються.

Але замість цього ви можете прописати наміри: чого б ви хотіли досягти в цьому році. Без конкретних дат й цифр. Просто список того, чого б хотілося. І вже з цього списку обирайте те, чого будете досягати в першу чергу.

.

Алгоритм постановки цілей на початку року

1. Коли оберете наміри, в першу чергу, поставте цілі на квартал — три найближчі місяці.

Якщо для вашої цілі це замалий термін, розбийте її на етапи та заплануйте лише перший етап.

Інші етапи нікуди не дінуться, а у вас буде чіткіше бачення, куди саме ви хочете дійти та чого досягти.

2. Розбийте квартальні цілі на три місяці, щоб знати, чого досягати в кожному з них.

3. Візьміть цілі першого місяця та розбийте її на тижневі цілі.

При постановці цілей не плануйте у притик

Залиште буфер часу для форс-мажорів та прокрастинації. По закону Мерфі, коли щось має піти не по плану, це обов’язково піде не по плану. Ви маєте це враховувати. Дайте собі більше часу для досягнення цілі.

Якщо розумієте, що для досягнення поставленої цілі необхідно приблизно 30 днів, розбийте її на дві менші відрізки та заплануйте першу частину зробити за 20 днів, а календарі виділіть для неї 30 днів. В такому випадку 10 днів ми беремо запас для непередбачуваних подій.

Так, якщо щось піде не за планом, ви збережете нервову систему від почуття провини за те, що нічого не вийшло. Крім того, ви будете більше впевнені в тому, що поставлена ціль вам по зубах.

Перш ніж поставити ціль подивіться на результат, який є зараз в цьому напрямку, зафіксуйте його. Поставте ціль, яка перевищує цей результат. В кінці шляху у вас має бути можливість порівняти результат до і після. У фіналі маєте відчути, що заслуговуєте на похвалу, нагороду, подарунок за те, що постаралися.

При постановці цілей зберігайте адекватність. Не плануйте дуже амбітних цілей. Можливо на початку року ви відчуваєте сильний ентузіазм. Може здатися, що в цьому році у вас буде більше енергії або мотивації, ніж в минулих роках. Цю помилку багато людей роблять кожного року.

Легше. Цей ентузіазм згасне десь через 1-2 тижні. Вам знову буде складніше слідувати плану. Тому не переоцінюйте себе. Ставте досяжні цілі.

Ми з вами просто люди з тарганами в голові, які можуть рухатися тільки маленькими кроками. топ топ, топ топ.

Ми не настільки дисципліновані, як би хотілось. І світ постійно підкидає нам нові випробування. Нам доведеться їх проходити, витрачаючи час та енергію. Тримайте в голові цю інформацію і досягати цілей буде легше, тому що ви будете ставити їх адекватно.

Але не забувайте і про це:

«Якщо люди не сміються над вашими цілями, значить, ваші цілі занадто дрібні» — Азім Премжі, індійський бізнесмен і філантроп.

Знайдіть баланс у прагненнях. Плануйте амбітні, але досяжні цілі.

Крок 6. Запишіть свої цілі на рік

Важливо документувати цілі. На це є вагомі причини:

  • Цілі легко забути у потоці подій. Ми люди, нам властиво відволікатися.
  • Запис рішень допоможе детальніше прояснити, чого ви хочете досягти. Це змушує ухвалювати правильні рішення і бути точними у словах.
  • Написання підсилює намір. Письмовий звіт про цілі — це постійне нагадування про необхідність дій.
  • Записані цілі виступають як фільтр і покажчик того, які можливості слід використовувати. У будь-який день потрібно приймати мільйон рішень. Коли сумніваєтеся, на чому сфокусуватись, зверніться до списку цілей, які поставили, щоб визначити наступний крок уперед.
  • Задокументовані цілі допоможуть подолати опір прогресу. Ми ставимо перед собою цілі рухатися вперед, але існує природний опір змінам (імунітет до змін). Записані цілі допомагають продовжити рух, коли ви натикаєтеся на перешкоду.
  • Записані цілі — це можливість звернути увагу на те, як далеко ви просунулися і чого досягли. Приємно озирнутися й усвідомити, що ваші наміри здійснились.

Є різні способи занотувати цілі:

  • Записати у блокнот, або щоденник.
  • Написати електронного листа самому собі у майбутнє.
  • Зберігати в електронному нотатнику або іншому інструменті для нотаток.
  • Роздрукувати і повісити на стіну

Обирайте свій зручний спосіб.

Крок 7. Не думайте лише про роботу, коли ставите цілі на рік

Окремо заплануйте особисті й професійні цілі. Не забувайте, що у вас є не тільки робота, а ще й люди, які вас люблять, і люди, яких любите ви. Так само у вас є ви: ваші хобі, книги, фільми, розваги. Це все теж має бути у вашому житті. Треба дбати про себе, тому що більше подбати про нас нікому.

Щоб нагадати вам про важливі цілі, я підготував список, який наштовхне на слушні думки:

Як почати рік: постановка цілей
Сфери, на які варто звернути увагу при плануванні.

Подивіться на кожну з цих сфер й задайте собі питання: «Який я хочу отримати результат по цих сферах за рік?». І поставте відповідні цілі.

Заплануйте навчання

Постійно чомусь навчайтеся. Бажано, щоб навчання перепліталося з вашою професійною діяльністю, а діяльність відповідала інтересам у житті.

У вас має бути призначення, заради якого ви прийшли у цей світ. І ви маєте розуміти й вірити в це призначення. Це допоможе рухатися точніше й ефективніше.

Пошукайте книги, які хочете прочитати, відберіть курси й лекції, які будете дивитись з конспектом у руках.

Оберіть результат, який хочете отримати від навчання, та подумайте, як будете його закріплювати, щоб навчання не пройшло даром.

Не викидайте час на смітник. Обирайте навчання, результат якого зможете використовувати та покращувати на практиці. Результат, який буде приносити гроші або радість. Або і те і те.

Заплануйте спортивні досягнення

Поставте собі спортивну ціль.

  • Підтягнутися 10 разів за один підхід.
  • Пробігти півмарафон, або марафон,
  • Відтискатися від підлоги 50 разів за раз.
  • Підкорити гірську вершину. Або всі гірські вершини України, а потім інших країн.

Без спорту ваше майбутнє буде важким. Мотивація рухатися вперед й енергія зменшується з кожним роком.

Тому в цьому і кожному наступному році додавайте у своє життя спорт. Будь-який. Бажано той, в якому залучено все тіло: біг, легка атлетика, плавання, або навіть танці.

Займайтесь спортом, якщо хочете встигати робити більше й рухатися вперед швидше.

Заплануйте творчі цілі

Додайте у своє життя творчість.

Завдяки творчості ми розвиваємось, отримаємо більше задоволення й генеруємо нові ідеї: проектів, статей, сайтів, відео, продуктів.

Творчість нас збагачує. Малюйте, танцюйте, співайте, пишіть вірші й оповідання, робіть щось з чогось і байдуже що про це подумають інші. Творіть те, чого у світі ще нема.

Якщо нічого не вмієте творити, у вас автоматично є дозвіл робити все що завгодно. І це ваша суперсила. Робіть.

Ви не можете займатись мистецтвом неправильно

Для мене творчість це колажі й рукописи у перемішку з малюнками. Зазвичай їх можна подивитись у моєму інстаграмі.

Ось колаж на Різдво.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Юрій Гальмаков (@galmakovy)

А ось малюнок у щоденнику, який я зробив на початку року.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Юрій Гальмаков (@galmakovy)


Все може бути творчістю, навіть якщо ви робите так само неохайно, як я.

Якщо думаєте, як почати рік й прожити його продуктивно й цікаво, додайте в нього творчість.

Крок 8. Запитайте себе «ЧОМУ» про кожну ціль, яку поставили

Серед людей, які ставлять собі цілі на новий рік і обіцяють їх досягти, 23% зазнають поразки вже в перший тиждень після нового року, 43% тримаються до кінця місяця і тільки 9% закінчують рік досягнувши цілей більш-менш успішно.

Часто це відбувається тому, що люди ухвалюють рішення, не витрачаючи часу на роздуми про те, чому вони його ухвалили.

«Чому» — це те, що допомагає пережити дні, коли розум каже, що ви можете почекати до завтра, щоб почати тренуватися, навчатися, читати книги, або відкласти iPhone під час вечері.

Приділіть 10-15 хвилин роздумам про те, ким ви хочете бути через рік. І це не про те, що ви хочете робити, як ви хочете це робити, або коли ви хочете почати.

Зараз можна забути про те, що, як і коли, і просто зосередитися на тому, хто ви через рік і чому саме.

  • Ким ви себе бачите?
  • Чи бачите ви себе в хорошій формі?
  • В кращому одязі?
  • В кращому авто?
  • Або в іншому будинку?

Уявіть себе в середині року і в деталях подивіться на бажану версію себе.

  • Як ви виглядаєте?
  • Де живете?
  • Який одяг носите?
  • Що купуєте собі і коханій людині?
  • Як проводите вільний час?

Уявіть майбутнє, яким хочете жити в цьому році.

Коли у вас буде готовий образ себе у цьому майбутньому подумайте про наступне:

  • Чому ви хочете бути тією людиною, яку бачите через рік?
  • Ви хочете бути у формі, щоб довше залишатися поруч зі своїми дітьми та онуками?
  • Чи хочете ви читати більше книжок, тому що хочете залишатися допитливим і ніколи не переставати вчитися?
  • Хочете відкласти телефон, щоб більше зосередитися на людях навколо вас?

Загляньте глибоко всередину себе і знайдіть відповіді на ці питання. Так ви відчуєте своє істинне бачення майбутнього.

Якщо складно уявити себе в цьому майбутньому, спробуйте подумати, що ви знімаєте фільм про найкращий рік, в якому ви граєте головну роль. І подумайте, якою саме має бути ця роль. Такий спосіб вам допоможе.

Крок 9. Поділіться своїм рішенням з іншими

Ухвалити для себе рішення і записати його — це чудово. Але якщо ніхто більше про це не знає, про нього легко забути або навіть проігнорувати. І якщо ви цього не досягнете, ніхто цього не помітить і не хвилюватиметься за вас. І вам поступово стане байдуже.

Люди, які вирішили розповісти комусь про свою мету, отримують відчуття обов’язку та відповідальності. По суті, якщо ви не доведете справу до кінця, ви підведете всіх, хто у вас повірив. І себе також.

Як би божевільно це не звучало, таке почуття провини може бути сильніше за самомотивацію. У результаті, коли ви досягнете успіху, люди, з якими ви поділилися, святкуватимуть разом із вами. Або будуть заздрити вам.

Якщо ви хочете вивести досягнення цілей на новий рівень, ви можете організувати групу натхненників — високомотивованих людей, які поділяють спільну мету і прагнуть заохочувати та допомагати одне одному вдосконалюватися.

Що робити:

  1. Знайдіть однодумців зі схожими цілями.
  2. Регулярно спілкуйтеся.
  3. Діліться невдачами і прогресом.
  4. Підтримуйте один одного.
  5. Залишайтеся мотивованими.

Я колись для цього створив «Майстерню звичок» в Телеграмі та запросив туди охочих. Ми там ставимо собі цілі, формуємо звички, звітуємо і підтримуємо один одного. Це дуже допомагає.

Ви теж можете доєднатися, щоб формувати звички з нами.

Якщо у вас немає часу або бажання робити перераховане вище, інший спосіб домогтися результату — опублікувати повідомлення у Facebook, у якому ви оголосите про свої наміри всім своїм друзям. Це теж непогано працює.

Додаткові поради тим, хто хоче поставити цілі на рік

Ще декілька додаткових порад, які вам допоможуть в досягненні цілей на рік.

Плануйте кожен робочий день

Дії без плану хаотичні. Діяти без плану — це як кинути у воду людину, яка не вміє плавати: вона буде безрезультатно дриґати кінцівками. І фінал буде сумний.

Створюйте план кожного дня й намагайтеся його виконувати. Якщо в середині дня розумієте, що план не спрацював, створюйте новий план. А потім знову. Навичка планувати — одна з найважливіших навичок, яка може змінити ваше життя.

«План — найважливіша умова досягнення поставленої мети» — Брайан Трейсі.

Відстежуйте прогрес по цілях

Поставте нагадування у календарі, яке буде вас задовбувати кожного тижня тим, що треба звіритися з цілями й планом на місяць.

Нехай воно постійно блимає перед вашими очима, нагадуючи про те, що ви маєте робити замість того, щоб заліпати в Тіктоці або Ютубі.

Регулярно аналізуйте свої рішення та досягнення цілей

Якщо ви не думаєте про свої цілі регулярно, не аналізуєте їх, не корегуєте, вам буде важко довести справи до кінця.

Регулярний аналіз — важлива частина досягнення мети.

Як мінімум аналіз варто проводити щомісяця. Але якщо буде частіше — буде краще.

Ось один зі способів включити огляд цілей у свій розпорядок дня.

  1. Заплануйте щомісячний огляд цілей протягом першого тижня кожного місяця. Під час огляду ви розбиваєте великі цілі на дрібніші завдання і розподіляєте їх по різних тижнях протягом місяця.
  2. Проводьте щотижневу перевірку прогресу у досягненні щомісячних цілей.
  3. Встановіть щоденне нагадування, щоб відмічати, що ви сьогодні зробили для досягнення цілей.

Думати про свої цілі щодня може здатися трохи божевільним, але саме ці невеликі поступові кроки призводять до величезних змін протягом року.

Поразка це не повний провал: повертайтесь до дій

Щоб цілі були досягнуті потрібен час і дії. Змінюватись важно. Ми маємо завжди залишати місце для помилок і невдач.

Майте на увазі ось що:

  • Пропуск проміжного завдання — це не повний провал.
  • Промахнутися 10% або навіть на 80% — це не провал.
  • Запізнення на виконання завдання не є провалом.

Момент слабкості безглуздий. Не помиляються тільки мертві.

Невдачі можуть трапитися, але, якщо з ними правильно поводитися, вони не вплинуть на велику мету. Ключ у тому, щоб уникати позиції поразки, наприклад:

«Ну, я одного разу облажався, навіщо мені взагалі намагатися це робити знову?» — невірне тлумачення поразки.

Якщо трапилася невдача, важливо зрозуміти, що призвело до цього моменту і як можна уникнути подібної ситуації в майбутньому. Наприклад:

«Якщо я гратиму у відеоігри після роботи, у мене не буде часу, щоб ходити до спортзалу. Тому я не буду підходити до ігрової приставки, а замість цього візьму рюкзак зі спорядженням і вийду надвір, щоб відправитися до спортивної зали».

Якщо припустилися помилки, визнайте її, прийміть і переходьте до наступного кроку.

Якщо ви пропустили навчальну сесію, надолужте згаяне завтра і продовжуйте рухатися далі.

Кілька невеликих помилок не повинні зіпсувати результати на рік..

Як поставити цілі на рік та спланувати життя, щоб досягти їх (всі поради списком)

  • Крок 1. Згадайте досягнення минулого року
  • Крок 2. Згадайте власні помилки минулого року
  • Крок 3. Визначте свої цінності та пріоритети
  • Крок 4. Пропишіть негативний сценарій майбутнього
  • Крок 5. Поставте цілі на рік
  • Крок 6. Запишіть свої цілі
  • Крок 7. Не думайте лише про роботу
  • Крок 8. Запитайте себе «ЧОМУ» про кожну ціль
  • Крок 9. Поділіться своїм рішенням з іншими
  • Плануйте кожен робочий день
  • Відстежуйте прогрес по цілях
  • Регулярно аналізуйте свої рішення та досягнення цілей
  • Не переймайтеся за поразку. Продовжуйте діяти.

Тепер ви знаєте, як поставити цілі на рік та досягти їх. Залишилось головне → Дійте, дійте, дійте.

Дія — ось, що головне.

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *