Як вести щоденник / Сексуальний акт творчості, який я роблю кожного дня

Як вести щоденник, щоб це було корисно, зручно і легко? Я веду щоденник кожен день майже без перерв. Мені завжди є, що йому росказати. І він мені теж допомагає. Без щоденника моє життя було б інакшим. І ви теж можете спробувати. В цій статі розкажу всі подробиці.


Раніше я вів щоденник тільки текстом.

Як вести щоденник у блокноті

Потім я почав думати, як вести щоденник, щоб це було цікавіше. І дозволив собі малювати.

Як вести щоденник з малюнками

І потім поставив собі правило малювати щось кожного дня.

Також я дозволив собі писати великими літерами, коли хочу виділити важливу думку, або швидше закінчити необхідну кількість сторінок за день.

Що писати у щоденник

У мене є правило: кожен день писати один розворот. Це може бути що завгодно: малюнок, цитата, новина, думка, просто порожні міркування. Але не може бути порожнього розворота.

Навіщо мені це правило. Практика показала, що важливіші думки приходять, коли вже не хочеться писати. Коли все важливе виписано й здається, що сказати нічого. Якщо продовжити писати й перейти цей бар’єр, тоді приходять найважливіші думки й найкращі ідеї.

Для мене щоденник — це терапія, спілкування зі своїм Я та сексуальний акт творчості

Коли думок нема взагалі, я беру підказку. Закладкою у щоденнику є листочок в якому питання, на які я можу відповісти, щоб народити нову чудову думку.

Підказки для ведення щоденнику
Підказки для ведення щоденнику

Щоденники вели багато відомих діячів: Вінстон Черчилль, Сальвадор Далі, Френк Сінатра і ще сотні геніїв, які різною мірою вплинули на світ. Список їхніх імен закріплений у вікіпедії за цим посиланням. Загляньте, знайдіть там своїх авторитетів і візьміть з них приклад.

Навіщо я веду щоденник

Вести щоденник цікаво. Це можливість побачити себе зі сторони. У такому ракурсі легко помітити в собі якості, які не подобаються. Зрозуміти, що потрібно поміняти в собі або взагалі усунути.

Ведення щоденника — хороший спосіб аналізувати свої рішення, дії та емоції.

Щоденник — чудовий співрозмовник. Він не заперечує твої думки і дії. Ти просто віддаєш йому інформацію, а він допомагає її перетравити.

Щоденник вчить пояснювати. Це щоденна практика письма. Особливо корисно для блогерів, авторів і всіх, хто працює з текстами.

Процес ведення щоденника заспокоює. Ти проговорюєш у голові всі негативні моменти і виписуєш їх. Розмірковуєш над ними і розумієш, що насправді все простіше і нічого поганого не сталося.

Щоденник — спілкування з собою. У щоденній рутині завдань і рішень ми не встигаємо поговорити з собою. Так багато людей губляться в сірості буднів і стають нудними для себе. А потім настає депресія і смуток. Кожна людина — книга для самої себе. І що більше спілкуєшся із собою і розумієш себе, то цікавіше стає жити і рухатися до своїх вершин.

Щоденник — особистий безкоштовний психотерапевт, який зберігає секрети. Ти ніби розмовляєш із тим, хто сидить у кріслі навпроти і шанобливо киває, вдаючи, що розуміє тебе. Це допомагає розібратися в голові.

Щоденник допомагає розставити все по поличках і намітити подальші дії.

Щоденник — джерело ідей для постів і статей, які хочеться віддати світу. До речі, ця стаття теж народилася з думки, яку я знайшов у собі під час запису в щоденник.

Щоденник допомагає бути цікавим для інших. Моя розсилка «Бортовий журнал» народилася й існує завдяки думкам, які народжуються в щоденнику. Усе найважливіше й найцікавіше йде туди.

Вести щоденник емоційно непросто. Доводиться визнавати в собі все погане і працювати над виправленням. Або не працювати, але грузити себе за те, що ти така нікчема: знаєш про свої гріхи, але не виправляєш їх. І це народжує імпульс мотивації для змін.

І найважливіше. Немає сенсу вести щоденник, якщо ви не можете бути чесними із собою. Чесність — перше, що потрібно пустити в дію. В іншому випадку щоденник стає марною тратою часу і нервової системи.

Як вести щоденник і де саме

Це взагалі неважливо. Пишіть хоч на столових серветках. Головне — віддавати думки, звільняти голову.

Усі, хто стверджує, що на ведення щоденників бракує часу, просто не відчувають користі від цього заняття. Час на щоденник є завжди.

Почніть. Просто спробуйте виписувати думки. Протримайтеся тиждень і подивіться на результат. Це затягує.

Раніше ведення щоденника вважалося розвагою для дівчат. Вони вели щоденник, як секретну книгу з думками, які нікому не можна читати.

Є думка, що щоденники ведуть письменники або авантюристи, але не звичайні люди. І, звісно, є стереотип, що щоденники не повинні вести чоловіки. Бо мужик має бути сильним. А сильні не ниють і не виливають емоції в секретному блокноті.

Але все змінюється. Щоденники повертаються в моду. Дедалі більше людей купують стильні блокноти та зручні ручки, щоб виписати з голови все, що тривожить.

Є дослідження, які показують, що ведення щоденника допомагає зберігати і зміцнювати психічне здоров’я. А про здоров’я мозку важливо дбати, так само як ми дбаємо про здоров’я тіла.

Життя стає більш неспокійним. Ми під постійним тиском: намагаємося заробити більше грошей, підтримувати стосунки, налагоджувати нові зв’язки, придумувати шляхи вирішення завдань.

Якщо ми закинемо на спину мішок цементу вагою 50 кг і ходитимемо з ним протягом місяця, зрештою хребет трісне. Це ж станеться з мозком, якщо ми ховатимемо в ньому всі емоції.

Психологи кажуть, що запис думок допомагає поліпшити психічне здоров’я. Навіть якщо писати раз на тиждень.

Багато розладів можуть здатися недоречними. Ми не звертаємо на них увагу, а життя поступово руйнується. Серед них — тривога та депресія, спричинені щоденним стресом.

Ведення щоденника допомагає відстежити ці розлади, попередити їх і зберегти психічне здоров’я.

Як вести щоденник: загальні поради

Не потрібно писати щоденник щодня. Якщо вам хтось це говорив, забудьте це правило. Це створює відчуття обов’язку. У цьому немає нічого хорошого.

Немає критеріїв та інструкцій, які розповідають, коли і скільки писати. Якщо ви відчуваєте потребу писати щодня, пишіть, якщо ні — не пишіть.

Відкривайте щоденник, коли хочеться. Якщо не знаєте, як почати, спробуйте письмово відповісти на запитання: «Що робить вас щасливим?».

Ви можете писати про те, як провели вихідні, які сни бачили, які думки відвідували вас протягом дня. Головне почати. У процесі думок з’явиться більше і писати стане легше.

Починати нелегко. Здається, виходить недостатньо добре. Цю думку потрібно викинути з голови. Щоденник призначений тільки для вас. Крім вас цього ніхто не прочитає. Тому не соромтеся відзначати все, що спадає на думку, без редагування. Не намагайтеся писати так, щоб комусь сподобалося. Просто пишіть.

Писати про поганий досвід або негативні почуття так само важко, як і говорити про це. Нас вчать турбуватися про думку інших людей та їхню реакцію на те, що ми говоримо. Ми боїмося, що вони нас засудять.

Легше говорити про успіх. З нього і почніть. Виберіть хороше, що сталося з вами протягом дня або тижня, і розкажіть про це в щоденнику. Коли станеться щось погане, ви можете прочитати записи про хороші дні, щоб підняти собі настрій.

Папір усе стерпить. Немає фраз, які можуть змусити папір почуватися погано. Ви не можете розчарувати щоденник. Він існує для того, щоб вислухати ваші невдачі, печаль, гнів і все, що хочеться висловити.

Я вважаю за краще вести щоденник письмово від руки в паперовому блокноті, але це необов’язково. Якщо вам більше підходить цифровий журнал, використовуйте його.

3 вагомі переваги від ведення щоденника для людини XXI століття

1. Щоденник допомагає впоратися зі стресом

Щодня нам показують неприємні новини: війна, віруси, у сусідньому місті чоловік зарізав дружину і дітей, десь розбився літак, всі загинули. Нервова система все фіксує, переживає і віддає нам у вигляді стресу, який потроху садить батарейки організму. Буде набагато краще, коли з’явиться можливість ці переживання кудись зливати.

Уявіть, що у вас є друг, якому можна розповісти все без обмежень. Ведення щоденника — краще, тому що у друзів є свої проблеми, і ми не можемо регулярно перевантажувати їх подіями, які у нас на думці. Але щойно ви запишете думки в щоденник, ніхто не буде потривожений і спантеличений вашими емоціями.

Покладіть на папір усі ці думки, щоб звільнити від них голову і спокійно спати ночами. Яка б проблема у вас не була — запишіть її.

2. Щоденник покращує пам’ять

Дослідження показали, що, коли мозок перевантажений стресом, розум слабшає. Ведення щоденника знижує рівень стресу, а пам’ять і розуміння покращує.

Збільшується обсяг робочої пам’яті. У результаті ви стаєте більш працездатним, виконуєте більше завдань. Швидше, краще.

3. Щоденник розвиває творчі здібності

Що більше ви пишете, то краще ви пишете. Починаєте думати і розвивати нові ідеї. Хто знає, можливо, ви почнете з ведення щоденника і закінчите написанням роману, який стане бестселером.

У веденні щоденника немає мінусів. Тільки плюси. Це легко. Коли почнете вести щоденник, побачите, що перед очима відкривається абсолютно новий світ. Ви пізнаєте себе краще, навчитеся прислухатися до себе і розбиратися в думках і почуттях.

Ведення щоденника — це здоровий спосіб життя. Почніть писати, щоб відчути це.

Годі шукати інформацію про те, як вести щоденник. Цієї статті вам достатньо. Просто почніть.


Ще:

Остін Клеон: Чому я веду щоденник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *